Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miként lehet feldolgozni,...

Miként lehet feldolgozni, elfogadni, mitévő legyen az ember, ha 17 éves fia nem akarja folytatni a tanulmányait és abba akarja hagyni a tanulást?

Figyelt kérdés

Okos fiatal, jó tanuló volt, de nagyon megváltozott a kamaszodással. Beletojik mindenbe! Obszcén módon beszél olykor, a menőzés fontos számára. Másoknak, haveroknak akar megfelelni, a családnak, tanároknak semmiben sem.

Több kört futottunk már vele, de képtelenek vagyunk bármit elérni nála.

Értem, hogy nem való mindenkinek a továbbtanulás, de hogy pont a mi gyerekünknek ne lenne az. Nehéz felfogni! Tönkreteszi az életét!



nov. 17. 15:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
19%

Pszichiáter mit mondd?


Esetleg pályaválasztási tanácsadó? Megmutatnám neki, hogy milyen munkákra tud jelentkezni végzettség nélkül, mennyire nehéz elhelyezkedni bármilyen végzettség nélkül.

Nem tudom, hogy eddig mivel próbálkoztatok pontosan

nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%

Nem engedném biztosan. Minimum egy szakma legyen a kezében.

Amennyiben nem, nos lehet menni dolgozni.

nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
Majd megjön az esze, mikor 3 műszakban, 270.000 Ft-ot keres.
nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
63%
Semmi gond. Csak akkor ne is tartsátok el. Lakhat otthon, de bele kell adnia a közösbe (számoljátok ki, hogy mennyit - nemkell fillérb.szónaklenni, de a rezsi, kaja 1/3-át ha egyetlen gyerek, valamint pár tízezer lakbért kérjetek el). Hamar rá fog jönni, hogy inkább tanulni kéne. 1-2 év kihagyás nem a világ, és ha rábeszélitek az egyetemre, akkor se lesz motivált. Így lesz összehasonlítási alapja, még ha nehezebb is visszaülni az iskolapadba.
nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Igen, mi is ilyen érveket mondunk, de nem érdekli őt. Valószínű az ő fejében van valamilyen torz kép a könnyű meggazdagodásról, megélhetésről, amit velünk nem oszt meg. De fogalmunk nincs mi jár a fejében, nem ossza meg velünk.

Voltunk vele pszichiáternél, pszichológusnál, kapott gyógyszert, járni kellene pszichológushoz, de nem kapunk időpontot hónapok óta. Vagyis nem jár.


Itt az a kérdés, szülőként fel lehet mindezt dolgozni? Volt, aki átélte mindezt? Miként? Mi lett a vége, hová jutott a család, a fiatal?

nov. 17. 16:12
 6/29 A kérdező kommentje:
4# Még technikumba jár, azt sem akarja befejezni, nem a felsőoktatásról van szó.
nov. 17. 16:13
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Közlöd vele, hogy attól kezdve, hogy nem jár iskolába, dolgoznia kell, és befizetni a lakhatásba. Ha nem tanul és nem doglozik, akkor annyi kaját kapjon, amennyitöl nem éhezik, de nem kell jól laknia, és csak a legolcsóbbakat, nem érdekes, hogy szereti vagy sem. Zsebpénzt meg egyáltalán pénzt nem kap, internetet, telefont lekorlátozni minimálisra.
nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%
Hát én biztos közölném vele, hogy ha bem tanul, akkor a 18. szülinapján csomagolhat is, mert onnantól megszűntek a kötelezettségeim felé. És nen csak dumálnék, be is tartanám. Segítenék neki keresni szobát és munkát, de tartanám magam ahhoz, hogy nem fogok egy herét kerülgetni meg pénzelni az otthonomban.
nov. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%
Én is megmondanám neki, hogy oké, 18 évesen mehet amerre akar, vagy maradhat, de akkor fizet lakbért, meg a rezsi rá eső részét, valamint övé az 1/3ad házimunka is, mint a felnőtt embereknél általában. És az első alaklommal, hogy nem csinálja meg, csomagolhat.
nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
20%

Én a lányommal mentem át ezen.

15éves koráig kitünő tanuló volt. Illedelmes, amolyan mintagyerek.

Aztán belecseppent egy társaságba. A jegyei rohamosan romlottak, hiányzások nőttek.

Elkezdett cigizni 16évesen. Nemsokra rá inni. Suliból (vagy valahonnan) úgy jött haza, hogy alkohol szaga volt.


Eleinte kértük szépen. Aztán nemszépen. Le se tojta magasról.

Aztán jött az,hogy lopott. Tőlem, apjától, nővérétől... bárkitől bármit.


17évesen képes volt napokra eltűnni. Hiába hívtam rendőrt, hogy 3 napja nem láttam, nem érdekelte.


A telefonját feltöltőkáetyásra váltottam, zsebpénzt nem kapott. Csak az alap szükségleteit (kaja, tisztálkodás) álltuk. Nem érdekelte.


Ahogy betöltötte a 18at, akkor fogtam és csomagoltam össze a cuccait. Igazából csak rá akartam ijeszteni. Fogta a cuccait és lelépett.


Először a barátnőjéhez költözött, az anyja elvitte dolgozni magával.

Kb rá egy évre pedig kiment németbe.


Ennek 6 éve.

Ma már van egy saját (2018as, akkor 0km-es) kocsija, millió feletti fizetése, saját háza itthon. Most gondolkodnak a hazaköltözésen, most jelentették be, hogy babát vár.

nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!