Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális dolog, hogy két...

Normális dolog, hogy két testvér reggeltől estig veszekszik? Sőt verekszik.

Figyelt kérdés
A fiam 7 éves a lányom 5éves.Nagyon ritkán vannak jóban.Még az sem mindegy kinek hány szem sültkrumplival van több a tányérjában.És ebbe én kezdek belerokkani agyilag fizikailag.
2010. dec. 27. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyanilyenek voltunk a testvéremmel. Tudod ezt még most fékezd meg, én pl. már felnőtt ember vagyok, soha nem akarok gyereket és szabályosan sajnálom azokat,akikről tudom, hogy testvérük lesz, pedig én jóban vagyok már a tesómmal, csak kiskoromban minden ismerős közölte velem, hogy a kicsit mindenhol jobban szeretik, ne lepődjek meg. Mára már belátom, hogy nem így van, de gyerekfejjel nem. És ezt az érzést akármennyire alaptalan mindig is érezni fogom, mármint hogy mindenki szemében kevesebb vagyok, mert én első gyerek vagyok.
2010. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél szigorubb. Ne türd egyiktől sem az ilyen viselkedést. Tanitsd őket szeretetre és alkalmazkodásra. Biztos idegölő, de szólj, ha nem tetszik, ahogy beszélnek egymással mindig! És büntess, meg jutalmazz! Ha gusztustalanul viselkednek, kapjon mindkettő egyforma büntetést. Ha kulturált napjuk volt, akkor jutalmat, ami lehet egy családi közös program is, pl étterem, nem ajándékra gondolok. Mennyit vagytok igy együtt? Apamennyit vesz részt a közös dolgokban? Szerintem ez is fontos.
2010. dec. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
az enyemek 6 es 4 evesek fiu es lany ,neha osszezorrenek de tobbnyire jol kijonnek egymassal.De nalunk sem lehet az hogy az egyik pl 5 a masik 4 db kekszet kapjon mert rogton vitatkozni kezdenek.Nalunk az a szabaly ha verekszenek vagy csunyan beszelnek egymassal fekete pontot gyujtenek,minel tobb a fekete pont annal nagyobb az elvonas pl desszert,tv,kedvenc jatek.Ha szepen jatszanak egyutt happy face-t kapnak ,amiert jutalom jar.
2010. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Happy face :DDDD

Ez tetszik :DDDD

2010. dec. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
utolso vagyok;Nalunk ez eleg jol mukodik.De gyereke valogatja.Van egy testver par ismerosunk akik atjonnek jatszni es az osszes energiam arra megy hogy a ket gyerekt szet valasszam mert 6 eves a 3 evest nem turi a kozeleben.Pedig a szulok propaljak oket a szeretetre neveli.
2010. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi már mindent kipróbáltunk,és nem megy.Ezekbe a vitákba már meglehet őrülni.Apuka nincs ami nem is baj,nagymama van meg dédi.Lehet az a baj,hogy mindenkinek van kedvence?De igy sincs különbség köztük mindent megkapnak,a se...k kivan nyalva és mégis.
2010. dec. 28. 16:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Két unokatesóm ezt csinálta, egészen 13 évig...most már szinte legjobb barátok (:
2010. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

azért tesznek ilyet mert elvannak kényeztetve. nincs meg a tisztelet, hogy amikor rájuk szól az ember, abbahagyják. vagy csak valamelyik oda menjen és normális hangnemben elkezdjen beszélgetni a dologról. nem a másikra mutogatásról beszélek.

tizenéves vagyok én is, nővéremmel két év van köztünk, és nálunk sincs meg a tisztelet, amit nagyon sajnálok. Ha lenne apukájuk a gyerekeknek akkor az rendet tartana. Nálunk is amikor itt van (elváltak, de sűrűn látogat) megmukkanni is alig merünk, nemhogy veszekedni, verekedni egymással. olyan szinten elhaladt a mi dolgunk is, hogy emberek kérdezgetik,mi történt a kezemmel, arcommal. ezek a hegek már soha nem fognak begyógyulni.

most próbálj valamit csinálni velük, nehogy késő legyen.

2010. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mégegy gyerek oldaná meg a dolgot.!!én 12 éves vagyok,a 2 tesóm(lány mind a 2)20 éves,ők is ilyenek voltak..de most el sem tudják képzelni egymásnélkül az életüket!hagyni kell őket!ez fogja ősszekőtni majd később a gyerekeidet:);)
2011. jan. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TKI Ibolya ***** válasza:
Szerintem a verekedést és a ronda beszédet nem szabad engedni.Nekem 8 éves a lányom 5 éves a fiam és most jön a harmadik.Soha nem tűrtem az agresszió legkisebb jelét sem.Ilyenkor nem érdekelt ki kezdte mi a magyarázat.Két testvér között ez nem lehet a megoldás.Ha még is nagy ritkán történt ilyen akkor aki bántotta a másikat ülhetett ki a konyhába tök egyedül 5 percre gondolkodni.Marhára utáltak egyedül kint ülni így inkább másként oldották meg a vitákat.Egyébként az a vita hogy kinek mennyi krumpli jut ez természetes.Természetes és rivalizálnak a szeretetedért.De ha sokszor elmondod hogy mindkettőt egyformán szereted és neked nincs kedvenced köztük idővel csillapodik.Ne hagyd magad kiborítani mert abban biztos egyet értenek hogy nincs annál jobb ha anya szín ideg.Én ilyen esetekben nem állok le velük vitatkozni, mert az csak tovább generálja a vitákat.Ha nem tudnak megegyezni mehetnek külön szobába játszani és ezt is utálják,mert 5 perc múlva már bocsánatot kérnek egymástól és együtt játszanak.
2011. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!