Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4,5 éves kisfiamnál EEG...

4,5 éves kisfiamnál EEG vizsgálatot fognak majd elvégezni. Mire készüljünk, hogy készítsem fel előre, mi fog vele történni, hogy zajlik a vizsgálat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az EEG-vizsgálat alatt az agyműködést kísérő bioelektromos jeleket regisztrálják és rögzítik. Ehhez általában 16-25 elektródát (kis fémlemezek) helyeznek el a hajas fejbőrön, az agy különböző területeit leképezve. Az elektródákat speciális „ragasztó paszta”segítségével rögzítik, vagy egy rugalmas sapkát tesznek az alany fejére, amely leginkább egy úszósapkához hasonlít, és ez tartalmazza az elektródákat.


Az elektródák másik végéhez vezetékek csatlakoznak, melyek továbbítják a felvett jelet az erősítő, rögzítő készüléknek. Ez megrajzolja "EEG-papírra", vagy a számítógép monitorára az agy elektromos működését leíró hullámsorozatot, melynek neve elektroenkefalogram. Frekvenciatartomány alapján megkülönböztetünk béta-, alfa-, téta-, delta- és gamma-hullámokat. Mintázata függ az alany által éppen végzett tevékenységtől (más hullámok jellemzik az ébrenlétet és az alvási periódusokat), illetve egyes rendellenességek jellegzetes görbe-eltéréseket okoznak.


A vizsgálat alatt a páciens általában végig nyugalomban csukott szemmel ül, vagy fekszik. Néhány esetben egyszerűbb feladatokat is végeztetnek vele, mint az olvasás, pislogás, erőltetett légzés, vagy villódzó fénybe kell nézni. Ezek változást okozhatnak az EEG mintázatban.


EEG-vizsgálatot szakrendelésen, vagy kórházban végeznek. A rutin EEG-vizsgálat általában 20-60 percig tart, az elektródák felhelyezése előtte pedig legalább 20 perc. A teljes vizsgálat tehát 1-2 órát vesz igénybe.

2014. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Semmi különös nem fog történni. Elektródákat fognak tenni a fejére. Ennyi. Nem fáj, nem kellemetlen leszámítva a fejre tett elektródákat.
2014. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Nekem most volt a héten. Nyugtasd meg, hogy semmit, de tényleg egyáltalán semmit nem fog érezni. Elektródákat raknak a fejre, de azt sem lehet érezni. Ezeket felrakják kb. 2-3 perc alatt. Nekem feküdni kellett végig, majdnem végig csukott szemmel. Egyszer szóltak, hogy nyissam ki a szemem, majd csukjam be újra, meg egyszer egy rövid ideig gyorsan kellett sóhajtozni. Nem néztem meddig tartott, de kb. 20 perc lehetett.

Szerintem csak az lesz nehéz egy ilyen kisgyereknek, hogy be kell tartani, amit mondanak, pl. nem nyithatja ki a szemét, amíg nem szólnak.

2014. jún. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az mekkora probléma, hogy jelen esetben a fiam egy sajtkukac, és nem fog egy helyben ülni az ezer százalék?

2014. jún. 22. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém babakorban volt - nem kellett nyugton maradnia, sőt valami zenélő kütyüt nyomogathatott.
2014. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Majd elmondják mit kell csinálni, biztos van tapasztalatuk gyerekekkel, de nekem kifejezetten azt mondták, hogy ne mozogjak.
2014. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

én sajtkukacomnak is csináltak. 20 perc volt, az ölemben ült, megkapta a sapit, a csajszi aki feltette a tapaszokat pedig szuper volt, elmesélte, hogy most űrhajós, játszott vele, bábozott, gyerek röhögcsélt nagyokat aztán szóltak, hogy készen is vagyunk :)

nem sétálhatott, de az ölemben mocoroghatott

2014. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!