Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ha egy 22...

Mit lehet tenni ha egy 22 honapos gyerek megüti a szüleit, megtepi az anyját...?

Figyelt kérdés
Kerlek segitsetek nekem abban, hogy mi lehet az oka hogy a most 22 honapos gyerekem ezt csinálja velünk. Igazából már kb 2 hónapja van ez, es akkor van ha nem az van amit ò akar vagy csinalunk vele olyat amit nem akar. Pl ha pelenkazni viszem, vagy ha altatni amikor nem akar őnagysága... ma peldaul az etetőszekbe raktam enni, es pont a kezébe volt 4 matchbox, nem birt lenni nelküle csak úgy ült le enni hogy azt vitte. Mivel kaja közbe az egeszet összekente, mondtam neki h megtöröljük a kezed es lemossuk a kisautókat vizzel aztan mehetsz jatszani. Elvettem akisautokat hogy megmpssam, kb rohamot kapott addig aztan felvettem ölbe hogy mutassam neki mit csinalok, momdtam hogy visszaadom ha kesz. Odaadtam aztan a kezebe és megdobott vele, nemegyszer volt már ilyen, es beleakad a hajamba es megtep ha pl viszem valahova vagy ha öltöztetem, bafmi amit nem akar. Honnan ez a viselkedés??? Es ordít mint az allat, tökre agresszív....el vagyok miatta keseredve... úgy erzem hogy egy elba***tt gyerekem van....

#hiszti #verekedés #Üti a szülőt
jan. 29. 16:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem kell neki hagyni. Ha megüt, a kis kezét megfogni, elmondani neki határozottan (nem üvöltve!), hogy nem ütünk meg senkit. Evéshez nem kell játékot adni a kezébe, az óvodában sem lesz nála meg az iskolában sem. Nem kétségbe esni kell, hanem határozottnak lenni - itt nem arra gondolok, hogy a gyereket meg kell gyepálni, Isten ments, sose üsd meg, ne üvölts vele, de nehogymár ne lehessen fegyelmezni! Azért csinálja ezt, mert tudja, hogy nincsenek meg a keretei, a bölcsiben meg megvannak. Az a fontos, hogy a reakcióidból tudja, hogy neki ilyet nem lehet, ha hisztizik, egészségére, majd lenyugszik.
jan. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21, pontosan, ezt írtam én is. Meg kell fogni a kezét, nem durván, de határozottan, nem hagyni rá. Ha sosincs hagyva,le fog róla szokni.
febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 21 és még néhányan írták: le kell fogni a kezét és nagyon határozottan mondani: "Nem szabad! Tilos." Fontos, hogy nagyon komolyan gondold is, ne mosolyogj, hogy milyen cuki, mikor dühöng. Nálam zéró tolerancia a szülő megütése, csírájában elfojtottam, erőszak nélkül, de ha kellett, fizikailag korlátozva. Nem kell félned attól, hogy fizikailag korlátozod. Ha ki akarna ugrani egy teherautó elé vagy a konnektorba nyúlni, akkor sem gügyögnél meg magyaráznál neki, hanem elkapnád, visszahúzád. Nálam a szülő megütése is ilyen "teherautó" kategória. Egyszerűen mindig úgy viselkedtem vele, hogy eszébe se jusson. Amit legbelül nagyon komoly gondoltam, arra mind rá tudtam szoktatni. Pl fogmosás.
febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!