Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan segíthetnék anyukám...

Hogyan segíthetnék anyukám nevelt lányának?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat bántották az iskolában egyrészt azért mert nagyon vékony a testalkata, másrészt a szülei alkoholisták. Kis falu, mindenki ismert mindenkit. Volt hogy fizikailag is bántották. Az iskolában semmit nem csináltak bármit tettünk. Sírt, örjöngött hogy nem akar iskolába menni, a jegyei borzalmasak voltak.

Én évekkel ezelőtt egy nagyobb városba költöztem a férjemmel. Azt a megoldást találtuk, hogy ide költöztek anyukámmal. (egy udvarban van 2 kisebb ház) Minden rendben lett, imádja az iskolát,vannak barátai, segítek neki a tanulásban mintha a húgom lenne, a jegyei is jók lettek.

A gond ott van hogy kapott egy laptopot. Facebookon elkezdett beszélgetni egy régebbi "barátnőjével". Elkezdte hogy ilyen csontváz nem tetszik senkinek, ne hazudjon. Fenyegette, hogy ha nem lop tőlünk cigit akkor ha újra beteszi a lábát a faluba, megkeresi az osztály és megveri. A legcsúnyabb szavakat használta rá. A legdurvább (ami miatt sírni kezdett és ami miatt ezt megmutatta nekem) az volt hogy azt írta hogy mindig is egy senki maradsz úgysincsenek szüleid.

El sem tudom hinni hogy egy 12 éves lány ilyeneket mondjon. Oké mondtam hogy tiltsa le de szerintem ezt nem lehet ennyivel elintézni. A hugommal elbeszélgettem, nagy nehezen megnyugodott.

Szólnom kellene az anyjának? Vagy ti mit tennétek?


2020. aug. 5. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségen fel kell jelenteni zaklatásért. 12 éves kortól már büntetik.
2020. aug. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Írj neki te. Ne fenyegesd meg. Egyszerűen írd le, hogy a zaklatás mit jelent, és azt, hogy a büntető törvénykönyv 12 éveseket is büntet.

És hogy felejtse el a testvéred oldalát, címét, és ha továbbra is fenyegeti,

akkor a rendőrségen találkoztok.

2020. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

FENYEGESD VISSZA EZZEL


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség:1 év


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be, vétség: 2 év.


Tedd hozzá, hogy 12 évtől büntethető.

2020. aug. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyen bullyt én is feljelenteném zaklatásért hiszen büntethető korban van már, akár online is megteheted: [link]

Szerencsétlen kislánynak tönkreteszi a gyerekkorát és megnyomorítja a lelkét egy életre...

2020. aug. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wonderwomen ***** válasza:
100%
Felnelenteném. Igazából szívem szerint jól elverném, de mint tudjuk, erőszak erőszakot szül. Pedig nagyon megérdemelné a kis rohadék.
2020. aug. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%

Ha az én gyerekem lenne a lelketlen kis rbanc, akarnék tudni róla!


Szóltatok a szüleinek?


Az “oké”, hogy az iskola nem tesz semmit, meg pletyka szinten elterjed, hogy xyt csúfolják mert sovány, de ilyen kegyetlenségeket egy szülő sem tűrne el!


Az én ovisom pl beszólt egy lánynak, hogy csúnya a ruhája. Szakadt, rojtos, gyűrött. Otthonról hozta, hogy ilyet nem veszünk már fel, mi kidobjuk. Nem akart direkt szemét lenni, csak rossz èrzése volt, és az általa furcsának, nem tetsző dologban fejezte ki. Nyilván utána megvolt az érzékenyítésem, ami eddig kimaradt, de rosszul sült el, mert a “tudom hogy kevés pénzetek van, nem baj ha nem szèp a ruhád” mèg cikibb volt a gyereknek.. Kell egy kor, hogy az ilyesmit kezelni tudják.


Gondolom otthonról hozza ezt, falun rengeteg a kövér(bocs), engem is szekáltak miatta, felnőttként is, rokonok is, városban meg teljesen meg van fordulva a világ, versenyt mértek a suliban, hogy ki soványabb nálam, pedig nem is fogyóztam soha, sőt, itt azért kapom a csípős megjegyzéseket, hogy biztos éheztetem magam, meg úgy lenyomnának a torkomon egy hamburgert. Heti 3x járok mekibe, korábban többet..


namindegy.


Lesznek mindig ilyen emberek, elég nagy már az a gyerek, meg kell tanulnia kezelni, nem menekülni.


Nyugodtan vágjon vissza, hogy Zsani, tudom, hogy rosszul érzed magad, amiért röcög a hájad és tudod, hogy felnőttként XLes ruhákat fogsz hordani, szív és cukorbetegséggel nézel szembe, és félsz, hogy hájmellel, ami a hasadtól nem fog látszani, nem kellesz majd egy fiúnak sem, de nem rajtam kellene kitöltened a haragod, amiért nem vagy olyan egészséges, izmos, szálkás, mint én, és azok az emberek, akiket a tvben, filmekben látsz.


Tudom, hogy rám akarsz hasonlítani, olyan könnyen futni, ugrani, mozogni, mint én, nem kell emiatt szégyenkezned, te is képes leszel lefogyni egyszer! Szerintem régen jóban voltunk, szeretném, ha sokáig tudnál élni..


Igazából a világ a vékonyaknak áll, ezt vidéken is tudják, csak ezzel az ellenségeskedéssel védekeznek, mikor felveszik az XL-XXLes ruhát.


Kell nekik egy kis bujtatott gonoszkodással megértés.

2020. aug. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jelentsetek már fel azonnal! Ha nem, írjatok nekem megverem őket!
2020. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mit intéztél?
2020. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!