Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 12 hónapos múlt kislányom,...

12 hónapos múlt kislányom, nagyon aggódom miatta. Fura dolgai vannak. Repetitív mozgásai vannak, jelenleg pár lépést tesz önállóan. Hamar elkezdett tapsolni, de most nem hajlandó, abbahagyta. Ha valakinek volt hasonló, mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Étkezése borzasztó, nem válogat, szimplán sokszor nem hajlandó enni. Kb. sehova nem lehet vele menni, mert nyafizik állandóan. A repetitív mozgások alatt az önhintáztatást értem. Védőnő szerint ingerkeresés. Játékokkal ügyetlen, most értünk oda, hogy néha vissza is pakol játékokat, nem csak dobál. Mindent a szájába vesz és ráz. Neurológushoz kértem időpontot, több mint 1 hónap múlva megyünk. Beszéde: ciklizál. Nem mutogat, ha kérdem hol van ez vagy az, akkor arra néz. Szemkontaktust tart. Nevére hallgat, nem-et érti, de kinevet.
2023. febr. 20. 07:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Szóval aggódsz, mert a 12 hónaposod úgy viselkedik, mint egy 1 éves?

Ahamm, értem.

2023. febr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Hát ezek alapján az én fiam is beteg.

Mostanába pakol csak össze néha...szavakar mond párat amihez kedve van mostmár de 12 hónaposan semmi szinte,mutogatni nekem se mutogatott

Az evés ugye kindenkinél másabb...

Játékokat mai napig dobál ez terméwzetes.

Tapdolni tapsolt de már nemnagOn mostanában..másra koncentrál..most ö 19 hónapos ugyan így colt mint a lányod.Egyedül a hintáztatás nem csinálta,hiazti teljesen normális.

Én úgy gondolom nincs baja

2023. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi a helyesírási hibákért gyorsan írtam..
2023. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom autizmusra gyanakszol, mint általában a paramamik. Pedig teljesen normális a gyerek. A mutogatás hiányát pl tipikus autizmus tünetnek gondolják sokan, de nem a 12 hónaposnál kéne. Az 1 éves státuszon az én fiam sem mutogatott, két héttel később kezdte. Azóta mutat mindenre
2023. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Én komolyan nem értem hogy itt az egész internet, ma már a külföldi tartalmat is egyszerűen le lehet fordítani magyarra, meg még ide is hetente jön 2-3 hasonló kérdés, és mégis újra meg újra az emberek totál idegbe verik magukat tök normális dolgokon a gyerekkel kapcsolatban - sokszor úgy hogy már az első körös szakértőkkel (védőnő, gyerekorvos) beszéltek.


Leírás alapján tök normálisnak tűnik a gyereked.

Ha újat tanulnak, sokszor "elfelejtik" a régi dolgokat, majd csinálja megint. Nyafizni a mienk is szokott ha megyünk valahova, aztán megszokta, én meg nyugalmat erőltettem magamra s átvette egy idő után.

Egy egyévesnél nem lehet felróni hogy még a szájába veszi meg rázza (felfedezi) a dolgokat. Ugyanekkor kezdődik a visszapakolás, finommotorika, tehát nem értem, miben érzed hogy le van maradva?

A mutogatásra meg, mutogass te sokat. Ha arrafele néz, érti a dolgokat, ez már kezdet.


Az hogy rázza/hintáztatja magát ritmusra vagy random, hát még az egyik státuszlapon is rajta van, de persze ezt te látod mennyire "fura", leírás alapján semennyire.


Persze vidd el neurológushoz, hogy megnyugodj, de ha utánaolvasol, semmi nagy lemaradás nincs itt, az étvágycsökkenés is normális, még figzás se kell hozzá...

2023. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

"Hát ezek alapján az én fiam is beteg"


Ezek alapján minden ekkora gyerek az :)

2023. febr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%

"Persze vidd el neurológushoz, hogy megnyugodj"


csak az a baj, hogy az ilyenek foglalják a szerencsére teljesen egészséges gyerekükkel az időpontot, emiatt azok jutnak később ellátáshoz, akiknek szükséges lenne.

2023. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

6#Irónikusan akartam írni hogy értse :):)

1#es

2023. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Most nézem hogy "Problémás gyerekek" a kategória 😂😂

Ne haragudj, de szerintem menj el pszichológushoz, magadon kell dolgoznod előbb hogy el tudd fogadni hogy a gyerek olyan amilyen. Nem fog 1 évesen Petőfit szavalni, meg kitakarítani a házat.

2023. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
8, értem, ezért van nálam is szmájli a végén :)
2023. febr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!