Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi értelme a korai fejlesztésn...

Mi értelme a korai fejlesztésnek, konduktornak?

Figyelt kérdés

Már a második konduktorhoz járunk, mert az első abszolút szakmaitlan volt, kB semmit se csinált a gyerekkel, csak kitett elé egy rakat játékot és nézte, mit csinál velük...(ez állami fejlesztés volt)

Most gondoltuk, elvisszük magánba is. Itt a konduktor már elejétől a végéig foglalkozik vele, tornáztatja a kezét, lábát,ha épp a gyerekem engedi. De ő is lerak köré egy csomó játékot, bár legalább kitalál feladatokat. De őszintén szólva semmi olyat nem csinál, amit itthon ne játszanék vele. Pl labdákat pakolja bele egyik dobozból a másikba, másszon végig az alagúton.. Stb. TSMT-zünk is, ebből kifolyólag sok labdás, hintás feladatunk van. Akinek használt ez a "terápia", vagy úgy érzi, hasznos, annál mit csinál a konduktor? Nem tudom eldönteni, hogy ebben a foglalkozásban tényleg csak ennyi van, mert ezt itthon én is tudom kivitelezni, vagy van több is.

Mert értem én, hogy játékos fejlesztés, de tele vagyunk itthon is fejlesztő játékokkal.



2023. okt. 12. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nehéz kérdés ez, mert egy baba nagy valószínűséggel magától is meg fogja csinálni azt, ami miatt viszed. Szóval ha pl. nem mászik, a fejlesztés nélkül is mászna valamikor, még az se biztos, hogy a fejlesztés korábban beindítja, mert nem tudjuk anélkül mikor kezdené el. Mi rengeteg fejlesztésre jártunk, beszédkéséssel, beszédzavarral. És nem minden volt hatásos, sőt. Én azt gondolom ha teljesen haszontalannak érzed, akkor hagyd inkább ott. Én is vittem sokáig egy olyan tornára ahol nem volt semmi erőltetve, ez a mentalitás tetszett is, de az eredménye az lett, hogy a lányom semmit nem csinált az egész óra alatt. A fejlesztő meg mindig előadta, hogy de szuperül haladunk. Ha elvittem játszóházba, attól jobban fejlődött, mint ettől a tornától. A tsmt jött be egyedül, de az is csak az első próbálkozásnál, amikor beindult a beszéde. Később is vittem a beszedertes miatt, de akkor már nem javított semmit. Most elkezdett egy fejlesztő iskolába járni és most érzem, hogy tényleg fejlődik, de ez napi 8 óra fejlesztés. A heti 1-2-3 óra semmit nem számított.
2023. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A konduktorok központi idegrendszeri sérülés miatt mozgássérült gyermekekkel foglalkoznak. Nálatok mi a probléma, ami miatt jártok?

Kislányunk hipoxiás-ischemiás agykárosodást szenvedett. Pár hónapos korától járunk konduktorhoz, nekünk őrült sokat segített/segít. A manuálterapiák (dévény, vojta, pfaffenrot blokkok) képessé tették az izomzatot az adott mozgásformára, a konduktor pedig "érdekeltté" tette, hogy megcsinálja. Kislányunknak egy konduktor kezei között nyílt ki a világ. De pl ő kezdetektől készítette elő a járókeretes sétát (fogás, fogás megtartás kialakításával), mert pl a csörgő megfogása, rázása majd parancsszóra elengedése em csak játék,nhanem már annak előkészítése, hogy tudatosan tartsa a járókeretet és csak akkor engedje el,ha erre "engedélyt" kap. És még ezer ilyen apróság, amit kezdetektől alapozni kellett nála, hogy később mást rá lehessen építeni.

2023. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Van mikor tenyleg szükseges van mikor csak humbuk, penzcsalas
2023. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koraszülött és laza izomzat miatt járunk. A konduktor nem csak az általad felsorolt gond esetén segít 2-es, olyanok is jártak oda, akik "csak" koraszülöttek voltak.

De amúgy igaz, biztos minden játéknak megvan az értelme amúgy, de akkor ezek szerint én nem tudatosan is fejlesztem valamennyire, hiszen eléggé vissza köszönnek ezek a játékok itthon is.

2023. okt. 12. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Valahol értem a kérdésed. Ennyi idős gyerekkel nehéz foglalkozni, nem tud sem beszélni sem mozogni rendesen.

Én a 3 éves fiamat vittem először pszichológushoz, és ott ő is csak azt nézte, hogy hogyan játszik. Ebből sok minden kiderült, én ezt értem is. De így fejleszteni? Mintha azokra a gyerekekre készülnének ezek a "tantervek", akikkel soha nem foglalkoznak otthon, mintha be lenne rakva egész nap egy járókába a gyerek.

Feszes izomzat miatt mi gyógytornára hordtuk a gyereket pár hónaposan, az jó volt neki.

De ott csak feküdt a gyerek, és a gyógytornász tekergette. Nem tudom, ha nem vittük volna, mi lett volna, doki csak annyit mondott legyen sokat hason, meg majd ha elindul a mászás, megoldja a problémát.

Utána próbáltuk a tsmt-t 3 évesen, nem működött együtt a gyerek, és én voltam az oka, oda vissza sem mentünk.

4 évesen másik terapeuta azt mondta, valóban ez a mozgásfejlesztés azért kell, mert a mai szülők nem hordják sehova a gyereküket. Meg is sértődtem, mert mi családi házban lakunk, és a fél napot az udvaron tölti a gyerek, ezen kívül még játszótérre is majdnem minden nap elvittem. Tévét 3 éves koráig nem is látott, szóval nem lehet mondani, hogy beültettem a tévé elé, és egész nap nem mozgott. Mi fel is adtuk ezt mind egyébként együttműködés hiányában.

Barátnőm hordta az autista fiát korai fejlesztésre minden nap, és mondta is, hogy jaj, milyen jó. Nem tudom, hogy enélkül milyen lenne, mert a gyerek továbbra is nagyon mély állapotban van, nem beszél, önálló életvitelre alkalmatlan. Szóval én is szkeptikus vagyok.

Szerintem olyan 5 éves kortól, amikor már együttműködő, akkortól van értelme.

2023. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is úgy tűnt már első alkalommal is, hogy kB ez annak lehet érdekes, vagy fejlesztő, aki nem sokat foglalkozik otthon a gyerekkel. Meg az is lehet persze, hogy a szülőnek nem csinálja a gyerek az adott dolgokat,de a konduktorral meg igen.
2023. okt. 17. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!