Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív elsős kisfiam...

Hiperaktív elsős kisfiam többször kap feketepontot beszélgetésért, mégis el kellene fogadnunk a Ritalint?

Figyelt kérdés

Nemcsak a kisfiam, de a többi fiú osztálytárs is nap mint nap hozza a feketepontokat haza, a szülők elkeseredettek, mindannyian próbálunk a gyerekek fejével beszélni.

Én is felnőtt figyelemzavaros vagyok, mai napig akaratom nélkül közbeszólok, más szavába vágok, ami miatt nagyon szégyenlem magam, mert képtelen vagyok ezt teljesen kontrollálni, viszont nagyon kedves ember vagyok és mindig elnézést kérek másoktól, akik így is elfogadnak és szeretnek.


2015. szept. 17. 16:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ezt a közbeszólást úgy kell elképzelni, hogy nem érzékelem jól mikor fejezte be a másik, hanem izgágán már válaszolok az ő mondata közben.
2015. szept. 17. 16:41
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
En nem adnék neki. Ne foglalkozz a fekete pontokkal
2015. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Ne vegyszerezd. A fekete pont nem tragédia. Próbáljatok meg koncentrációban erősödni. Mindketten. Tv-t kihajítani. Csend. Legyen minden nap csend is az életetekben.

"Minden amit kaptam, a csendből kaptam." Weöres Sándor

2015. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Kéne beszélni a tanítóval és az igazgatóval: rossz a pedagógus. Feketeponttal nem lehet nevelni, csak a tehetetlenség és hozzá nem értés eszköze. Nem tudod alternatív iskolába vinni?
2015. szept. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
En is Adhd-s felnott vagyok.Szedem a ritalint,miert ellenzed a gyógyszert?Doki ajánlotta?
2015. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
A tanár fejével kéne inkább beszélned! Néhány hete még ovis volt és csak játszania kellett. A kedvét veszik el így az iskolától
2015. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Elég érdekes pedagógus, aki néhány hetes kisiskolásnak már fekete pontokat oszt. Több unokám jár iskolába, de csak olyat tapasztaltam, hogy a jó dolgokért dícséretet, matricát stb. kaptak. Nem is szokás a fekete pont, max. "szomorú fejet" kapnak (ez nyomdás fejecske, legörbülő szájjal).
2015. szept. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Férjem szedett gyerek korában gyógyszert mert hiperaktív "volt". Néhány hét elteltével anyósom úgy vágta ki a gyógyszert mint annak a rendje.

Kicsit kapkodós a lelkem meg izgága, de ez nem betegség amire komoly gyógyszer kell.

2015. szept. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Olyan sok kisgyerekre rafogjak ma, hogy hiperaktív. Közben még lehet, hogy csak egy normális gyerek, aki ugyan mozgekonyabb, figyelmetlenebb, mint a többség, de amúgy semmi baja. Én nem adnék neki gyógyszert. A Ritalin nem c vitamin. Komoly mellekhatasai vannak. Én nem mergeznem a gyerekemet.

Amúgy pl az én lányom is elég aktív volt az órán, öt is megszortak rendszeresen fekete pontokkal. Nekünk a nevelési tanácsadó írt egy javaslatot, amit le adtunk a tanarnonek. Ilyenek voltak benne, hogy büntetés helyett pozitív megerősítés, figyelem felhívás, figyelem eltereles, személyre szabott feszültség levezetés. Magyarán dicsérte a gyereket, ha megfelelően viselkedik,ne csak azt vegye észre, ha rossz, ha látja, hogy nem figyel, ne baxa le, hanem próbálja bevonni a feladatba és ha látja, hogy el fogyott a türelme és a figyelme, engedje ki pár percre az osztályból. A két tanár közül az egyik alkalmazta, nála pár hét után látványosan javult a gyerek viselkedése. A másik nem fogadta el, ott problémás volt a gyerek.

2015. szept. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Még ne!

Várj még vele, mivel más gond nincs, ne futkos, verekszik, stb. Nem problémás gyerek s nehezen tud 45 percet csendben ülni ebben a korban. Ha van lehetősége, a szünetben menjen szaladgálni, ugrálni páros lábbal, mindegy, csak mozogjon, amennyit csak tud.

Viszont nem tudom, milyen módszerrel tanulnak. Ha van lehetőséged választani még, próbálj kooperatív módszerrel tanító pedagógust választani. Nekünk bevált. Írtad, hogy a többi fiú is hasonló gonddal küzd, talán egy helyen ülnek, túlságosan egy kupacban, az a baj. Vagy túl szigorú a tanító néni.

2015. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!