Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érdemes elkezdeni pereskedni?...

Érdemes elkezdeni pereskedni? Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Férjemnek előző házasságából született egy kislánya, aki most 10 éves. Az édesanyával az új élettársánal laknak aki rendőr. A kislány fokozatosan egyre rosszabb színben tűnik fel. Egyre több betegsége van, míg az eredmények folyamatosan negatívak, úgy gondolom, hogy pszichés eredetű lehet. Romlik a tanulmányi eredménye, folyton egyedül van otthon még este is. A hétvégén verésnyomokat vettem észre a hátán a játszótéren. Finoman puhatolózgattam és elmondta, hogy az osztálytárai megverték. Mi már fordultuk a gyámhatósághoz, de azt mondták, hogy nem mennek ki hozzájuk, mert nem érnek el vele semmit, mivel a nevelőapuka rendőr. Szeretnénk ha hozzánk kerülne a kislány. Nagyon szeret nálunk lenni, de attól függetlenül szereti az édesanyját is.
2009. máj. 4. 14:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az tűnik ki az írásodból, hogy azokat a verésnyomokat nem az osztálytársainak tulajdonítod. Abból, amit leírtál nekem nem egyértelmű, hogy a nevelőapuka veri, vannak még más dolgok is? Vagy miért mentetek egyből a gyámhatósághoz? Miért nem az anyukához és a nevelőapukához, hogy lépjenek az iskolában? Lehet, hogy mivel keveset vannak otthon, nem is vették észre?


Ha az iskolában verik a gyereket az osztálytársak, annak nem az a megoldása, hogy magatokhoz veszitek (és esetleg egy másik iskolába íratjátok).

Annyira sok a "ha", hogy a pontosabb helyzetleírás nélkül én nem tudok okos választ írni.

2009. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem csak a verésnyomok a fontosak, hanem az, hogy a kislány egyre inkább egy idegroncs. az anyukával nem lehet beszélni, nagyon flegma és visszautasító. Semmire nem hajlandó válaszolni, ha kérdezi a férjem, mindent a nagymamától tudunk meg, na és persze a kislánytól. Szerintem nem normális dolog, hogy egy kislány haza megy 2 órakor az iskolából és egyedül fekszik le aludni, mert nincs otthon senki még este 10 órakor. Mondtuk az anyukának, hogy eljöhet hozzánk hétközben is suli után, itt is van nálunk külön szobája, bemegy tanul, ha kell még segítek is neki. nem,nem és nem. mindenre nem a válasz. tavaly még osztály első volt, most meg örül, ha kettest kap. egyébként nagyon fél a nevelőapjától, mert egy igazi vaskalapos ember, de attól függetlenül azt mondja kedveli, csak egy kicsit szigorú. Minket az bánt, hogy az egészsége és a tanulmányi eredménye is romlik.
2009. máj. 4. 15:12
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igenis fontosak a verésnyomok, mert ha nevelőapukától kapja, akkor mindennemű mérlegelés előtt ovány malac vágtában irány a rendőrség, gyámhatóság.


De ettől függetlenül, egy kicsit jobban belelátva a dolgokba, nekem ez nem lenne kérdés. Irány a bíróság, gyámhatóság és ha már ott jártok, tegyetek írásban panaszt az ellen a kollégájuk ellen aki azt mondta, hogy úgysem mennek ki. Ilyen nincs. A gyámhatóságnak minden bejelentést ki kell vizsgálnia!

Én az iskolát is felkeresném, ezt már nekik is észre kellett venniük, lehet, hogy szóltak is anyukának? Az iskola pszichológusa beszélt a gyerekkel? A "romlik a tanulmányi eredménye"-ből én max 2 jegyes rontást sejtettem. Ez azért már nagyon durva. Ilyenkor már az iskola is közbe szokott lépni.

2009. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Jav: sovány malac vágtában
2009. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, én is így gondoltam

igázából a kislány már nagyon sokszor mondta, hogy szeretne velünk élni, de akkor még nem volt ilyen rossz a helyzet. akkor mentünk be a gyámhatósághoz, hogy nézzenek utánna a körülményeknek, de nem léptek.

2009. máj. 4. 15:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szorítok, hogy minél előbb pontot tegyetek az ügy végére, nem jó az a gyereknek, ha a szülők marakodnak rajta.


Mindemellett még mindig nem tudok napirendre térni, hogy mi az, hogy a gyámhatóság nem lépett semmit? Akkor minek vannak? Bezzeg a volt kolleganőmnél kéthetente voltak, mert a férj ilyen sűrűn tett bejelentéseket. A végén már kávézgattak és női dolgokról csevegtek, mert a gyámhatóságos csaj látta, hogy apa arra játszik, hogy anyát megőrjítse. De minden esetben kiment, mert ez a kötelessége.

2009. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tesóméknál is ez a helyzet. Nem a gyámhatóságra kell menni, hanem az illetékes bíróságra és kérelmezni kell a gyerekáthelyezést ilyen és ilyen indokok alapján. Az eljárás során igazságügyi gyerekpszichológus fogja megnézni a kislányt,s ő 100%-ban megmondja az igazat. Attól nem kell félni, hogy a nevelőapuka majd jól elintézi. Én azt tettem, mikor nem volt egyértelmű a helyzet az unokahugomnál, volt-e bántalmazás, elvittem orvoshoz vetettem látleletet. Tudom, hogy nem szép dolog de ez van. Ha és amennyiben a rendőr mostoháról kiderül, hogy veri a lányt, az édesapuka tehet bejelentést a parancsnokának. Elég béna de "nem rendőrhöz méltón viselkedik", és ez vonatkozik a magán életére is. Ha kisvárosban laktok, ne adj isten faluban, akkor a megyei kapitányság vezetőjéhez is lehet fordulni panasztétel miatt.

Sok sikert, mert nem lesz könnyű.

2009. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2009. máj. 5. 13:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kislány szülők megegyezése vagy bírósági döntés alapján van az anyukájánál?

Ha a gyámhatóság nem lép(azonnal keressétek fel és erősködjetek), én indítanák egy gyermekelhelyezési pert(ha egyezség alapján van ott) vagy ha már jogerős bírósági ítélet alapján van ott, a gyermekelhelyezés megváltoztatása iránti pert. És a kereseti kérelmemben azonnal ideiglenes intézkedésként kérném, hogy függesszék fel az anya szülői felügyeleti jogát.

Ha esetleg van még kérdésed, írj nyugodtan, jogra járok és gyermekjogokkal szeretnék majd foglalkozni, úgyhogy utánajárok mindennek, amit kérdezel!

2009. máj. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
előző vok: indítanÉk bocsi
2009. máj. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!