Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két testvér folyamatosan...

Két testvér folyamatosan veszekszik. Ötletek?

Figyelt kérdés
7 és 3 éves fiúk. A kicsi /szerintem figyelemfelkeltésböl mert a nagy nem játszik vele/ folyamatosan bántja a nagyot.Nem tudunk közösen semmit sem játszani mert a nagy is elég elutasítò a kicsivel. Már mindent kipròbáltunk, mert ez a helyzet elég idegörlő. Van valakinek valami bevált módszere? Nekem is vannak testvéreim, egy nap mi is összekaptunk 1-2 alkalommal mikor kisebbek voltunk, de nem fél óránként és képesek voltunk egymás egy légtérben elviselni.
2017. okt. 14. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Ugyanigy voltam a tesommal, 4 ev korkulonbseggel a legrosszabb.

Azota felnottkent mar nem is igazan beszeltunk.

Megfogadtam nem szulok 4 evvel koztuk.

2017. okt. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Rájuk kell szólni, közöttünk is 4 év van, később jobb lesz, mert jobban tudnak együtt játszani, vagyis mi leginkább kamaszkorunkban lettünk barátok, de nyugodtan, határozottan szólj rájuk, velünk is ezt csinálták, utána pár percig be voltunk sértödve, majd vígan játszottunk.
2017. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Ismerősömnél 5 év van a két fia között, míg kisebbek voltak egy kanál vízben megtudták volna ölni egymást kb annyira nem jöttek ki egymással, de ahogy a kisebb is elkezdett kamaszodni egyre jobban kijöttek egymásal. Ma már a kisebb is 16 a nagy 21, de a mai napig is előfordul, hogy a nagytesó kicsit szekálgatja az öccsét de csak poén szinten civakodnak, de már nagyon jó testvérek.
2017. okt. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 és 7 - nekem pont ennyi idősek a fiam :) Ők szeretik egymást és egész jól elvannak néha 1 órát is csak kettecskén játszódva (párperces hangulatváltásokkal). Persze sokszor versenyeznek és abból van hiszti, hogy a nagy nem hagyja nyerni a kicsit (akinek pl. esélye sincs gyorsabbnak vagy magasabbnak lenni, ezért hangosabb) vagy a kicsi szétszedi, amit a nagy épített vagy mindketten az én figyelmemet akarják. De aztán két perc múlva már újra együtt röhögcsélnek valamin, és a nagy, ha van hangulata, nagyon szépen tudja tanítani a kicsit, hogy "kell" játszani ezzel vagy azzal vagy pl. viszi őt a rollerján. Nálunk is van, hogy az egyik odacsap olykor a másiknak - ezt természetesen nem hagyom, rászólok, hogy inkább mondja el, mi bántja / kérje vissza... stb., és bocsánatot kell kérniük egymástól. Ha meg valami konkrét játék a konfliktus forrása, az megy a szekrény tetejére, amíg nem tudnak vele együtt játszani. A nagynak egyébként az íróasztala az a hely, ahol a kicsi nem pakolhat (csak engedéllyel), de egyébként minden játék közös. Persze egymás kezéből nem ér csak úgy kikapni, de osztozni kell.
2017. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyiknek legyen meg a saját élettere, cuccai, szobája. Ne kelljen folyton együtt lenniük, csak ha ők akarják.

Meg kell figyelni, mert lehet a nagy azért nem törődik a kicsivel, mert az idegesíti, bántja. Először meg kéne próbálni őt különválasztani mindennap egy időre a kicsitől, amikor nagyfiúsabbat játszhat, a kicsitől külön.A kicsinek nem hagynám, hogy nyaggassa a nagyot, és lehet a nagy jobban elfogadná a kicsit így, ha nem neki kéne védenie magát tőle.

Sokan írják, nem kell a testvérek kapcsolatába beleszólni. De mivel ők nem biztos hogy jó irányba rendezik egymás közt a dolgokat, felnőtt korukra eltávolodhatnak egymástól.

De ha a szülők igazságosan kicsit irányítgatják őket, tanítják, ez nem következik be. Tapasztalatból írom, 3 gyerekről, akik kamaszként nagyon jó, baráti viszonyban maradtak.

2017. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!