Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ha egy 22...

Mit lehet tenni ha egy 22 honapos gyerek megüti a szüleit, megtepi az anyját...?

Figyelt kérdés
Kerlek segitsetek nekem abban, hogy mi lehet az oka hogy a most 22 honapos gyerekem ezt csinálja velünk. Igazából már kb 2 hónapja van ez, es akkor van ha nem az van amit ò akar vagy csinalunk vele olyat amit nem akar. Pl ha pelenkazni viszem, vagy ha altatni amikor nem akar őnagysága... ma peldaul az etetőszekbe raktam enni, es pont a kezébe volt 4 matchbox, nem birt lenni nelküle csak úgy ült le enni hogy azt vitte. Mivel kaja közbe az egeszet összekente, mondtam neki h megtöröljük a kezed es lemossuk a kisautókat vizzel aztan mehetsz jatszani. Elvettem akisautokat hogy megmpssam, kb rohamot kapott addig aztan felvettem ölbe hogy mutassam neki mit csinalok, momdtam hogy visszaadom ha kesz. Odaadtam aztan a kezebe és megdobott vele, nemegyszer volt már ilyen, es beleakad a hajamba es megtep ha pl viszem valahova vagy ha öltöztetem, bafmi amit nem akar. Honnan ez a viselkedés??? Es ordít mint az allat, tökre agresszív....el vagyok miatta keseredve... úgy erzem hogy egy elba***tt gyerekem van....

#hiszti #verekedés #Üti a szülőt
jan. 29. 16:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%
Az enyém 19 hónapos, ugyanezt csinálja, és hiába csinálom ugyanazt, amit a 10-es ír, nem hat rá. Pont lesz@rja, bármit pofázok neki a nagy megértésemben. :D De folytatom kitartóan, tanítom, hogy hogy vezesse le a feszültséget, hogy bánjon egy másik emberrel, és várom a napot, hogy elég nagy legyen, hogy megértse. A legfontosabb, hogy ne kiabálj vele, és ne bántsd vissza.
jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem instant hat rá persze 😅 ugyanis attól hogy ezeket mondod (vagy kiabálsz vele, vagy vered) még nem fog kifejlődni az agyában az érzelem szabályozásért felelős terület. Ahhoz idő kell. Így a reakciói egy ideig még ezek lesznek.

Ennek két lényege van:

hogy általad tanulja az érzelemszabályozást is, a te reakcióid tanítják, hogy amikor már nagyobb lesz, akkor hogyan kéne csinálni. Illetve ha egy gyerek állandóan le van cseszve mikor dühös, mert rá van kiabálva hogy most azonnal hagyja abba, elfogadhatatlan, akkor neki az megy át belőle tudat alatt, hogy nem szabad dühösnek lennie. Ilyen viszont nincs. Lehet dühös, joga van hozzá. (Lehet dühös mert levetted a kisautó it - és ő tojik arra hogy koszosak, egyszerűen azt éli csak meg hogy levetted, mikor ő azt nem akarta, nem képes reálisan gondolkodni!!! Viszont joga van az érzéseihez) Viszont ahhoz nincs hogy a dühössége közben bántson másokat vagy magát. A mi felelősségünk megtanítani megengedett kereteken belül dühösnek lenni, meg feszkót levezetni.

Viszont ahhoz hogy ezeket tud közvetíti, érteni is kell mit miért csinálsz. Ezt 5 mondatban nem lehet átadni. Egy 4-5 alkalmas szülőtréning már inkább alkalmas rá - csak sokan már addig se jutnak el, hogy megcsinálják, mert “nekik ne mondja meg senki”, “ők tudják hogy kell”, “csak következetesnek kell lenni” mondják és aztán mégsem működik.

jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%

Túl határozottan nem léphettek fel ellene, ha ez többször elő bír fordulni.

Ne érts félre, de ha tudod hogy számíthatsz ilyen fajta ,,támadásra" akkor miért nem előzöd meg. NEM, nem vihet autót a kajáláshoz, ha visz pedig elkapod a kezét még azelőtt hogy hozzád bírná vágni(elvégre résen vagy, tudod mi lesz), ahogy ha belemarkol a hajadba akkor meg megfogod a kezét és határozottan kijelented hogy nem ,mert ez fáj. És kiszeded a kezéből a hajad, ha visít ha nem..És nem, nem hagyod hogy megüssön előtte elkapod a kezét stb..stb..

A párod meg nőjön fel a feladathoz.:D Nem diagnosztizálgatni kell, előre leírni a saját gyerekét ,hanem nevelni.Akkor is ha az épp ellenkezést vált ki vagy épp ilyen kellemetlen hogy hallgatni kell a hisztit meg ilyenek.

jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom még csak 16 hós, de ha üt, megfogom a kezét határozottan és mondom neki, hogy nem szabad, mert ez fáj. Ha újra próbálja, akkor kizökkentem valamivel, teljesen mást csinálunk. Eddig működik.
jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Köszi 12-es, ez megnyugtató. - 11
jan. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem diagnosztizálgatni kell, előre leírni a saját gyerekét ,hanem nevelni."


Sőt!

Azt is meg lehetne mondani a kedves apucinak, hogy ha diagnosztizálják bármivel (de semmi kirívó nincs a leírtakban), AKKOR IS nevelni kell!

El se tudjátok hogy mennyien vannak, akik a diagnózis mögé bújva kihátrálnak a gyerek mögül a nevelést tekintve, és onnantól max. a "fejlesztésekre" mutogatnak kart széttárva: "nem használ, de ő...".

Tény: nem nt gyereknél nem működik a 12-es féle módszer (de neurotipikusnál igen), de ettől még nem nevelhetetlenek ők sem. Tapasztalom.

jan. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
59%

De azért a leírtakból feltételezhető, hogy a kérdező gyereke inkább neurotipikus. Plusz azért több a neurotipikus gyerek úgy am block is - hál istennek.

Egy nem neurotipikussal biztos, hogy extrán nehéz és a szülők többsége még jobban eszköztelen. De jól látszik hogy a legtöbbeknek a nevelés - még NT gyerekeknél is - kimerül az erőből nevelésben. Ami kontraproduktív, csak épp nem ott abban adott pillanatban, hanem hosszútávon.

jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

1 szó több mint 100:

Kinövi


2: neengedd meg neki,majd abbahagyja


3:probleem solved

jan. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Senior Séf ***** válasza:
69%
Csókoltatom Benjamin Spockot.
jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19, melyikre gondolsz, amit először gondolt vagy amire változott később?



Spock eredetileg megengedhetőnek tartotta a gyerekverést. „Tiszta és következetes” szülői magatartást javasolt, és azt, hogy a szülő, aki megüti a gyerekét, mutasson kedvességet és odaadást is. Fontos azonban azt is hangsúlyozni: később sokat beszélt arról, hogy a gyerekverés nem megengedhető.

jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!