Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi az igazság? 4 éves a fiam....

Mi az igazság? 4 éves a fiam. Oviban régebben verekedett, agresszív volt, játékokat dobálta. A második félévben csak 2x engedték oviba az óvónők. Április óta elvileg meg is szüntek ezek a problémák, legalábbis folyamatosan dicsérték.

Figyelt kérdés
A Szakszolgálat szerint integrálható. Felmerült az autizmus, de elvileg nem az. Most derült ki az óvónőkről, hogy az egyik most kezdett életében először dolgozni, a másik is most jött ide olyan helyről, ahol nincs integráció. Meg is mondták, hogy lemondtak róla. Ma reggel szóltak, az utolsó napján (megy másik oviba), hogy kell jelentést írni a Szakszolgálatnak és azt fogják írni, hogy sokat javult. Ehhez képest délután szembesültünk az írással: nem partner a többiekkel, csak az egyszerű utasítást érti, reptetést játszik, agresszív. De ezek biztos nem igazak! A csoportos tsmt tornán is óriási a változás. Mint a kisangyal, csinálja. És eddig teljesen mást mondtak. Hogy lehet ez? És még egy csokit se kapott búcsúzóul, se egy rajzot, puszit, semmit. A testvére csoportja viszont küldött neki ajándékot...
2023. jún. 15. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Szeretem az ilyen elfogult szülőket.. 😂

Mint a kis angyal...hidd el, a gyereked közel sem kis angyal közösségben.


Pár hete voltam a gyerekemmel ☝️ saját kérésre megindítva adhd kivizsgáláson.


A kisgyerek aki a lányom mellé került a csoportban, a nagymama olyan elfogult volt 🤦 szerinte mindenki rosszul bánt a kisfiúval, és a kisfiú egy kis angyal.. az ovi rosszul bánik a gyerekkel. Az óvónő a hibàs mindenért


Én még első nap után legszívesebben ki vágtam volna az ablakon.. közöltem másnap, hogy ha megint itt hagyja egyedül a gyereket én nem fogom sem pesztràlni, sem felügyelni, felelősséget pláne nem vállalok érte..

2023. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

"régebben verekedett, agresszív volt, játékokat dobálta."


Ezek után hogy várható el az, hogy ajándékot kapjon?!


Szerintem örültek, hogy megszabadultak tőle...


Sajnos ők nem voltak a gyermekedre felkészülve sem szakmailag sem emberileg, de nem is várható el egy 25 fős csoportban, hogy mindenki csak a te gyermekeddel foglalkozzon. Ott nincs erre kapacitás.


Nyilván szóban nem akartak téged megbántani, írásban könnyebb volt leírni az igazságot.

2023. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk is volt egy problémás gyerek (hasba rúgott másokat, nem hagyta őket aludni, ordítozott, verekedett stb), mindenki fellélegzett, amikor az anyuka - sértettségében, hogy az ő gyereke márpedig egy angyal és minden az óvónők hibája - elvitte másik óvodába... Most állítólag már ott is balhézik.


Egy idő után elfogynak az óvodák..


Nem a tünetet, hanem az okot kellene megszüntetni, a családi viszonyokat rendezni stb.

2023. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Egyrészt jól érzed, valószínűleg nem szerették a gyerekedet és ez biztos rossz érzés. Azért nem búcsúzkodtak, mert örülnek, hogy megszabadultak tőle.

Másrészt, miből gondolod, hogy a problémák megszűntek, ha addig is voltak? Kicsi az esélye, hogy egy gyerek 2hónap alatt 180fokos fordulatot vesz. Ha úgyis ovit váltotok, az óvónőnek mi érdeke lenne hazudni? Azért van a szakszolgálat, hogy kivizsgálja. Lehet, hogy azon a papíron se az lesz, amit látni szeretnél, de ne gyárts összeesküvés elméleteket.

2023. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
2-szer engedték oviba az óvónők? Hogy mit csináltak??? Miért és milyen jogon döntik ők hogy ki és mikor jàrhat óvódába? Te pedig ebbe belementél? Ne haragudj de ehhez semmi joguk nem volt. A mi ovinkba ha úgy lenne gyerek se lenne, olyan problémás némelyik. Még sem mondhatom neki hogy bocs,de hülye vagyok a szakmámhoz nem bírlak kezelni, foglalkozni veled,menj haza. Bocsi hogy ezt ragadtam ki a kérdésből.
2023. jún. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Jaj ezt csipem én is. Nálunk anyuka "szeretet gombócnak" aposztrofálta a gyerekét a rendkívüli szülőin miután az több gyereket is fojtogatni kezdett. Hatalmas balhé volt. Azóta speciális csoportba jár a gyerek, megkapja a neki járó fejlesztést (mint kiderült autista volt, csak anyuka nem látta be hogy gond van)
2023. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
78%
Nevelni kellene a gyereket, nem mindent ráhagyni.
2023. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

valószínűleg hazudtak neked, hogy ne derüljön ki a másik óvoda számára, hogy a gyerek agresszív, az anyja meg hagyja hadd terrorizáljon mindenkit, hogy nehogy az legyen hogy a másik óvoda nem veszi át, és a nyakukon marad a kölyök.

ha az én gyerekem lenne antiszociális és kezdő pszichopata, akkor állami kivizsgálás helyett elvinném magánba, hogy lássuk, mennyire súlyos is valójában a helyzet. nyolc évet jártam ilyen "integrálható autistával" egy iskolába, csak hetente kellett valamelyik gyereket bevinni a sürgősségire miatta. egy négyévesnek jó esetben már van nagyjából énképe és fájdalomérzete, és kezd tudni együttérzést mutatni, a nem szót meg szintén jóval korábban kellene megérteni...

2023. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, vannak kedvenc gyerekek, és olyanok, akikre pikkelnek az óvónők, de azért azt tegyük tisztába, nem tudhatod, hogy a gyerek bent hogy viselkedik. Nagyon nagy különbséget tudnak mutatni a gyerekek attól függően, hogy hol, kikkel vannak. Tehát pl. vannak, akik otthon kisangyalok, de az oviban szörnyűek, és fordítva, persze, van, aki meg közel azonos minden helyzetben.

Ami nekem viszont nem tetszik, az óvónő nem szabhatja meg, hogy hányszor mehet, ha úgy gondolja, a gyerek nem a csoportba való, túl problémás, tehet egyéb lépéseket. Ami szintén nem tetszik, ha negatív az óvónő véleménye, vállalja fel nyíltan, ne csak a papírból értesülj. Ha én elmegyek egy fogadóórára, akár ovi, akár suli, akkor őszinte véleményt akarok hallani, akár jó, akár rossz, nem a jópofizásra vagyok kíváncsi. Nálatok valószínűleg azért nem vállalta fel az óvónő szóban, mert úgyis elmegy a gyerek, így meg nem akart „feleslegesen” kínos szitut…

2023. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!