Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szólnál a sógornődnek, hogy a...

Szólnál a sógornődnek, hogy a gyerekeitekkel mi a probléma vagy inkább kimaradnál mindenből ha ő nem keres?

Figyelt kérdés

A férjem és a testvérei között nincs jó kapcsolat, ez már nagyon rég így van. Formális szinten beszélnek, ünnepi jókívánság, szülinapi köszöntő, de ennyi. Egy ismerőssel beszélgettem még pénteken és elmesélte, hogy az egyik sógornőm mennyit küzd a gyerekeivel (most várja a harmadikat). A legnagyobb, 4 éves, idén kezdte volna az ovit, de nem járhat, mert nem szobatiszta és folyamatosan probléma van vele, dühkitörései vannak, a szakszolgálathoz kell menniük hamarosan és a kicsi is furcaa a védőnő szerint, tehát őt is vinniük kellene a korai fejlesztőbe. A sógornőm az ismerőst kérdezgette, hogy a mi gyerekeinkkel minden rendben van-e. Az ismerős annyit mondott, hogy szerinte erről minket kérdezzen meg. Nem akarta kavarni a dolgokat, de tudja, hogy a mieink autisták és az eddigi vizsgálatok alapján genetikai eredetű lehet, mert ahogy kiderült, a férjem is az. Az ismerős szerint ennek kb 3 hete már, azóta a sógórnőm nem keresett meg, pedig tudja az elérhetőségeimet.

Igazából nem vagyunk olyan viszonyban, hogy csak úgy csevegni felhívjam, de mikor mi elkezdtük a vizsgálatokra járást, én is örültem volna, ha legalább valami ötletet kapunk, hogy mi lehet a baj.


nov. 13. 12:58
1 2
 1/19 harebell ***** válasza:
95%
Igen, én felvenném vele a kapcsolatot, írnék neki. Ha nem nyitott rá, max leráz.
nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Én nem szólnék neki.

Végül is tudja a számotokat, felhív, ha akar. Én nem nyomulnék. Még az is lehet, hogy megharagudna erre az ismerősére, hogy miért mondta vissza, hogy kérdezett rólatok ill. hogy elmondta, náluk milyen gondok vannak. Mert ha őszinték akarunk lenni, ez így pletykálkodás volt, amit a közös ismerősötök művelt, hogy neki elmondta a sógornőd a gondját-baját, ő meg tovább mondta neked.

nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hívd át teázni/kávézni és beszélgessetek.
nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Mivel van tapasztalatod ilyen ügyben,én a helyedben felhívnám.Gondolom az elején te is kapkodtad a fejed.Szerintem ez egy nehéz helyzet. meg hátha pont ez a gesztus javít a kapcsolaton is
nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%
Ha a sógornődet ez érdekelné, felhívna. Nem hív, mert nem kíváncsi a tapasztalataidra annyira.
nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem.


Ha kíváncsi valamire, ha segítségre van szüksége megtalál.


Őszintén, ez az ismerős mondta, a védőnő szerint típusú elbeszélést én rohadtul gáznak tartom (ugye tudod, hogy neki sem lenne szabad kibeszélnie mást?!) és hiába a segítő szándék, tolakodó.

nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Mivel az ismerősnél konkrétan a gyerekeitekről puhatolózott, így talán kezdeményeznék, mert lehet, hogy ő nem mer, tekintettel a téma érzékenységére, amivel még talán nem is lenne gond, csak hát a nem túl jó viszony visszatartja ettől.
nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Én csak kicsit hasonló helyzetben voltam, mert az egyik sógornőm megkért, hogy (a munkám miatt van rálátásom) segítsek neki keresni valakit, aki hozzáértő, de csak külső szemlélőként megnézné a két fiát, valóban akkora baj van-e náluk, ahogy az óvónők mondják. Intéztem embert, aki mondta, hogy sürgősen mindkét gyereknek a pedagógiai szakszolgálathoz kérjen időpontot, mert nem akar előre jósolgatni, de baj van.


Na, amit én ezután kaptam... Letagadta, hogy ő kérte a segítségem, én voltam a szrkavaró, az ő gyerekének semmi baja, szálljak le róluk. Nem vitte sehova a gyerekeket, míg a gyerekorvos kötelezővé nem tette számukra. Ki is derült, hogy mindkettő hiperaktív és az egyik mellé még enyhe ért.fogy. is.


Szóval amíg ő nem kér tőled segítséget, én nagyon óvatosan bánnék a témával, sőt, még utána is.

nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Mivel a férjed testvéréről van szó és lehet genetikai is, ezért igen. Egyéb esetben nem. De számítanék arra is, hogy nem fogad szívesen. A sógornő faggatózott rólad, szóval szerintem nem lenne joga számonkérni az ismerőst, hogy elmondta neked az ő problémáját, de azért felháborodhat, hogy neki nem mondott semmit a te gyerekeidről, az övéit viszont kibeszélte neked. Én azért nem mószerolnám be az ismerőst, azt mondanám, elmondta, hogy érdeklődtél a gyerekeinkről, mert szükséges a tiednél valami vizsgálat és felmerült, hogy lehet genetikai eredetű probléma. Vagy valami ilyesmit.
nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Vedd észre kérdező, hogy te azért tudod mindezt, mert az ismerősöd indiszkrét volt és kibeszélte a sógornőd problémáját.

Namost, ha te ezek után felhívod a sógornődet, az piszok rosszul sülhet el. Persze ez nem szükségszerű. Lehetséges, hogy jól sül el, de az, hogy ő nem keres az azt mutatja, hogy alapvetően nem akarja, hogy te tudjál a problémájáról.

Én a helyedben még a normál találkozások idején se utalnék arra, hogy többet tudok a gyerekeiről annál, mint amit eddig ő elmondott.

nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!