Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha van diszlexiás és diszgráfi...

Ha van diszlexiás és diszgráfiás gyereked és nehezen tanul, hogy tudja megtanulni a leckét?

Figyelt kérdés
Lányom felso tagozatos, sok a lecke és nagyon nehezen tanul, rossz a memoriája is, már tanácstalan vagyok, hogy hogy segítsek neki.
2023. febr. 12. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Fejlesztésre jár? Diszeseknek járó kedvezményeket megkapja az iskolában? Diszeseket tanító iskolába jár vagy kinézik a suliban?
2023. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fejlesztésre járt, de már nem jár. Az integrálásrol lebeszéltek a suliban /nem Magyarországon élunk/, de pár kisebb konnyítést kap, de így is nehéz, nem díszeseket taníto suliba jár.
2023. febr. 12. 18:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én diszes vagyok, nekem az alternatív tanulási módszerek segítettek.

Minden létező disszel rendelkezek, de az én időmben még csak arról tudták h valami nem ok, aki keverte a d betűt a b-vel.

Én ugyanolyan iskolába jártam, mint bárki más, ráadásul kéttannyelvűbe (0 nyelvérzékkel). Diszkalkuliával idegennyelven érettségiztem matematikából.

Két diplomám van (na nem orvosi vagy jog :D ) és mellette még 4 okj iskolát megcsináltam.

Vagyis sokkal több energiabefektetéssel és valamilyen szintű plafonnal de lehet teljesíteni azt, amit a probléma nélküli emberek nagy többsége teljesíteni tud.


Tanuljunk meg tanulni!

Werner Metzing


Ezt a könyvet vegyétek meg. Alternatív tanulási technikák vannak benne.

Én pl. verset csak úgy tudok tanulni, ha elmutogatom.

Kapukódnak nem a számokat jegyeztem meg, hanem az alakzatot amit be kellett ütni.

2023. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!