Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a kislánynak?

Figyelt kérdés

Szervusztok! A baráti társaságban 4 kisgyerek van, beleértve az enyémet is. Az egyik kislány 5 éves és rengeteget hazudik és nem fogad szót akkor se ha 20x kérjük meg. Pl: a barátaink közűl az egyik anyuka őt folyton megveri, vagy őt már elvitték ide oda (olyan helyeket mond ahova elmenne) vagy egy barátunknak a babája fején régen teli volt sebbel mert az anyukája folyton fejbe verte.... És mikor megkérdezzük hogy miért hazudik vagy nem válaszol vagy hisztérikus sírásban elrohan. Tudja hogy rosszat csinál de mégis csinálja. Az annya nem minta anya... Van sok hülyesége és nem foglalkozik a gyerekkel. Ha a gyerek oda megy hozzá csak rá szol hogy maradjon csendben és mennyen nézni a mesét. Ha a gyerek éhes, szomjas 5x legalább szól mire az annya megmozdul. Többször is beszéltünk az annyával hogy így teljesen elrontja azt a lányt... De ő ezt csak kötöszködésnek veszi amit biztos unalmunkban tesszük.. Ő sosem hibás semmiért. Mellé a kislány vissza van maradva rendesen. (nem tud kezet mosni, fel öltözni, kanállal enni stb stb) de a telefont jobban kezeli mint a felnőttek. Egyedűl "neveli" a kislányt mert az apjával elváltak. Sajnos az anyuka is nagyon szeret hazudni... De az utóbbi 5-6 évben lett ilyen. Igy se a kislánynak nem jó sem a mi gyerekeinknek.. Mert öszintén szolva félek/félünk hogy a gyerekeink eltanulják azt a viselkedést. Próbáltuk elmagyarázni neki rengetegszer hogy miért nem szabad hazudni

.. De rá 10 percre kezdi ujra. Hogyan terelhetnénk jó útra?



2023. aug. 15. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Figyelemhiánya van a kislánynak, hisz az aNYJa le se tojja. Ha hazudik, nagyokat mond, akkor meg figyelnek rá. A tévé pedig szolgáltatja neki a nyersanyagot a sztorikhoz.

Sehogy sem tudsz segíteni.

2023. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem te sehogyan sem. Rögtön az jön ilyenkor, hogy mit szól bele az ember... én nem barátkoznék velük, ennyi. Mindenki úgy nevel ahogy akar, nincs bele szólásom. Sajnálom a kislányt, sajnos sokan vannak így. Túl sokan...


Azt szoktam mindig mondani, hogy a gyereknevelést lehet 0 befektetett energiával is végezni,de meg is lesz a negatìv eredménye. Itt a példája. Sajnos nem tudsz mit tenni, a saját életedről viszont te döntesz, nem vagy köteles barátkozni olyanokkal akikkel nem egy úton haladtok.

2023. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem...

Azt mondod a baráti társaságod tagja az anyuka és az 5 éves kislánya. Az anyuka és a gyerek is állandóan hazudik, ráadásul az anyuka tojik a gyerekére.

Már ne haragudj, de ez nem barátság!!!

Egyrészt egy hazug nő, nem lesz a barátnőm. Másrészt, nem szoktuk a gyakorin szapulni a barátainkat.

Harmadrészt, ha egy 5 éves gyerek nem tud kezetmosni, felöltözni, kanállal enni, akkor az a kisgyerek beteg, pl.: autista. Gondolom jár óvodába a kislány, ha más nem, ott màr megtanítottàk volna az önellátás ezen formáira, függetlenül attól, hogy anyuka mennyit foglalkozik vele otthon.

De még az is lehet, hogy foglalkozik ő eleget a gyerekkel, csak már bele van fáradva a gyermeke betegségébe és azért nem fegyelmezi a szokásos módszerekkel, mert azok pl egy auti vagy adhd-s gyereknél semmit nem érnek!

Szóval, talán próbálj meg kedvesen és nyitottan állni az anyukához, ahelyett, hogy kioktatnád mit csinál rosszul, mert lehet, hogy igencsak nehéz az élete, amiről neked fogalmad sincs...

A lányok nagyon jól tudnak maszkolni, róluk nem süt az autizmus vagy az adhd, csupán annyi látszik, hogy neveletlen.

2023. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem beteg a kislány, már kivizsgálták. Nem szapultam hanem leirtam a helyzetet. Egyedűl nevelem én is a gyerekemet. Tudom milyen és hogy mennyire nehéz tud lenni de mindent megteszek hogy jobb legyen a gyerekemnek. A barátságunk már 14 éves és bocsánat ha nem dobom félre csak úgy mert szerinted az nem barátság. Az ovodában nem eszik a kislány, öltöztetni meg az annya szokta innentől kezdve az a lány nem fogja tudni megtanulni ha nem engedi hogy egymaga öltözködjön.
2023. aug. 15. 16:28
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Ugye te sem gondolod komolyan ezeket a marhaságokat amiket ide össze hordassz?
2023. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

5 evesen elvileg ovodaba jar. Tehat biztos, hogy tud kanallal enni, kezet mosni, oltozni meg minden egyebet, amit egy 5 evesnek kell, mert az oviban ezeket megkovetelik, nem csinaljak meg helyette.


Otthon nyilvan nem csinalja, mert ra van hagyva es figyelmet akar. Amit meg is kap ezert.


De az a baj, ha az anya nem valtozik, akkor ez a gyerektol se elvarhato. Sajnos nem lehet mit tenni.

2023. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Beszélgess vele, szervezd a játékukat, hívd együtt őket kezet mosni, stb.

Illetve próbáld ezeket anyukával közösen csinálni, amolyan barátnős közös gyereknevelésként. Hátha tudod őt is motiválni.

Kérdezheted őt is, mit , hogy szokott csinálni. Meg mesélhetsz magatokról.

2023. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Anyuka személyiségzavaros és a gyerek is az lesz sajnos. Ez már gyermekvédelmi eset lenne jobb helyeken, de itthon le se carják az ilyet mert anyuka szent ugye. A te gyerekeid nem fogjak eltanulni, ettől ne felj, a kislany sajnos garantaltan tönkremegy, és olyan lesz mint az anyja,vagy rosszabb.

Amit tehetsz, hogy kifejezed a gyerek iránti szeretetedet, mondod neki hogy ő jó, értekes, szerethető. Ne próbáld megnevelni, ne foglalkozz ezzel, hanem szeretetet próbálj neki adni.

2023. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, nem azert szarjak le, mert anyuka szent. Hanem mert erre se penz, se ido, se eleg ember.


Amig a gyerek nem ehezik es/ vagy fizikailag nem bantalmazzak, nincs szo sulyos elhanyagolasrol, addig nem erdekes gyermekvedelmi szempontbol, ez van.

2023. aug. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem ez a tapasztalatom a gyerekvédelemmel, hogy az anyát védik, nem a gyereket.
2023. aug. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!