Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 11 éves gyereknek hogy lehetne...

11 éves gyereknek hogy lehetne megértetni nem vagyunk gazdagok és nem kaphat meg mindent?

Figyelt kérdés
Az osztályában vannak tehetősebb családok és egyre rosszabb a helyzet. A gyerekek között megy a harc kinek van drágább játéka telefonja ruhája. Rengeteget veszekszünk a fiúnkkal, új telefon, tévé tablet legok ezeket nyomja nekünk. Rendelt már titokban házhoz konzolt.
2018. okt. 29. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Ő ezeket most nagyon akarja. Az akarata nagyobb mint a józan esze. Szüleim se tehették meg annak idején, hogy a legjobb cuccaink legyenek, sőt utolsók között voltam akik nagy nehezen kaptak valami ócska telefont.

Tudtam hogy nem tehetjük meg, de attól függetlenül nagyon vágytam a szuper cuccokra..


Ha eszerint neveltétek, akkor átmeneti talán, de ha korábban nem voltatok következetesek, akkor nehéz dió lesz irányba rakni.

2018. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Mi a jó élet? A hatatok mögött vásárolt?

Erre mi volt a büntetés?

Beszélgess el vele, mondd el hogy a jövedelembol el az ember, és vannak kiadások, amik ezt felelik.

Ezt meg kell értenie 11 évesen valakinek.

2018. okt. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

11 évesen, lázadozó kiskamasszal már nagyon nehezen.

Nálunk ez mindegyik gyerekkel lecsengett a dackorszak alatt. Mikor hisztizett a boltban, akkor odaadtam neki a pénztárcát, hogy addig hisztizzen, amíg lesz benne pénz. Visszaadja, kinyitom, üres. Visszaadtam, hogy tessék még tovább hisztizni, hátha lesz benne pénz. Gyorsan elunták, nem volt ebből gond.


11 évesen tisztában kell lennie a pénz fogalmával, a számokkal. Fel kell fognia elsőre, hogy ha most vesztek egy drága vackot, akkor nincs pénz ételre, rezsire, ruhára. Egy lecke lehet, hogy ráférne. Pl. próbálja ki milyen áram nélkül élni pár napig, vagy étel nélkül. Talán akkor megérti.

2018. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Evvel kicsit már késésben vagytok.

Ami van, azt kéne megbecsülnie, de nyilván újabban nincs meg minden, ha így követelőzik, és ilyeneket mer csinálni. Gyorsan változtassatok ezen, vagy a későbbiekben nagyokat fog koppani.


És csöppet sem kicsi, hogy átlássa. Én 11 évesen hazavittem a suliból a tejet, mert abban a pár hónapban csak így tudtunk tejbedarán élni. Felkutattuk anyukámmal a házat öt forintért, annyi kellett volna egy üveg szódához, de nem volt. Nyilván ez a másik véglet, de nem is nyehegtem minden sz.rért, megbecsültem, amim volt. Most már jómódban élek, és eszemben sincs minden vackot megvenni a gyerekemnek.


Sürgősen szabjatok neki határokat, mert pár év, és végleg elkéstek a nevelésével.

2018. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi idősen fix zsebpénzt kaptam, annyit, hogy abból még a bérletnek és az ebédnek is ki kellett jönni, így tanultam gazdálkodni. A maradékot félretettem és gyűjtöttem mindig valamire. Ruhára, Forma-1 jegyre kütyüre stb. Adj neki annyi zsebpénzt, amennyit tudsz és gyűjtögesse.
2018. okt. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Legyetek vele nagyon megértők. Ismerjétek el, hogy vágyik ezekre a dolgokra, és ebben nincs is semmi rossz. Viszont az élet sajnos nem olyan, hogy mindent magkaphatunk, amire vágyunk.

Gondolt már rá, hogy az osztálytársai, akik esetleg felvágnak az ilyen-olyan holmijaikra valójában a szüleik pénzével dicsekszenek? Mi abban a nagy dicsőség, hogy "apukám jól keres"? Ez mutatná, hogy az a gyerek kedves, őszinte, megbízható, becsületes, szóval olyan akivel jó barátkozni? Szerintem inkább szánalmas.

Beszélgessetek vele arról is, hogy mi a fontos a számotokra. Szeretitek a munkátokat, akkor is, ha ezzel nem lehet milliókat keresni. Szerettek együtt lenni, nyugi van otthon, jókat beszélgettek, megbíztok egymásban, stb. Persze nagyon jó lenne a békés családi otthon és mellé a gazdagság, ti is szeretnétek külföldi nyaralást, tíz szobás házat meg nem tudom én mit, de nincs. És csak olyan áron lehetne, amit ti nem vállaltok. Nem fogtok lopni, csalni, vagy három állásban dolgozni, nem mentek el informatikusnak, se közgaszdásznak, se más jól kereső szakmába. Mert nem a pénzt tartjátok az élet értelmének. Utóbbi esetben talán politikusnak kellett volna szegődni.

Ő persze majd megteheti, ha tényleg ezt szeretné, és lehet mindene, amire most csak vágyik.

Azért jó lenne, ha a sok vágya közül tudnátok választani valami teljesíthetőt, és pl. karácsonyra akár családi összefogással azt az egy dolgot megkaphatná.

2018. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
Többet kell dolgozni vagy magas beosztásúként,hírneves cégnél elhelyezkedni, amit kér a gyerek azt igenis biztosítani kell számára! Ha kerülitek a munkát,hogyan lesz sok pénzetek?
2018. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

„A gyerekek között megy a harc kinek van drágább játéka telefonja ruhája.”

Szomorú és szánalmas. Hívjátok fel rá a figyelmét, hogy miként a találó mondás tartja: „ha valaki mindig másokat követ, akkor egész életében csak seggeket lát”.

2018. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

7-es!


Gondolom a te gyermeked Apple ájfón 9-essel robog be az általános iskola 4.-5.-ik osztályába biológia órára, jól tévedek? -.-

2018. nov. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor hisztizett a boltban, akkor odaadtam neki a pénztárcát, hogy addig hisztizzen, amíg lesz benne pénz. Visszaadja, kinyitom, üres."


Ez jól hangzik, csak mivel én nem üres pénztárcával járok vásárolni, elég nehéz kivitelezni. Vagy vegyek emiatt két pénztárcát, hogy legyen egy üres is, vagy hogyan kéne megoldani?

2018. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!