Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ilyen közeg...

Mit lehet tenni ilyen közeg ellen?

Figyelt kérdés

A lányom ovis csoportjában van kettő olyan gyerek akik autisták. Nagyon agresszív mindkettő. Főleg az egyik gyerekkel vannak nagyobb bajok. Hónapok óta mást sem hallunk a gyerektől, csak hogy a kisfiú megint csinálta a műsort az oviban.. Mondhatni, allandó a műsor. Pl. Verekedés, dobálás, karmolás, csúnya beszéd, köpködés, ruhatépés, de volt olyan is hogy a kisfiú bedobta a másik gyerek cipőjét a wcbe vagy tavaly egyszer szándékosan lepisilt egy kislanyt.


Az óvónő tehetetlen. Küldték már mindenféle vizsgálatra a gyereket, de mindig az a válasz, Aspergeres, okos kisfiú, kap fejlesztést de járhat oda. A szülők is már csomoszor jelezték a kisfiú anyjának, hogy találjon erre az egészre valami megoldást, de esélytelen.. anyuka simán szét tárja a kezeit, hogy 'a gyerek sni-s', nem veszik át sehova. (Egyébként tenyleg próbálkozott, és tényleg nem veszik fel)


A kérdés, a lányom.. szóval ő már retteg ettől a gyerektől csomoszor leblokkol, sír, nem akar menni oviba, egyértelműen a kisfiúra fogja.. A kisfiunak van még egy éve, a lanyomnak meg még kettő.. átvinnétek máshova vagy van valami módszer hogyan lehetne ezen könnyebben túljutni?


Lányom egyébként nem visszahúzódó, nem felénk de az oviban alig mer megmukkanni.



ápr. 14. 17:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
Kedves valaszolo. En vagyok az aki azt mondta inkabb rossz mint sem beteg. Mi idonkbe 28 vagyok volt 1-2 gyerek aki serultebb volt nem azt mondom suli szinten de a tobbi csak rossz volt. Most ha elviszed kivizsgalni mert egy kicsit aktivabb vagy rossz.. vagy mondjuk neveletlen akkor egybol raakasztanak valami jelzot hogy milyen betegseg van en igy latom sajnos :/. Nekem senki ne mondja azt hogy szandekosan kidobom a masik cipojet a wecebe es az betegseg.. bar ez nem ovi volt mar.. de egy lany basztatta a noveremet.. anya szolt a tanarnak a sulinak nem tortent semmi ez addig folytatodott hogy noveremnek nekiment.. anyanam sirva telefonalt hogy ez a lany megtepte.. noveremmel egy osztalyba jartunk.. pont Tesi orara sorakoztunk megelegelte bejott megkereste a lanyt a sorbol a kezelenl fogva kihuzta a torna sor ele es megigerte neki ha megegyszer a lanyaira kezet emel vagy hozzank szol az osszes fogat kiveri. A lany telefonalt az anyjanak. Az anyuka anyanknak. Suli utan a parjba talalkoztak a ketto anyuka a ketto lannyal es kiderult mitortent es a lanyt az anyja jol elverte. Na tobb problema nem volt utana! Erdekes nem?!
ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
19%
#9 1868 óta van iskolakötelezettség és 2014 óta óvodakötelezettség Magyarországon...
ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

"Gondolom a pszichiáter aki megállapította az csak már tud különbséget tenni, nem?"

Sokan bújnak a papírok mögé. Párom kormányhivatal oktatási osztályán dolgozik, ott futnak be ezek, tudna mesélni....

Egyébként a te lányod szempontjából végül is mindegy, hogy tényleg sni-s vagy csak rosszul nevelt. Attól még le fogja pisilni vagy köpni és te nem tudsz a másik gyereken változtatni.

Mikor én voltam ovis (ezelőtt 30 évvel), engem is átvittek máshova, mert szintén volt egy hasonló fiú és sírva mentem be miatta.

ápr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

természetesen átvinném, ezek az "aspergerrel" elkendőzött kis pszichopaták csak rosszabbak és rosszabbak lesznek... aztán gondolom ugye nem is kérdés, hogy iskolába is csak felvételivel szűrt osztályba engeded.

menekülni kell az ilyen hibás esetek elől, gyakorlatilag ki vagytok szolgáltatva kényükre-kedvükre, és ha esetleg a te ép gyereked a sarkára áll egyszercsak, akkor is titeket hurcolnak meg... nekem sulimba volt vagy húsz éve egy ilyen kis pszichopata, egyszer egyik kissrác visszatámadott, az ő szülei ültek később a bíróságon, pedig húsz éve még nem volt ilyen hangos a sérültimádás... persze ők is emberek meg romantikus lónyál, de közröhej, hogy a normális embereknek kell szenvedniük az ő hibás génjeik miatt...

ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

A gyermeknek személyesen szólnék hogy ide figyeljen az én gyerekem ne merje bántani szigorúan ránéznék ott mindenki előtt es megkérném fogja vissza magát. Semmi fenyegetés, csak megkérem ne merjen verekedni bántani a lányom. Vegye vissza magát.

Ha nem használ az anyja előtt is rászólnék.

Kis nyám nyám h.lyegyerekek

ápr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
38%
Bölcsődébe is volt olyan gyerek aki hiperaktív volt, borzasztó zavaró volt hogy nem értette hogy üljön le és maradjon nyugton zavarta a többi gyereket, szülők tojtak rá . És ez van oviban is suliba is. Vannak szülők aki szerint így tökéletes semmi baja nincs közbe meg van csak nem akarják észrevenni
ápr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom.. tényleg. Valahol sajnálom a gyerek anyukáját, de közben van abban is kis szikrája az igazságnak, amit mondotok.


Ha mondjuk játszón talizunk akkor anyuka általában max rászól hogy xy, jaj nem szabad és csacsog tovább valami anyukaval, miközben a fia már lebontotta a fél utcát.. szóval valszleg ha az enyémek lennénk ilyen ördög rosszak, akkor en már rég mondtam volna nekik, hogy még egy dobás és megyünk szépen haza. És akkor hazaviszem és következetesen tartom magam, de igen, anyukának fontosabb cseverészni és max megfenyíti a gyereket, hogy "ha így viselkedsz hazamegyünk" de aztán nem mennek.. szóval kicsit tényleg úgy neveli hogy sehogy és biztos benne van az is hogy neveletlen de azért a bepisiles, bekakilas meg hasonló ennél húzósabb dolgok meg inkább igazoljak azt hogy ő más.

Mindenesetre tegnap a kisfiú ököllel megverte egy másik kisfiú fejét.. hát kíváncsi leszek mi lesz ebből is.. de gondolom semmi.

ápr. 17. 06:53
 18/22 anonim ***** válasza:
66%
14essel értek egyet.
ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A szűrt osztályok sem az igaziak(de szerintem is alap kellene, hogy legyen), tanulási problémások simán bejutnak, ahogy adhds, és autik is.


Tele van friss pszichiáter a legtöbb pszichiátria, ők pedig nagyon szeretnek mindenkinek ilyesmi kódot adni, hogy bentmaradhassanak a közoktatásban, mert okos gyereket nem szabad hagyni elkallódni. Pár év, és simán lehet problémamentes és kiválóbb, mint az átlagosok.. Viszont tanácsolják, hogy járjon 4 órában oviba, vagy kislétszámúba(amit amúgy kerülni kell, mert ott csak problémások vannak, szegregált hely integráltnak hirdetve), és elfogadó, de szigorú pedagógushoz és legyen pedasszisztens a csoportban.


Szerintem fogadjon az ovi ped. asszisztenst, aki a két gyerekre felügyel, akik problémásak, így javulhat a helyzetetek.

ápr. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
48%

11# most az anyak nem vernek meg a gyereket mert szegény gyerek nehogy beteg legyen , vagy jajk mit csináljak, melyik pszichológust valasszam es menne tovább a dolog ha fel nem jelentenek.


Mar nem az aldozatot védik hanem a tettest.

Ilyen világban élünk, sajnos, pedig az a helyes ahogy anyud járt el

ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!