Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szenzoros a gyermeked? Tudnál...

Szenzoros a gyermeked? Tudnál válaszolni néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Kedves Szülők!


Kisfiam 5 éves, idegrendszeri éretlensége van és szenzoros. Emiatt jártunk kb. 1 éven keresztül DSZIT tornára, amit közös megegyezéssel abbahagytunk úgy, hogy igyekszünk megteremteni neki a nagymozgásokhoz a feltételeket, illetve ajánlották, hogy járassuk valamilyen küzdősportra, emiatt judozni fog szeptembertől.


Kb. fél évig rendben ment minden, de most megint volt egy nagyon nagy kiborulás, a túl sok ingertől, amikor rettentően nehéz őt megnyugtatni.

Én közben pszichológushoz járok egyéb okokból, és ő rákérdezett, de magamtól is arra jöttem rá, hogy valószínűleg én is szenzoros voltam/vagyok, csak gyerekként én elfojtottam a problémáimat, a kisfiam pedig kiadja magából (ami a jobbik eset talán). És mivel én is érintett vagyok, valószínűleg ezért olyan nehéz kezelnem az egyébként is nehéz kiborulós helyzeteket.

Azt a tanácsot kaptam, hogy szedjek össze minél több információt, mert az adhat valamiféle kontroll érzetet, mert ez a probléma valószínűleg örökre megmarad, de nem mindegy, hogyan kezeljük.


Eddig is olvasgattam már a témában, de szeretném megkönnyíteni a saját életem, emiatt kérdezem: tudtok ajánlani szakkönyveket, hiteles cikkeket, amik a témával foglalkoznak és a megoldásra fektetik a hangsúlyt?

Illetve szívesen olvasnék hétköznapokról, kinél hogyan telik, az évek során javul-e helyzet, mennyire; milyenek az iskolás évek, mire lehet számítani a jövőben?

Esetleg ha te magad is szenzoros vagy, felnőttként mit tudsz tenni? Van értelme felnőtt tornának, bármi egyébnek?


Bármilyen ezzel kapcsolatos meglátást szívesen olvasok.

Köszönöm szépen!



2023. jún. 21. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
2023. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Nekem eddig 2 gyermekem biztosan szenzoros, a harmadik 2 éves múlt, mostanság kezdődik nála is.

Én a gyermekeim mellett jöttem rá, illetve pontosítok. Mindig is tudtam,hogy vannak fura dolgaim, csak nem tudtam mi ez.

Nálunk még csak torna lehetőség sincs ahová betudnék jutni a gyerekkel.

Van amit megtanultam kezelni annál többet elnyomni, aminek jelenleg az a következménye, hogy sokkal hamarabb töltődöm túl és borulok ki.

2023. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket és a választ!


Ha valakinek bármikor van kedve hozzászólni a kérdéshez, örülnék neki. :)

Úgy látom, hogy sokat olvasni arról, hogy a szenzorosság egyre elterjedtebb probléma, de személyesen nem találkoztam más ilyen anyukával/gyermekkel, és minket is ufonak néznek (védőnő, pedagógus), ha azt mondom, a fiam szenzoros.

2023. jún. 23. 08:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagy lányomnak a hajmosás a mumus, utál arcot fogat mosni - 2 ujjal épp csak meg vakarja az arcát 🤦 nem mindegy a ruha anyaga, itt van 40 fok de még mindig zokniban alszik. Nem hajlandó boka zoknit húzni. Folyamatosan tele van kék zöld foltokkal, és sosem szól ha fáj neki.

Pici korában fényevő volt, most egy fokkal jobb.

Pici korban zavarta a hangos zaj, a tömeg. Mindentől és mindenkitől félt.

Pici korban nem szerette az ölelést, ha nyunyurgatva volt.

Nem szeretett rajzolni, vagy bármit ami finom motorikus tevékenység.

Pici korban esett kelt a lábában.

Fényérzékeny.

Figyelemzavaros igazi kis topa sokszor

Nehezen viseli a változást.


A középső fényérzékeny, 0 fájdalomküszöb, nagyon érzékeny a ruhára, folyton mezítláb van, sokszor rá rögzül 1-1 ételre amúgy válogatós. Zavarja a hangos zaj, ő sem szeret finommotorikus dolgokat végezni, figyelemzavaros, szintén topa, nehezen tanult meg rollerezni, biciklizni. Addig nem alszik amíg az ágynemű nem áll egyenesen. Nehezen viseli a változást


A legkisebb utálja ha koszos a keze, a ruhája, nem szeret hintázni, fényérzékeny, érzékeny a hangokra, egyenlőre ennyi



Én is fényérzékeny vagyok,érzékeny a zajokra utálom a tömeget, nekem is nagy dilim az àgynemű a legkisebb változásokat is nagyon nehezen veszem, túlságosan ragaszkodok dolgokhoz, én is sok mindenre rárögzülök. Nagy a fájdalomküszöböm.

2023. jún. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!