Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék, hogy ne költözzö...

Mit tehetnék, hogy ne költözzön el a lányom?

Figyelt kérdés

Nem önzőségből, nem azért, mert rosszat akarok neki, hanem szülői féltésből. Úgyis tudtam, hogy egyszer el fog költözni, de úgy gondoltam, hogy majd akkor, ha lesz bizonyos alapja vagy barátjával/férjével.

Ennek ellenére van 20 életéve, egy érettségije, egy jól csengő, de semmit nem érő szakmája, középfokú német nyelvvizsgája... És 2 hónap múlva költözni akar! Már talált lakótársat is, munkát még nem, de azt mondta, hogy azt akkor keres, ha már felköltözik, mert innen elég nehéz lenne pl. állásinterjúra menni.

Kb. 300 ezer Ft megtakarított pénze van, abból akar ellenni addig...

Szerintem ez nagyon rossz ötlet!

Valahogy megakadályozhatnám?


2010. szept. 30. 16:40
1 2
 1/19 anonim válasza:
70%

300 Ft?:OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOcsakvicc


hát figy már húsz éves felnőtt ő dönti el mitcsinál már sajnos ez az élet rendje amúgy ha rosszul sül el akkor ugy is hazajön vagy valami.:)

2010. szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegyél semmit mert az ellenkezőjét éred el vele.Bizz benne,maradj a hátországa,tudasd hogy számíthat rád,ha mégsem "izlene"az önállóság!Ezt sajnos minden szülőnek át kell élni,teljesen természetes hogy kirepülnek a gyerekek.Ha így teszel,haza fog járni,jó viszony lesz köztetek.Ha érett a levállásra megállja a helyét,és büszke leszel rá,ha meg nem ugyis hazamegy,és a nyakadon lesz még pár évig :)
2010. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

300 ezer :) meg még amit 2 hónap alatt hozzákeres, tehát kb . 500...

Én sajnos nem tudom támogatni anyagilag, max. majd hazaköltözik tényleg... De azért féltem!

2010. szept. 30. 16:50
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

18. Évesen érettségi után mentem külföldre dolgozni! Nem bántam meg, megismerkedtem a párommal, azóta 9 ève együtt vagyunk, összeházasodunk, kerestünk annyit ketten lett egy autónk lakásunk, mi d ketten dolgozunk itthon, van egy 1,5 éves lányunk!

Hadd hagy álljon a saját lábára, legyen önálló, tanulja meg mi az élet, hogy nem mindent készen kap, meg kell dolgozni mindenért!

Örülj neki hogy nem teng leng, nem azt akarja hogy te tartsd el!

2010. szept. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Gratulálok, de külföldön talán könnyebb... Ő Sopronba megy.
2010. szept. 30. 16:52
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit a lányod tesz, akar, az helyes. A saját lábára akar állni. Te ezt így fogod látni, ha 21, ha 22, ha 42 is lesz, mindig félteni fogod. Ez normális, anyai érzés. De tudomásul kell venni, a köldökzsinórt el van vágva.
2010. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Persze, de attól félek, hogy nem talál állást.

Szerintem ő csak az előnyös külsejére alapoz álláskeresésnél, illetve azt hiszi, hogy azzal az ölébe hullik, amit akar.

2010. szept. 30. 17:18
 8/19 anonim ***** válasza:
Én is Sopronba lakom. Pontosan hova költözne? Elnézést a kérdésért.
2010. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Lővérekben fekvő családi ház.
2010. szept. 30. 21:56
 10/19 anonim ***** válasza:
Mi a szakmája?Engedd,támogasd,ne az maradjon meg benne hogy még te is feszt csak hátráltattad amikor el akart indulni !Igyis ugyis menni fog,ne neezitsd meg neki,ne félj,boldogul!
2010. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!