Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 12 hónapos múlt kislányom,...

12 hónapos múlt kislányom, nagyon aggódom miatta. Fura dolgai vannak. Repetitív mozgásai vannak, jelenleg pár lépést tesz önállóan. Hamar elkezdett tapsolni, de most nem hajlandó, abbahagyta. Ha valakinek volt hasonló, mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Étkezése borzasztó, nem válogat, szimplán sokszor nem hajlandó enni. Kb. sehova nem lehet vele menni, mert nyafizik állandóan. A repetitív mozgások alatt az önhintáztatást értem. Védőnő szerint ingerkeresés. Játékokkal ügyetlen, most értünk oda, hogy néha vissza is pakol játékokat, nem csak dobál. Mindent a szájába vesz és ráz. Neurológushoz kértem időpontot, több mint 1 hónap múlva megyünk. Beszéde: ciklizál. Nem mutogat, ha kérdem hol van ez vagy az, akkor arra néz. Szemkontaktust tart. Nevére hallgat, nem-et érti, de kinevet.
2023. febr. 20. 07:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, az én lányom autista.


Ez a 3 gyanúra adHAT okot,de lehet,hogy csak idegrendszeri éretlenség:

-ciklizál

-ingatja magát

-mindent ráz


Ha ez megmarad jövőre is,akkor aggódhatsz. Most még nem! Ugyanis az egészséges fejlődésbe is beletartoznak ezek,és nem tudhatod, hogy kóros-e!!


A védőnőnek amúgy igaza van,a hajlongás ingerkeresés.


2 fajta idegrendszeri probléma lehet az ingerekkel:

Vagy nem tudja feldolgozni,és kerüli,

vagy nem jut be elég,és keresi.

Ezért vannak a repetitív mozgások az autistáknál.

Lányomnak is van (régen tenyérnyitogatás volt,most bokapörgetés,valamint körbe forgás állva)


Mivel ezek az idegrendszert közvetlenül befolyásolják, érlelik, Nem szabad tiltani! Külön felhívta a fejlődésneurológus a figyelmünket rá!

Ez csak egy tünet,az éretlen idegrendszer tünete.

NEM ettől lesz valaki autista.

Ez javulhat.


Annyi jótanács,hogy ha 1.5-2 éves korában is gyanakszol,mindenképpen vidd el fejlődésneurológushoz!

Ne mindenféle kuruzslóhoz vidd,hanem hozzá. Ő tud kiírni fejlesztést,tsmt-t, stb. Nálunk írt ki zeneterápiától kezdve mindent. Beszédindítást, mozgásterápiát...


Csak légy résen,mert a leghatásosabb a korai fejlesztés, 3 éves korig!

2023. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de egy 1 évesről van szó. Mit vársz tőle, úgy viselkedjen, mint egy iskolás? A 4 éves lányom még most sem hajlandó visszapakolni a játékait, a fiam meg 2 évesen is dobálta a játékait. Másfél éves korig a szájába vett dolgokat, unokaöcsém még mindig, lassan 2 éves lesz. A fiam 1 évesen még nem is beszélt egyáltalán. 14-15 hónaposan mutogatott, a nevére is kb ekkor hallgatott. Figyelj, ő még fejlődésben lévő pici gyerek, miért vársz el tőle olyant, ami még nem a korosztályához kötött? Teljesen normális a viselkedése a korához képest, teljesen felesleges neurológushoz vinni. Ilyen korban még nem lehet megállapítani sem idegrendszeri értetlenséget, sem autizmust.
2023. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%
Te keress magadnak orvost de baromi gyorsan...leírtál egy teljesen átlagos 1 éves kisgyereket/babát/totyogót.
2023. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Sokan lehülyéztek, igen. De engedjétek már meg, hogy aggódjak, mert a várandósságom extra magas kockázattal ment végig 12.héttől. És igen, kértem segítséget a feldolgozáshoz, de sajnos aggódom minden miatt.
2023. febr. 20. 09:53
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

Akkor kérjél még segítséget. A gyereked pont úgy viselkedik, mint egy átlagos 12 hónapos, pont ezért nem szokás ilyen korán autizmust megállapítani, mert ennyi idősen ezek a dolgok még normálisak, nem lehet autizmusra gyanakodni miattuk.


Komolyan, kezeltesd magad, mert utána a gyerekedbe fogid beletenni a stresszt. Az rendben van, ha aggódsz, de ne olyan dolgok miatt, amikkel valójában nincs is gond.

2023. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
A legnagyobb jóindulattal mondom, hogy ne a gyereket vidd feleslegesen neurológushoz, hanem te menj pszichológushoz. Ha már jártál is, láthatóan nem volt elég. Nagyon kiszúrsz a gyerekkel, ha folyamatosan keresed benne a hibát, meg hogy mivel lehetne orvoshoz rángatni. Érthető hogy aggódsz, minden anya aggódik valamennyire. Az én fiamnak a születése volt problémás, mekóniumos víz, leeső szívhang, oxigénhiány, nem sírt fel, lélegeztetni kellett. Apgar teszten 0 pontot kapott a bőrszínre annyira el volt kékülve. Tudom milyen érzés aggódni hogy ezeknek lesz e következménye, de muszáj megemberelnünk magunkat a gyerekek érdekében.
2023. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
84%

Wáó, gondolom elolvastál 80 oldalt, aztán most dobálod a szakzsargont, miután laikusként megállapítottad, hogy a gyerek biztos auti.. 🤦‍♀️



Amellett, leírtál egy átlagos 1 éves gyermeket.

2023. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen szakzsargont dobáltam és azt sem említettem, hogy auti. Tisztában vagyok vele, hogy 1000 oka lehet a dolgoknak és nem minden fekete vagy fehér.
2023. febr. 20. 11:23
 19/20 anonim ***** válasza:
52%
Semmi rendkívülit nem írtál. Olyan, mint egy tipikus 1 éves. Menj pszichológushoz, tényleg ott lesz a megoldás.
2023. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ADHD-tól miért nem tartanak annyira, mint az autizmustól? Mármint sokkal gyakoribb és néha még aggasztóbbak is a tünetek.
2023. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!