Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Óvónő szerint nem ADHD?

Óvónő szerint nem ADHD?

Figyelt kérdés
ADHD-t állapítottak meg a gyerekemnél, be is vittem a szakértői papírt az oviba erről, de az óvónő nem hagy békén, hogy félrediagnosztizálták a gyereket, mert 100%, hogy autista. Most ilyenkor mi van? Menjek vissza a szakértőibe, hogy vizsgálják újra?
dec. 8. 09:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
76%
Bocsánat az offért, de annyira szomorú, hogy jelenleg így működik a rendszer, amit a #19 meg a #20-as válaszoló ír. Világos, hogy jelentős részben pénzkérdés, de ha rendszerszinten elfogadnánk, hogy ennyi pénz, ennyi szakember áll most rendelkezésre, akkor nem tennének fölöslegesen keresztbe gyerekeknek. Törvényi szinten ragaszkodnak az ideákhoz, amire tényleg szüksége lenne az érintetteknek, de a jelen rendszerben ezek kergetése csak plusz problémákhoz vezet.
dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

20!


Auti diagnózist csak 5.5 évesen kapott. Addig ilyen kamu diagnózisok voltak.

dec. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
71%

20!


Valamint a lányom kicsiként nagyon durva tüneteket produkált. Azt nem lehetett elkendőzni.


Súlyos önbántalmazás, nagyon ragaszkodott a rutinhoz,az ismétlésekhez, több órás dührohamai voltak 2 éves kora körül, szóval látszott rajta na.


Ráadásul teljesen inkontinens volt (ez állt a papírján). Nem beszélt. Mindenkitől legalább 3 méter távolságot tartott.


Ezt muszáj volt hamar diagnosztizálni,szakember elé vinni hivatalosan.

Mert akkoriban még úgy nézett ki,hogy sokkal súlyosabb a helyzet.

dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
18-as válaszolónak, én csak azt nem értem, hogy ha kérek egy másodvéleményt, és kijön ugyanez, akkor majd azt megkérdőjelezi egy óvónő, vagy fejlesztő, vagy bárki, aki foglalkozik a gyerekkel? Vagy ha az jön ki, hogy autista, akkor megint lesz valaki, aki azt mondja, hogy az első diagnózis volt jó? Ráadásul igaza van annak, aki írta, hogy ezek több hónapos ügyintézések, erre a vizsgálatra is hónapokat vártunk, mire behívtak minket.
dec. 8. 19:07
 25/39 anonim ***** válasza:
64%

"Ráadásul teljesen inkontinens volt (ez állt a papírján). Nem beszélt."


2-3 évesen? Ez eleve wtf diagnózis volt akkor, mert egészséges gyerekeknél se kóros, ha 4 éves koráig lesz szobatiszta. Az éjszakai meg 6 éves korig.

dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
35%

@14, azért azt a pszichoped szigorlatot hagyjuk :) Tanárként végeztem, mikor kiderült a gyerekemről, hogy autista gyanús, előszedtem a régi könyveimet és jegyzeteimet, és szó szerint semmi használható nem volt bennük, max némi elméleti maszlag, az is csak érintőlegesen.

Az óvónő képzésben meg időben is kevesebb a pszichoped, egy választható moduljuk van, ami a differenciálással kapcsolatos. Hacsak önszorgalomból nem olvastak utána, fogalmuk sincs, mi fán terem a nem NT gyerek.

dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
61%

25!


Utánjelzés sem volt,nem érezte/jelezte,ha pisilt,kakilt. Azért írta a doki ezt. 3 éves volt akkor pontosan a lányom.


Semmilyen affinitása nem volt a szobatisztasághoz. A klinikai szakpszichológus szerint sokmindenben 1 éves szinten volt 3 évesen.

2.5 évesen azt mondták rá, ahova vittem felméretni a Szakszolgálathoz, hogy értelmi fogyatékos.


Innen jutottunk el oda,hogy 6 évesen 120 feletti IQ-t mértek neki, és írt-olvasott.


Amúgy én is tanárként végeztem,tanítottam is pár évig. Ezért is fedeztem fel még 2 éves kora előtt,hogy valami baj van. Emellé végeztem gyógypedagógiai asszisztens tanfolyamot is. Direkt a lányom miatt.

dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező!

Az óvónő teljesen mindegy, hogy mit kerdőjelez meg. Az óvónők még véleményt sem küldhettek a szakszolgalatnak, pedig én kértem tőlük, mert ők vannak legtöbb időt a lányommal. Csak a fejlesztők küldhettek véleményt, akik kijártak hozzá az óvodába, mert ők gyógypedagógusok. Nálunk is egy túl jó szakvéleményt adott a szakszolgálat és emiatt el is mentünk magánhoz is, kb., 1 héten belül kaptunk időpontot, igaz nem adhd-s a lányom. Utána ezzel a szakvéleménnyel fellebeztem a szakszolgalatnal, amit el is fogadtak, ez az iskolaválasztás miatt kellett. Azzal nem kell foglalkozni, hogy ki mit beszél, meg gondol, az a hivatalos, amit a szakszolgálat leír, ha nagyon nem értesz vele egyet elviszed magánba és a másik véleménnyel tudsz fellebbezni. Mondjuk az óvónő miatt nem kell, én elvinnem ha gyanús lenne, hogy más fejlesztésre van szükség.

dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
45%

"Utánjelzés sem volt,nem érezte/jelezte,ha pisilt,kakilt. Azért írta a doki ezt. 3 éves volt akkor pontosan a lányom."

Akárcsak a nt, makkegészséges gyerekemnél, mégse diagnosztizálta senki inkontinensnek, pedig még nephrológiai gondozott is volt. Teljesen normális dolog ennyi idősen. Valószínűleg kifogtatok egy őskövület, magát képezni képtelen orvost. A mai szemlélet szerint 4 év alatt normális az ilyen "inkontinencia".

dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 harebell ***** válasza:
100%

#24 Bárki megkérdőjelezhet bármit utána is. Én nem azért kérnék másodvéleményt, mert az óvónő "nem hagy békén" vagy hogy megfeleljek neki, egyszerűen bennem lenne, hogy egész nap látja a gyerekem, mi van, ha van valami abban, amit mond. Ha ugyanaz az eredmény jön ki, felőlem megkérdőjelezheti továbbra is, nem érdekel, ez az egész nem róla szól, hanem a gyerekről. Mik amúgy az óvónő érvei? Adhd is járhat autisztikus tünetekkel, ha ilyesmiket mondana, lehet, hogy hagynám a fenébe az egészet. De ha meg rendesen megindokolja, inkább utánajárnék.


Sajnos tény, hogy az egész folyamat hosszadalmas tud lenni.

dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!