Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit jelent az, hogy ha szenzor...

Mit jelent az, hogy ha szenzoros egy gyerek? Hallottam már többször, hogy szülő mondta: "szenzroos a gyerekem".?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen

2023. okt. 16. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy az idegrendszere túlérzékeny az ingerekre, és hamar túltöltődik, és emiatt robban. (Hisztizik, vagy annak tűnik, de nem igazán hiszti.)

Pl. a hangok miatt, vagy akár egy pulóver címkéje bántja a bőrét, stb.

2023. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Pl az én lányom szenzoros, mivel autista. Erősebben érzékel mindent,és ez számára túlságosan, bántóan zavaró.

Érzékeny a szagokra,hangokra,fényre, nem bírja a tömeget, csak extra puha fogkefével moshatom a fogát...

Stb stb.

Mert ha bármi túl erős neki, (ami persze egy normál gyereknek nem okozna gondot) akkor kikészül,összeomlik.

2023. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Az enyèm a ruha èrintèsère èrzèkeny.

Gondold el milyen, ha a ruha durva anyaga dörzsöl, a túl szoros gumi fàjdalmasan szorìt. Neki a màsnak ,,normàlisnak" tűnő ruhàk legtöbbje ilyen èrzès. Mòdositott ruhàkat bìr csak hordani, amik nem szèpek, de kènyelmesek neki.

Emberi énekhang is zavarja, eljövünk onnan, ahol ènekelnek.

2023. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként "szenzoros túlérzékenység" a jelenség teljes neve.
2023. okt. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőek jókat írták, én kicsit bővíteném. A "szenzoros" gyerek az, akinek szenzoros ingerfeldolgozási zavara van.


Ahogy írták, ez lehet túlérzékenység, de egyébként alulérzékenység is, vagyis vannak gyerekek, akik nem kerülik az egyes ingereket, hanem pont keresik ezeket. A szenzoros zavar mindenféle ingerfeldolgozó szervet érinthet, pl szaglás, tapintás, vesztibuláris (egyensúly) rendszer, látás, hallás, ízlés, stb. Olyan is előfordul, hogy egy gyerek bizonyos téren túlérzékeny, másik téren alulérzékeny.


Az enyémnek pl. az egyensúlyi rendszere túlérzékeny, kerüli a mozgási, pörgési szituációkat, ellenben tapintás terén alulérzékeny, nem érzékeli a fájdalmat kellően, emiatt néha tolakodó, folyton bújik, a cumiról lehozhatatlan, szájában nem érzékeli a falat nagyságát, így a mai napig oklendezik.


De a látása vagy hallása nem érzékeny, nem szelektív evő, nem zavarják a szagok.


Elvileg lehet önálló állapot, de részjelensége lehet autizmusnak vagy más állapotnak.

2023. okt. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

sajnos nagyon sokan csak takaróznak vele, mert új fogalom, ők meg nem képesek nevelni...


(nyilván nem azokra értem, ahol tényleg fennáll ez)

2023. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szenzoros vagyok és van 3 szenzoros gyermekem.


A nagy érzékeny az ételekre, másoknak szimplán csak túl válogatós. Pici korban is nagyon nehéz volt a ht. Nem szerette pici korban ha ölelgetik, babusgatják, igazából ezt is csak a nagyon közvetlen szeretteitől fogadja és viszonozza. Magas a fájdalomküszöbe.

Érzékeny a fényre, kicsi korban a tömeget, a hangos zajt sem bírta.

Nem mindegy a ruha anyaga. Rosszul van ha víz éri az arcát, utálja a fésűt a hajmosást, fogmosást. Ingerkereső, hasonló a hiperaktivitáshoz. Figyelemzavar. Baromi rendetlen.


A középső hamar túl töltödik annak ellenére,hogy ingerkereső, extrém hisztis, a ruha nagyon nem mindegy, rühelli a zoknit, a cipőt. Nem mindegy az ágynemű. Rosszul van ha vizes a haja.

Fényérzékeny, alacsony a fájdalomküszöbe. Figyelemzavar. Impulzív


A kicsi a cimkéket utálja, ha vizes vagy kaja foltos a ruha.Fényérzékeny. Fél hintázni, fél a magastól. Nem szereti a cipőket.

Nem szereti ha koszos a keze.


Én..nagy fényérzékeny vagyok, nekem szintén az ágynemű a mumus.

Hamar túl töltödöm, és micsoda fuckimg helyzet 3 gyerek mellett..a hangos zajt szabájosan fizikai fájdalmat okoz a fülemnek. Erre leginkább a gyerekeim mellett jöttem rá..

Kiborít bármilyen legkisebb változás, legyen ez napi rutin,nagyon ragaszkodom a bevált bevett megszokott dolgokhoz, ez igaz a tárgyi dolgokra is. Félek a magasban. Tájékozódás 0,

Túlérzékeny vagyok.

Utazáskor 100* pisilek.

Erős stresszt nehezen kezelem.


Tudnék még írni 🤔😂🤦

2023. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek szenzoros gyereket. Nem vesz fel gombos nadrágot, a zokniban a varrás zavarja, nyáron hetekbe telik rövidujjú pólóra és rövid nadrágra szoktatni, télen vissza a hosszúra. Nem hajlandó felvenni szandált vagy papucsot, csakis zárt cipőt zoknival. Semmit nem eszik meg, aminek piros a színe, de játékból mindenből meg a piros kell.

Nem tudom mi lenne a pontos diagnózisa, mert a szülei szerint csak ilyen rigolyás és soha nem viszgáltatták ki.

2023. okt. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Azt jelenti, hogy a szülő/a kifejezésst használó más személy buta és/vagy igénytelen és/vagy nem tud magyarul.

Ugyanis mindegyik gyerek "szenzoros", hiszen vannak érzékszerveik, érzékelésük.

Akikre viszont utalnak a kifejezéssel ezek az emberek, azok szenzoros integrációs zavarral élő gyerekek.

2023. okt. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. A szenzoros integrációs zavarról is hallottam, de ez más, mint az itten felsorolt szenzorsság, ahogy olvastam ezekről.
2023. nov. 1. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!