Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hol kaphat segítséget leghamar...

Hol kaphat segítséget leghamarabb egy ADHD-s gyermek?

Figyelt kérdés
SOTE több mint egy év várakozási időt mondott. De nálunk most van gond, nem majd egy év múlva. Ha nem kapunk segítséget félő hogy lassan kirakják a suliból a gyereket 😓😢 Merre menjünk? Kit keressünk aki rövid időn belül segíthet? Az ország bármely pontjára elmegyünk ha muszáj de elsősorban Pest-Komárom esetleg Fejér megye a célterület

dec. 8. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Van papír a diagnózisról vagy csak úgy gondoljátok, hogy ADHD-s?
dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Mit értesz segítség alatt? Nincs rá varázslat, egy ritalin nevű gyógyszer van, ami ha hat, akkor egyből, a strattera szinte senkinek sem válik be és 3 hónap alatt hat, és még szoktak felírni antipszichotikumot-nyugtatónak, az azonnal hat kb, de nem annyira 1 óra alatt, mint a ritalin.


Terápiák évek, és még akkor sem segít, mert ez agyi működési, szerkezeti, kapcsolódási másság, más az agya, nem tudják helyrehozni, átalakítani.


Ha valóban csak adhds, akkor a ritalin segít egyből. Ezt magánpszichiáter is felírhatja, kb 50ért bármelyik megteszi 2 alkalom során kimondják az adhdt, sokszor egy is elég, és írják is a gyógyszert vizsgálat nélkül.

dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van papírunk az adhd-ról
dec. 8. 19:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Segítség alatt konkrét gyermekpszichiáter ajánlást értek, aki nem 6 vagy több hónap múlva fogadna
dec. 8. 19:30
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Miért, mit vársz, mit csináljon?


A szakszolgálatoknál a pszichiáter általában szerdán elérhető(11.ker), de van vadaskertes több magán is, ami kb azonnal.

dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Mi régebben voltunk már, nem tudom, hogy még rendel-e, Dr. Radics Edit gyerekpszichiáter.
dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Azonnal szinte semmi sincs, még magán se csillió forintért. Sajnos ki kell várni a sort.
dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Facebookon van egy szülői csoport, szívből ajánlom, mert nagyon sokat lehet a többi érintettől tanulni, más ajánlásaiból, más történeteiből... és más hibáiból is. A neve "ADHD-s gyerekek szülei". Talán orvost is tudnak ajánlani.
dec. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Benne vagyok. 2 hete írtam be oda, egyetlen választ kaptam mindössze sajnos :(
dec. 9. 17:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a kettessel kell egyetértenem.

Sokan várják az orvost, mint a messiást, hogy majd akkor jobb lesz, ha végre látta egy orvos. Én is így voltam, persze, és fel voltam háborodva a hosszú várólistán. Nem lett jobb. A fiam a Stratterát kapta, nem használt, az orvos meg a gyerek füle hallatára sorolta a Ritalin lehetséges mellékhatásait, majd kijelentette, hogy azt ő nem hajlandó felírni. Váltottam volna orvost, de ezek után a gyerek bejelentette, hogy azt ő aztán be nem veszi. Köszönöm szépen a szakember segítségét.

Terápia? Havonta egyszer került sorra egy pszichológusnál, aki annyit csinált, hogy meghallgatta, hogy milyen volt a napja, és hümmögött. Ezt én is szoktam otthon csinálni.

Szóval én is azt tudom javasolni, hogyha gyógyszert szeretnétek, akkor keress magándokit. Ha Fejér, akkor a C-Medben van egy pasi, én ugyan nem voltam nála, de dicsérik. 20.000 Ft egy rendelés, úgy tudom, legalábbis pár éve még annyi volt. Bár 20 percenként írják be a betegeket, szóval részletes vizsgálat biztos nem lesz, de ha van papírotok, hogy adhd-s, lehet, hogy arra felírja.

Ha nem gyógyszert szeretnétek, akkor meg kötélidegek, sok türelem, esetleg iskolaváltás. Többször is iskolaváltás.

A FB csoport tényleg jó egyébként. Ha másnak nem, hát látni, hogy nem te szívsz egyedül.

Székesfehérváron van egy fejlesztőház, a Zöldalma, szerintem oltári pofátlan árakkal dolgoznak, de meg lehet próbálni. Agárdon is van valami, keress rá, az állítólag ingyenes, nem tudom, hogy ott milyen várólista van, de ott adnak fejlesztést is. Azért azt valóban jó, ha tudod, hogy évek, mire lesz hatása. Már, ha lesz egyáltalán. Szóval az iskola nem fogja azt kivárni. Mi is így voltunk, azonnali hatást akartak. Jobban jársz, ha váltotok.

Én nagyon sok könyvet elolvastam, és próbálom más szemléletben nevelni a gyereket, de ennek két komoly akadálya van:

1. Nem te neveled egyedül a gyereket. És itt nem csak az értetlen rokonokra gondolok, hanem elsősorban a pedagógusokra. Nekik nem fogod tudni elfogadni, hogy a büntetés, a megszégyenítés az csak olaj a tűzre, és a pozitív motivációval többet lehet8ne) elérni.

2. A saját idegrendszered. Nem tudom te mennyire vagy nyugodt ember, én elég ingerlékeny vagyok, főleg, amióta 2 adhd-s gyerekem van. Ha rossz napom van, és eleve ideges vagyok, elég nehezen bírom, amikor a gyerek jön a hisztijeivel. Mi sem vagyunk gépek.

dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!