Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan beszéljem le a gyerekek...

Hogyan beszéljem le a gyerekeket a hazudásról, verekedésröl?

Figyelt kérdés

gyermek pedagógus vagyok, kezdö és fiatal, nincs sok tapasztalatom. ezért fordulok ide. van 1csoportom, 1. osztályosok, szóval 6-7évesek. mostanában nagyon hazudnak meg aggresszivak. már beszélgettem velük, hogy az nem szép ha valaki hazudik, mert aztán ha igazat mond akkor nem hiszem el, hanem azt gondolom hogy hazudott stb. tudom, még gyerekek, valószinüleg én is hazudtam amikor kicsi voltam, meg ki nem. ez normális, valahogy. de akkor is szeretném, hogy az igazat mondják nekem. pl.: látom hogy meglökte a másikat, vagy kitette a lábát, hogy elessen a másik meg megbotlódjon benne. és letagadják. ami normális. melyik gyerek valja be hogy ö tette. megértem öket, egyrészt, hisz én is ilyen voltam. de nagyon csúnya szokás, és igy nekem is nehéz eldönteni hogy kit büntetjek meg (10perc játék szünet) és kinek adjak igazat. mert nem mindig látom hogy ki a hibás és ki az áldozat.


mit tegyek? tanácsok, tapasztalatok?


2010. nov. 4. 21:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
a hazugságról ne szoktasd le őket!!! ez a legfontosabb dolog amit megtanulhatnak!
2010. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
akkor mit tegyek? az arcomba hazudnak. és annyira kiakaszt néha, amikor tudom hogy hazudnak és mégis letagadják. hogyan tudjam legközelebb hogy igazat mondanak vagy sem?
2010. nov. 4. 21:44
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
neked azt nem fontos tudni:D ha ugyerzed hogy hazudik, nyugodtan büntesd meg, így legalább gyakorolják a füllentést:D bírom a magadfajta kezdő tanittokat, lényeg hogy lazán kezeld őket, viszont tiszteljenek és szeressenek is:D
2010. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
szerinted az vicces, ha egy gyerek elmegy wc-re, mert annyira kell neki, elengedem, és aztán hozza a másik pedagógus 10perc múlva, hogy ki akart menni az utcára a gyerek, már az udvarban kapta el, s azt füllentette neki hogy én engedtem ki hogy megnézze kivülröl a sulit? ha ellopták volna, vagy történt volna valami vele, vagy akármi, akkor én feleltem volna érte, akár biróságra is kerülhettem volna, mert én felelek a kicsikért. lehet neked nevetséges. gyerekként én is annak vettem, meg nem vallottam be ha nem mondtam igazat. gyerekek már csak ilyenek. de akkor is meg kell hogy tanúlják, hogy igazat kell mondani. álljonak ahhoz ha kakát csináltak.
2010. nov. 4. 21:55
 5/21 anonim ***** válasza:
azt nem mondtad hogy hülyegyerekek... :D hányan vannak? wc-re a problémásokkal küldj egy értelmeset is, hogy kisérje el. aztán persze még ott vanak a bevált őskori fenyítési módszerek (szamárpad, +házi feladat, esetleg gyengén meglegyintebi a kobakját :D
2010. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

akkor most már érted hogy mire gondolok..hülyegyerekek..s nem tudok mindegyikkel elmenni wc-re, vagy elkisérni öket mert még van 18 másik gyerek, akire figyelnem kell. nah de most nem csak a wc-re menésröl van szó, hanem nagyon aggresszivak. szeptemberben az egyik kiütötte a másiknak a fogát, azután egy másik gyerek majdnem megfolytotta szalaggal a másikat. meg ilyesmi. vagy alig hogy megfordulok, valami történik. és kérdezem mi történt: ö volt. nem: ö volt. meg ilyesmi. ilyenkor nem tudok mit csinálni. nem hogy hülyegyerekek, hanem neveletlenek. mi pedagógusok meg nem azért vagyunk, hogy megneveljük a gyerekeket. arra a szülök vannak. a lényeg az, hogy azt szeretném, hogy belátják hogy nem jó ha hazudik valaki. meg hogy miért nem.

nem "verem" öket, mert bármikor beléphet 1szülö és aztán a bolhából elefántot csinál. meg amúgy se szeretek verekedni :))

2010. nov. 4. 22:17
 7/21 anonim ***** válasza:
ha rájukszólsz akkor respektálnak, vagy verekszenek továb? a szulok hibálya, mivel abszolut nemtorodnek a gyerekekkel, bevágják a tv elé és azthiszik hogy ott majd megokosodik... szerintem sok neked annyi gyerek... mennyi belolluk a problémás?
2010. nov. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
sajnos 6an vagyunk, es 130gyerek van. valahogy fel kell hogy osztjuk a kicsiket. 12fiu van nalam, meg 7lany. a lanyokkal nincs gond. nem akarom öket védeni, nem annyi gond nincs mint a fiúkkal. nagyon aktivak. valahogy le kell hogy reagálják magukat. 1osztály teremben vagyunk, kevés hely van, nem tudnak szaladgálni, játszani se, mert annyi hely sincs az osztály másik végében, hogy leüljönek a kicsik és játszonak. ha játszani akarunk, tanulás után, akkor hátra kell tolni a padokat, egymás tetejére tenni, ami nem könnyü mert nehezek az asztalok, mert aztán vissza lepakolni. de igy amikor jó az idö, nem esik az esö akkor kimegyünk az udvarban. ott nincs gond. mennyi a problémás? 12fiúból legalább a fele. de 2van, aki nagyon kiakaszt. nap mint nap. az 1ik a nagymamájánál van minden nap, szüleit még nem láttam a 3hónap alatt. a másik meg az anyjával van. el van hanyagolva. persze hogy a szülök hibája, mert a nevelést rögtön el kellett volna kezdeni, nem majd amikor késö. na de ök tudják.
2010. nov. 4. 22:33
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pedagógus, így könnyen beszélek....

DE szerintem sem hagyd, hogy hazudjanak.

Ha egyszer hazudott, másodjára ne engedd ki a WC-re. Pisiljen csak oda, ha akar...

Ha nem mondják meg ki kezdte: mindkettő kapjon büntetést: az egyik mert hazudik és ütött, a másik, mert nem kerülte el a helyzetet, vagy mert provokálta.

Nálunk egy nagyon jól bevált módszer volt 50szer-100 szor leírni azt, ami miatt a büntit kaptuk. Persze ha már tudnak írni.

31 múltam, de nem felejtem el most sem a mondatot, amit 100x írtam le:

"Az iskola területét engedély nélkül nem hagyom el."

Én is csak a WC-re akartam menni, de máshol kötöttem ki. Ráadásul engem meg sem állítottak az udvaron.

2010. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Te nem tanító vagy, igaz? Milyen beosztásban, és milyen iskolában dolgozol?
2010. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!