Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék? Még csak 3 éves

Mit tehetnék? Még csak 3 éves

Figyelt kérdés

3 éves fiam születése óta rettentően hisztis, akaratos, erőszakos mindig 100%-os figyelmet igényelt és törődést, nemrégóta kezdett el egyedül játszani. Elfogadtam, hogy ilyen, de igyekszem tartani a gyeplőt. Én következetes vagyok, az apja meg az engedékenységével ellenem dolgozik. Tesó született 8 hónapja és én megszüntem létezni a fiam szemében. Én vagyok a rossz, én nem csinálhatok vele semmit, nem vagyok jó nála semmire. Sokszor nagyon elszomorít a dolog, mert mindig mindent megtettem a kis boldogságáért és most olyan érzésem van, mintha nem is szeretne. Hibáztatom is magam, mert van olyan nap amikor ú

gy érzem egész nap csak ordítottam vele, mert egyszerűen másra nem figyel, nem fogad szót és direkt rosszaságokat csinál. Van megoldás? a férjem nem fog változni, ő nem bírj a sírást inkább amikor itthon van akkor mindent enged.


2011. aug. 5. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

1 kegyetelnül elrontottátok.. nagyon le kellett volna ülni beszélni a tesó előtt.

2 ez nem más mint tipikus erős tetsvér féltékenység. nem próbáltad meg bevonni?


3. ez sajnos nem fog megváétozni csdak enyhülni örök életében félnétkeny marad sjanálom....

2011. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem néha próbálj meg vele közös programokat csinálni, például hétvégén, amikor apa otthon van és tud vigyázni a kicsire. Menjetek el csak ketten mondjuk állatkertbe vagy hasonlók, az legyen az a nap csak az övé, ne legyél vele szigorú, azért rossz mert így próbálja meg magára hívni a figyelmet. Szerintem hiányzol neki, a kis tesó érkezése miatt. Idővel biztos jobb lesz, bele fog törődni, főleg ha a pici nagyobb lesz és tudnak együtt játszani. De addig is próbáljatok ebben segíteni neki! Biztosan neki sem könnyű
2011. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Rengeteg szeretetet kell adni ennek a kisfiúnak. Talán még nem késő :) Sok-sok puszilgatást, ölelgetést, együtt játszást!!!! Plusz még rájött a testvér dolog is, szóval egész biztos, hogy extra adag szeretetre van szüksége. (most nehogy megsértődj, nem azt mondom, hogy nem kapta meg eddig!! de most még annál is több kell).
2011. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Tipikus testvér-féltékenység... Mielőtt a kistesó megszületett, le kellett volna vele ülni, és szépen megbeszélni ezt a dolgot...
2011. aug. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volta hejzet. Szerintem nincs igaza az elsőnek. Én úgy oldottam meg ezt a problémát, hogy míg szoptattam, addig a nagyobbnak simogattam a fejét, átöleltem, beszélgettünk, sokat dícsértem. S mikor a pici aludt, sokat játszottam a naggyal, s csak Vele foglalkoztam. Mindig Ő volt az első. Aztán, mikor a kicsi 1-2 éves lett, akkor már nem csak ő volt az első. A kicsinek mindig olyanokat mondtam a nagyobb előtt, hogy: Látod, ha te is nagyobb leszel, mint.L., akkor már Te is olyan ügyesen tudod felvenni a nadrágot, vagy olyan szépen tudsz elpakolni. Mert L. már nagyfiú és nagyon ügyes. S a nagyfiam olyankor nagyon büszke volt magára, s örült, az mondta mindig, hogy: bizony. :) Ha bántotta, azt mondtam Neki, hogy meg kell simogatni, ölelni, mert Ő is nagyon szeret Téged, s nagyon boldog, hogy Te vagy a testvére. Nagyon szeretik egymást . A kicsi istenkét néz a bátyjára, s mindenben utánozza, követi. Ő az árnyéka. Pedig az elején jól megcsapkodta, nem szerette, volt hogy olyankor bántotta, mikor azt hitte, hogy nem látom. :) Olyankor rászóltam, hogy nem szabad bántani, mert fáj neki, meg kell ölelni, mert Ő is nagyon szeret Téged. Mindjájan nagyon szeretünk, s hárman megöleltük egymást.
2011. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De a kérdező ha jól értem nem vonja be a nagyot a kcsi nevelésébe, és nem hívja veszi maga mellé. Úgy tünik m intha ezt nem is tette volna előtte sem elégszer. mondván apa elrontja ő márt nem tehe semmit. min ha feladtad volna kérdező.. ha így van ez csak rosszabb lesz.

Sok sok szeretet és türel3emmel megoldhatod ahogy előttem írták.

2011. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Biztos félreérthető voltam, mindemt megbeszéltünk, mident megtettünk, hogy ne legyen gond. Tudva, hogy elég nehéz trmészet, rendesen készültünk. A kórházba a tesótól kapott ajándékokat és imádják is egymást. Nem ezzel van a gond. Szülés előtt csak én voltam, most meg a férjemnek mondja sokszor, hogy anya. Igyekszem bevonni mindenbe, de láthatóan nem érdekli a téma. Most is eggyütt építünk 3an, de velem úgy beszél és olyan indulatosan kommunikál, mintha ott akkor a kórházban elvágtam volna magam. ezért a kérdés, kikérem magamnak, hogy leszartam a gyerekem, kb 10x annyit kellett vele mindig foglalkoznom mint másnak, de örömmel tettem és teszem most is. csak épp nincs látszata, mert haragszik rám mindennek ellenére.
2011. aug. 7. 12:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezted már átöltlve a gyereked,hogym iért haragszik rád, azért haragszik mert tesót hoztál vagy mert távol voltál stb????
2011. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Megnyugtatlak, nagyjából minden családban vagy egy fél éves - másfél éves periódus , a gyermeknek kb. 3 és fél éves koráig, vagy még az előtt. Egészen egyszerűen a dackorszakról van szó. Nyugodj meg, átmeneti az időszak, mire a gyermek 3 és fél, négy éves lesz, alapvetően túllép ezen , de nagyon nem mindegy, milyen a szülő hozzáállása addig is. Amit férjed kapcsán írtál, alapvetően NEM tesz jót a gyermeknek, mivel nem ütközik ellenállásba a szinte mindent megengedő apánál, azonban úgy veszem ki szavaidból, olykor rád meg a másik véglet jellemző: egyes napokat végigordítod vele. Elhiszem, hogy rengeteg szeretetet, figyelmet adtál és adsz gyermekednek, azonban amikor érzelmi kitörései vannak a picurnak, a megfelelő hozzáállásnak tartom, ha ilyenkor meg különösen türelmes, valóban érdeklődő figyelemmel viseltetünk iránta, többnyire NEM gátoljuk kitöréseit, persze a veszélyes megnyilvánulásokat békésen, de határozottan, következetesen meg kell akadályozni (pl. nehogy megüssön, megdobjon valakit, stb.), viszont minden más indulatkitörését MEG KELL ÉLNIE, mert én-tudata épp most van kialakulóban! Tehát többnyire ne akadályozd, de a veszélyes cselekedeteit gátold, akárcsak azt, ha alapvető napirendi pontok betartásának ellenáll a gyerkőc (pl. alvásritmus), mert a gyermek biztonságérzetének, fejlődésének megfelelő, ha a szülő következetes az egyenletes ismétlődés, ciklusosság ilyen módon való szervezésével.

Indulatkitörését ha levezette a gyermek (miközben idődtől, energiádtól függően végignézted együttérzéssel), sokat segít a gyermek további megnyugtatásában és a köztetek levő bizalom és a gyermek érzelmi biztonságérzete fokozásában az ölbéli játék (ölben , térden lovagoltatás, ringatás, höcögtetés, közben mondókázás, gyengéd érintés, arc simogatás, érintős játékok, pl. kerekecske gombocska, humor - de mindezt csak amikor levezette indulatait (károkozás nélkül)).

A mindent megengedő attitűd azonban káros; kell ilyenkor az ütközés a gyermeknek, bár nem minden áron. Még nem képes kifinomultabban kifejezni és megélnie felfedezését, hogy nincs "összenőve" a világgal teljesen (a csecsemő még úgy éli meg, hogy anyjával azonos!!), hanem (részben) külön egyénként kezdi felismerni saját magát. Ön-nyugtató mechanizmusokra se képes olyan szinten, mint egy 4-5 éves gyermek! Részben tehát ezért nyilvánul meg eképpen, másrészt meg én-határai megismeréseként.

NEM ARRÓL VAN SZÓ, HOGY NEM SZERET TÉGED, HANEM INDULATAIT EGYELŐRE EKÉPPEN KÉPES KIFEJEZNI - ÉLETKORI SAJÁTOSSÁG, persze egyéni temperamentuma fokozhatja, de az részletkérdés! :)

2011. aug. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be már az elejétől, hogy minden héten, nálunk a szombat, egy közös program csak kettesbe kb 2 óra, elmegyünk valahová vagy csak vele megyek a játszósra. Ez nagyon bevált így hiába apuka kinyalhatja a seggét is mégis inkább hozzám húz. Viszont most elérkeztem így oda, hogy a kicsi apásabb most 17 hónapos, tervezem, hogy ővé lesz a vasárnap, de még nem jutottam el a megvalósításig, mert akkor kéne még egy nap a hétvégéből, hogy mindent meg tudjak csinálni:( Nem is tudom más hogy csinálja több gyerekkel....
2011. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!