Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy alakult autista gyermeket...

Hogy alakult autista gyermeketek fejlődese?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a fiam, folyton ugrál páros lábbal, most kezdte az egyszerű mondatokat pl zöld a béka, de echolál sokszor, befeszül sokszor egész arccal, felsőtesttel, gondja van kicsit a beszédértéssel, nem szobatiszta, rossz a finommotorikája, nagymozgásai bátortalanok kicsit pl lépcsőn mellélép kapaszkodással is, ha valamit nagyon szeretne és nem engedjük meg akkor kiborul, harapni is képes.

Okos egyébként. Számol, tudja a betűket, színeket, testrészeket, járműveket, mindenre van szava, csak ugye nem "beszélget". De már jelzi ha inni, enni akar, vagy valamit szeretne,pl.: anya mesélj!

Alszik eleget, eszik eleget, a zöldség-gyümölcs nem megy nyersen.

Mindenhol azt mindják nincs jósgömbjük. Ahol hasonló volt a gyerek, hogy alakult? Meddig ugrál még? Beszéd mikir lett sokkal jobb? Feszkó mitől lett nála kisebb?

A teljes kütyümentességről vélemény?


2023. júl. 24. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Még nincs három, ép értelmű, már rövid mondatokat mond, ne aggódj fog beszélni, ebben a korban az echolália sem durva.


Mivel stimmel nyugtatásból, erre számíthatsz a későbbiekben is, csak talán másra lesz ráállva. Ez tuti meg fog maradni, ideges típus, ez is. Talán kevésbé lesz frusztrált, ha képes tiltótáblákat is lát, hátha olyan fajta, hogy bejön neki, amúgy az idő mindenképp javítani fog rajta sokat. Olyan 7-8 éves korra már oké lesz.


Még nincs három és 3 szavas mondatai vannak, szerintem ez klassz, annyira nincs lemaradva. Nagymozgások terén sem, az enyém 3 felett tanult meg páros lábbal ugrani, de akkor ment, mint a gép, a tiéd remekül áll. Vidd játszóházba sokat hétköznap délelőtt, ott minden skillje fejlődni fog, ami csak lehet. Játssz ott vele fogócskásat, mászósat, bújócskát, majd a többivel is együtt fog játszani. Tanítsd nyitni, barátkozni heti több délelőtt és belenő az életbe.


Szerintem a teljes kütyümentesség szélsőséges, de mivel hajlamosabbak a függésre, meg a hisztijeik is erősebbek, próbáld ki, ártani nem fog. Az enyém csak úgy szívta magába az infókat onnan volt az első mondókája, véletlen sem amit olvastunk 1000x, vagy amit tsmtn mondogattak, vagy amit bölcsiben hallott, hanem amit látott-mozgóképpel, egyszer kétszer és bumm, ragadt is. Logikai játékokban is verhetetlen volt, szeddj le ilyen appokat. Szóval jó a kütyü, ha okosan használod, autinak mint vizualis tipusnak pláne, de nagyon addiktív számukra(az átlagosoknak nem), szóval pár hiszti lehet belőle, nagyobbak, mint másból.


Napi fél óra játèk/videó oké, mellé meg nézzetek mesèt egy-másfél órát, és akkor nem szélsőség. Persze okosan, ellenőrizd mit néz, a meséről meg mutogass és beszèlj róla, hogy jajj megütötte fáj neki, szomorú, meggyógyítják, boldog meg így elemezd, amit néztek, és rá is kérdezhetsz a gyereknél. Nálunk dóra a felfedező volt még klassz, mert megkérdezi a nézőt, és meg is mondják a helyes választ, így a gyerek beszélget:) ha nálatok ez gond, mivel echolál, ez külön jó lehet, hogy kérdést is hall meg válaszol is rá.


Off: ha még 5 évesen is kiborulósan harapni is képes, én max fél évig szedetnék vele gyógyszert, ami kicsit tompítja a szélsőséges érzelemkitöréseit(antipszichotikum), így fél év alatt új megoldási módszer alakulhat ki nála, ha abbahagyjátok és kimegy belőle, a gyerek elhagyja a rossz szokást, kevésbé borul ki, használja, amit fél év alatt tanult. Nálunk bevált, 7 évesen harapott utoljára meg valakit, jó sokat vártam a gyógyszerrel, hamarabb is lehetett volna ennyi eszem, csak be voltam ijedve. Mondjuk nem passzív típusom volt, mint nektek, hanem kezdeményező “túl sok”, sosem echolált. Ja ugrálásra nyugodtan tiltsátok és kínálj helyette más önnyugtatási formát, ami elfogadottabb, pl stresszlabdát, bár ha lábban érzi az izgatottságot, nehezen fog átállni kézi ingerre.. valamit hátha ki tudsz találni helyette, mondjunk hintázást a talpán dőlve előre-hátha, ilyen testsúlyáthelyezést, az kevésbé feltűnő.

2023. júl. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Nekem erről az jutott eszembe, hogy az én NEM autista gyerekem is itt tartott ennyi idősen (kivéve echolalas, befeszules). Sőt mondatban beszélni csak 3 éves kora után kezdett. Szerintem rendben lesz a fiad, nem vészes, amit írsz róla.
2023. júl. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is tipikus 3 éves nagyrészt ilyen, amit leírtál.

Nagyon kicsi még, van szakvélemény kezedben?

2023. júl. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Nyilván van, hisz azt mondták nekik mások "nincs jósgömbjük". Ez a bevett szöveg, nekem is ezt mondták folyton, pedig tökre lehetett látni, hogy a gyerek más, jobb képességű, mint a többiek, pedig nem is voltak olyan dolgai, mint a kérdezőének. És sokkal több auti diagnózis születne, ha minden gyereket megnéznének szakemberek 3 éves kor körül.


Az enyémre is azt írták itt semmi gond, aztán nahát, mégis, mert amikor azt írod befeszül, az rengeteg embernek különböző dolgot jelent. Amikor azt írod folyton, az is különböző dolgot jelent másoknak, a legtöbben már a néha ugrál napközbent is folytonnak látják, mikor lehet sokszor ugrálva közlekedik és megtagadja, hogy sétáljon, kibukik rajta, ha nem ugrálhat.


Szóval ne aggódj a gyereken annyit, biztosan nem súlyosan érintett, segítsd, ahogy tudod, engedd kibontakozni, legyen minél több lehetősége rendes viselkedésmintákat elsajátítani és tiltsd/helyettesíttesd azokat, amiket szeretne elfogadható/kevésbé feltűnő dolgokkal.


https://www.youtube.com/watch?v=dsPrtS18Ms8


Csak nézzétek meg, a kis szőke lánykáról senki sem gondolná, hogy autista, az én gyerekemnek szinte teljesen az ellentéte például. Olyan sokféle gyereket nyomnak ugyanaz alá a kód alá, akiknek közük nincs egymáshoz, olyanok gyerekét is annak találnák, akik nem is gondolnák, és így ideírják, hogy átlag gyerek a leírás alapján, mert egy bizonyos kép él a fejükben, mert tanítani még mindig az alapján tanítják, mi az autizmus, diagnosztizálni meg már szinte bármi alapján sikerül nekik.. Sokat beszél, autista, keveset beszél, autista. Kb így megy.


A kisgyereke fog beszélni rendesen a kérdezőnek, csinálja azt, amit mondtam, mi már túl vagyunk ezen, hatalmas segítség volt az enyémnek, hogy a fél életét általam asszisztálva gyerekek közt játszóházban töltötte, bölcsibe 4 órát járt és oviba is csak ennyit. Ott nem figyeltek rá eléggé, itt remekül ment, mert minden anyuka a saját gyerekére is figyelt, így szépen ki tudtunk egyezni egymás közt minden konfliktust normálisan kezelve, hiszen minden mozzanatot láttunk, sikerélményeket szerezve meg ilyenek. És mindezt átlagos gyerekek közt, nem valami egymiben, ahol a másik szélsőséges reakciójára kellett volna magyarázatot találnom egy 3 évesnek, normális viselkedésmintát vett fel, szocializálódott. Javaslom mindenkinek, a játszó azért nem jó, mert az anyukák nagyrésze futtatónak használja(már én is) és csak távolból figyel felületesen.


Ja és trambulint beszereznék, hogy oda korlátozódjon az ugrálás, tudom nem ajánlják kicsiknek, mert eltörhet a csontjuk, de szerintem az szélsőség, az enyém mióta megtanult ugrani olyan 3 felett, folyton ugrált hatalmasakat, nem lett baja.

2023. júl. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!