Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miként lehet feldolgozni,...

Miként lehet feldolgozni, elfogadni, mitévő legyen az ember, ha 17 éves fia nem akarja folytatni a tanulmányait és abba akarja hagyni a tanulást?

Figyelt kérdés

Okos fiatal, jó tanuló volt, de nagyon megváltozott a kamaszodással. Beletojik mindenbe! Obszcén módon beszél olykor, a menőzés fontos számára. Másoknak, haveroknak akar megfelelni, a családnak, tanároknak semmiben sem.

Több kört futottunk már vele, de képtelenek vagyunk bármit elérni nála.

Értem, hogy nem való mindenkinek a továbbtanulás, de hogy pont a mi gyerekünknek ne lenne az. Nehéz felfogni! Tönkreteszi az életét!



2023. nov. 17. 15:33
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
10%
A kapcsolat hiányzik veletek,ezzel zsarol. Mint az anorexiás. Aki nem eszik. Ha nem is zsarol, valami nem jó. Pénzt akar,tőletek függetlenséget.valami nem jó ott. .
2023. nov. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
17%

Én 10. Osztályt még el végeztem, de utána nem voltam hajlandó. Kamaszként, amikor tapasztaljuk magunkat, és a virágzó értelmet, leírhatatlanul nehéz egyeseknek elfogadni, hogy mi van körülöttünk, és mire vagyunk kényszerítve. 17 évesen anyám azt mondta, legalább estibe járjak, mert éretségi így meg úgy( nem tudom miket mondhatott), a lényeg, hogy ajtókat nyit. Aha...

Kb 4 alkalommal voltam bent, majd azt is elengedtem. Már ment a hasam, amikor iskolába kellett menni. Depreszsiós voltam, és gyűlőltem mindent, ami ehhez a rendszerhez köthető.


A történet "vége" nálam az, hogy elkezdtem menő szabad melókat csinálni, amivel véresre kerestem magam. Voltakbolyan naojaim, hogy anyámnál is több volt az órabérem, pedig ő akkor keresett 800 ezer forint körül nettóban.

Persze ez lassan tönkre ment, de volt más és megint más.

25 évesen aztán megcsináltam a 11-12t, de az, hogy van az irataim közt egy kis kék papír, hogy éretségi, semmit se adott az életemhez. Most vagyok 27, 2800as nettó órabérrel dolgozom egy helyen, ahol király a csapat, és a munkaidő fele, az konkrétan semmit tevés. Előző héten egyik másik nao 1.5-2 órákat ültem egy huzamba, várva, hogy legyen valami.


Nem értem, mi ez a hiperfixációtok a belétek vert rabszolgatartó módra. Mintha csak egy út lenne a megélhetéshez és boldog élethez, az meg az, amivel mindenki szív, semmi értelme, semmi haszna, és a papír megszerzése után se tudsz semmit sem. Ti vagytok az idősebbek, még is mintha semennyire se ismernétek a bolygót, amin 30-50 éve éltek.


Engem se neveltek, ahogy ti is kb nem is ismeritek őt, meg más érdekli őt, nem a saját meglátása, de ettől függetlenül ez a "tönkre teszi az életét", nagyon egy együgyű meglátás. Egyrészt az életnek szinte semekkora része az anyagi oldal, és ezt se teszi tönkre. Én bánom, hogy éretségiztem, sose használtam, de legalább megint unatkozhattam 2 évig heti kéfszer fogyatékosoknak az üres povedálását hallgatva, hogy utána több olyan nelóm legyen, ami sok egyetemet végzett hülyének sincs. Pedig nálunk is rengeteg az ostoba, de ők is ennyit keresnek.


Anyum mindvégig leszarta ezt. Negyedik gyerek vagyok, biztos tudta már, mit kell tennie. Mindig támogatott, néha győzködött, amikor mutattam egy kis hajlandóságot, de amúgy semmi. Sehova se jutott "a család". Hova is jutna? Semmi se történik, csak egy gserek nem jár iskolába, mert gyűlőli, mint az állatkínzást.


Én meg kényelmesen élek egyedül, alig dolgozom, és akkor se mindig, és minden frankó. Az utóbbi 2 évben minden munkahelyem jobb volt, mint az előző.

2023. nov. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
62%

Nem kéne hogy beleőrülj azért.

Én is abbahagytam a sulit, 1 évem lett volna hátra.

5 év múlva leérettségiztem mégis, utána egyetem, ma közgazdász vagyok.

Tesóm szintén abbahagyta 6 év elteltével érettségizett le. És mi történt? Tulajdonképpen az élet nem egy verseny.

Szerintem nem kéne hogy erre rámenjen a mentális egészséged.

Lehet hogy nem ez a szokványos , mindenesetre nem gondolom hogy az élete összedől ha most abbahagyja.

2023. nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
34%

"18as, persze, csak mert egy kamasz lusta, már rögtön beteg... nem. csak motiválatlan, életképtelen lusta. Ne mentegessük már."

Ez nem egy átlagos kamasz! Pszichiátriai betegsége van, amit gyógyszerrel plusz pszichológussal kéne kezelni! Ezt is bele kell kalkulálni a tanácsadásba.


Kérdező, biztos, hogy szedi a gyógyszereit rendesen? A szemed előtt minden nap? Mert ha nem, lehet, hogy pont ez a baj, és ha szedné, egész másképp tudna működni a világban...

nov. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező egyszerű. megmondod, hogy te meg belefáradtál az eltartásába. Onnantól, hogy abbahagyta az iskolát, van két hete állást találni, és fizetni minden felmerülő költségét, plusz a rezsi és egyéb dolgok rá eső részét is. Plusz, mivel felnőtt, ezentúl önmagára mos, főz, takarít.


22es nem lehet mindenki prosti:-D Mert végzettség nélkül normális, tiszta úton ennyit nem keres senki.

nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
49%
Én nagyon kiakadtam ezeken a csomagolhat és mehet válaszokon, saját gyerekedről beszélsz ember, akit elvileg mindennél jobban szeretsz a világon. Nyilván ha mindennap a gép előtt ül, eszébe sincs munkát keresni, akkor én is mondanám a magamét, de eszembe se jutna kitenni a házból a gyerekemet se 17 évesen, se 40 évesen..
nov. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
84%

Én leülnék szépen vele a helyedben, és megmondanám neki, hogy rendben van, nem akar tanulni, hát akkor hagyja ott az iskolát. Akkor viszont el kell menni dolgozni, mert épkézláb, életerős felnőtt férfi, te nem fogod eltartani. Vázold a lehetőségeket, milyen munkát tud kapni 8 általánossal. Mennyi pénzért, és ebből mennyi fog maradni, ha a rezsi és a kaja ráeső részét befizette neked.

Ugyanis a kamaszok azt gondolják, hogy nem járnak iskolába, hanem csak úgy elvannak otthon, nem csinálnak semmit, és úgy is alanyi jogon jár minden. Hát, nem jár.

Ha ezt elfogadja, akkor reménykedjünk benne, hogy miután rájött, hogy ez így milyen nehéz, akkor befejezi levelezőn. Ha nem, hát akkor egész életében szívni fog, de te nem tudsz sajnos bejárni helyette az iskolába. Ennyi idős kamasszal már sok mindent nem tud tenni az ember.

nov. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
86%
26-os, akkor neked nem olyan a gyereked. Én sem tenném ki, de amiket néha hallok, olvasok, hát nem kell elviselned, hogy egy 40 éves felnőtt férfi téged terrorizál, csupán azért, mert te vagy a szülőanyja.
nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
80%
Menjen el segédmunkásnak, majd meggondolja magát.
jan. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!