Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért írja a keresztlányom a...

Miért írja a keresztlányom a számokat, betűket tükörírással?

Figyelt kérdés
6 éves, jövőre iskolába megy. Nagyon érdekli az írás, ezért gyakorolgatja, de nagyon sokszor a tükörképét írja le a számoknak és a betűknek. Miért? Lehet, hogy rejtett balkezes?
2008. dec. 29. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Pont ezt akartam írni, hogy rejtett balkezes! Öcsém balkezes és amikor írni tanult, mindent tükörírással írt először. Ez a balkezesek sajátossága, mert nekik pont fordítva lenne kézre álló.
2008. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én nem tudok róla, hogy rejtett balkezes lennék, de én még a nevemet is arra írtam, amerre az első betű sikerült (6 évesen). Teljesen véletlenszerűen szerintem. Ha rejtett balkezes, akkor sok mindent bal kézzel csinál.
2008. dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert balkezes. Kevés sőt egyetlen jobb kezes sem ír tükörírással. vidd el szakemberhez, mert tanulási nehézségei lesznek a suliban. könnyebben kialakulhat nála a diszlexia is.
2009. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hűha! Köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 4. 14:17
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
ez szerintem dislexiára utalhat. a húgom és a párom is az.vidd el vizsgálatra később és kiderül.csak vigyázz mert ma már szinte mindenkire rámondják hogy az...
2009. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt még megkérdezném, hogy ilyen esetben milyen szakemberhez kell vinni? Az ovónőtől kell megkérdezni, vagy várjunk inkább az iskoláig (ősszel megy)?
2009. jan. 6. 12:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ovónő elküldi a Nevelési Tanácsadóba, ott pszichológus és gyógypedagógus szakemberek játszanak a gyerekkel. Ezek mind játékos foglalkozások, amiből sok mindent kideríthetnek, és időben segítenek is. De ha az ovónő nem küldi, te is elviheted magad.
2009. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nemtudom, olvastad-e már, de lehet, hogy jó:)


[link]

2009. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert értelmes, de nem ismeri még az összes monarchikus társadalmi törvényt, így a saját rendszerére támaszkodik. A fiam is össze-vissza irkálta a számokat, de már az értékükkel is tisztában volt. Amikor figyelmeztettük a szokásos írásrendre, azt felelete: a 7-es szám akárhogy áll, hetet ér. A föld népei minden irányba írnak, így egy adott társadalom szoros írásszabályai csak tanulással válthatóak reflexé. itt egy érdekes tanulmány - [link]
2009. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%

Mert egy kicsit másképp csinál dolgokat? Majd az "okos" fehérköpenyesek megmondják mi a helyzet. Beteg! gyógyszert neki, Nem normális, bla-bla.

Ne félj, bármennyire is ezt akarják elérni, ha körbenézel a társadalomban, csak félős embereket látsz. Nincs semi baja a picinek minden megoldódik majd, hogy hogyan? Az csakis a szülőkön múlik. Ők tudják a legjobban, nem pedig egy ember akinek fehér köpenye van.

2016. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!