Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy 22 honapos kisfiunal ezek...

Egy 22 honapos kisfiunal ezek meg belefernek? Aggodom

Figyelt kérdés

27 eves vagyok elso gyerek nem tudom, hogy ez oke vagy sem.

Vemenyetekre lennek kivancsi mert nagyon aggodok.

ugy erzem valami nem stimmel nala.

Megnem igazan beszel mond egy par szot(pipi,allat hangot utanoz,nyisd ki,koszi) amit regularisan hasznal persze nem mindennap….De van olyan is hogy egyszer ki mondta utana mar nem hallottam tobbet. Anya-apat nem mondja, (apat mostanaban kezdte mondani) ha akar valamit huz minket a kezevel. Ha sir valaki o nevet…

Ami igazan furcsa, hogy sokszor nem figyel a nevere vagy ha beszelunk hozza nem nez oda elnez mas fele. Ezt a csaladtagok is eszre vettek.Ha megfogom az arcat, hogy nezzen ram meg akkor se nez oda!

Persze ez nem mindig van igy de eleg sokszor fordul elo. Sokszor hianyolom a tekintetet es, hogy figyeljen oda.

Egyebkent nagyon hiperaktiv kisfiu szerintem az atlagnal jobban. Par percig koti le valami. Kezet allandoan mozgatja. Nem igazan szereti ha simogatni akarom vagy megolelni de valamikor buj es ad puszit is.

Termeszetesen vedonot felkerestem aki annyit mondott ha megy bolcsiba es a nevelok is ugy latjak akkor referal tovabb. + megy hallas vizsgalatra.

Amugy boldog baba. Utanoz (foz,porszivozik,torolget,fesulkodik)

Van kepzeletereje is megeteti a plussoket neha beszel hozzajuk. Sokat beszel az o nyelven.

A jatekokat funkcionalisan hasznalja. (Autozik,kockazik,epit,ladbat gurit,firkal, kukucs jatek)

Szokott integetni amikor persze akar. Egyszeru utasitasokat erti (hozd,ide,dobd ki a kukaba,hogy kell fogat mosni) Szokott mutogat de nem mindig.



2023. febr. 8. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Van egy nagyon hasonló kisfiú a baráti körünkben. Szuper mozgásfejlődés, de beszéd, beszédértés, figyelem nem akar fejlődni. Bölcsiben sem javult túl sokat. Neki azért a tsmt torna a viselkedésén javított, ott olyan gond is volt, hogy fegyelmezhetetlen volt, nem hallgatott az utasítasokra, ez már jobb. Úgy néz ki, ő annyira határeset, hogy senki nem akarja vállalni a felelősséget, higy bármit megállapítson. Várnak egyelőre, hátha beindul. 2 és fél éves múlt, semmit nem mond.
2023. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 21 hónapos és ő is olyan, hogy a mozgásfejlődésben jóval előrébb tart, mint a beszédfejlődésben. Ő is mond egy-két dolgot, pl baba, ott, nem, de a szüleit nem szólítja meg, nem mondja, hogy anya/apa, hanem inkább odajön és megfogja a kezem vagy bökdös, hogy figyeljek rá. Engem is zavart a dolog, de a védőnőnk szerint ebben a korban az a lényegesebb, hogy azt megérti-e, amit neki mondunk és ha igen, akkor majd beindul magától a beszéd is. Én úgy vettem észre, hogy mindent megért, amit neki mondunk, néha olyat is, amit nem neki címzek és nem is gondoltam volna, hogy értené. Úgyhogy én egyelőre nem aggódom.
2023. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
59%
Ez egy tökéletes leírása egy autista (+adhds?) kicsinek. Érintett vagyok. Kérlek az ő érdekében is, ha nem is most, majd ovis korában vidd el egy kivizsgálásra! Nálam elmaradtak a fejlesztések amik kellettek volna kiskorban, mivel nem vették időben észre! Most szenvedek a mindennapokkal. Nincs ebben semmi, nem szégyen, sőt, fejlesztéssel sokat javulhat ha később problémája van. Az Autizmus Alapítványt tudom ajánlani.
2023. febr. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Megkerdezhetem hogy ebben mi autista?

2023. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én az autizmus jeleinel azt olvastam hogy kukucsotbnem játszik, papát nem int. Nálatok ezeket csinálja. Mozgása rendben volt?
2023. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csecsemokorban kicsit feszes volt az izomzata nem tudta jol forditani a fejet balra de hamar rendbe jott. Minden mas a mozgassal kapcsolatban idoben jott.



A szemkontaktus hianya aggaszt a legjobban es, hogy nem figyel sokszor.

2023. febr. 16. 10:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Oxigénhiány okozhat autizmust?
2023. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok, kerdezo megkerdezhetem hogy vagytok vagy mi hogy alakult nalatok azota? Remelem jol vagytok, koszonom, ha valaszolsz
2023. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Koszonjuk jol vagyunk. Azota a kis fiam 27 honapos kb 2 honapja bolcsis. Sokat segitett neki. Szemkontaktus sokkal jobb, figyel a nevere is. Meg mindig nem beszel. Csak szavakat mond. De fejlodott a kommunikacioban es kepes kapcsolatokat is ki alakitani felnktekkel es a gyerekekkel is. Szeptemberben ujra latogat minket a healt visitor. Ovonok szerint is koranak megfeleloen viselkedik. Mar nem aggodom. Inkabb betudom annak, hogy keson ero.
2023. jún. 25. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!