Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek hiperaktív gyermeke...

Akinek hiperaktív gyermeke van miként jutottatok el a diagnózisig, milyen tünetek voltak akár már csecsemőkortól és később, hogyan kerültetek szakemberhez, magatoktól, vagy pedig óvoda küldött?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

13 éve olvastam egy könyvet az elsők között jelent meg itthon a hiperaktívításról.Elvittem az akkor még szintén új Vadaskert központba.Ott megvizsgálták,javasolták,hogy töltsön ott 2 hetet.Elkezdték a Ritalin adását.Kb. ennyi történt ott,mivel vidéken,ahol élünk nem volt/van ilyen központ.De itt kaptunk egy újabb könyvet,amit egy magyar szerző írt.Neki nagyon sokat köszönhetek.Terápiára jártunk mi szülők és a gyerek is.A ritalint soha nem adtam neki,de megtanultam kezelni a gyereket.Úgy érzem sikerült.19 éves.Idén érettségizik.Büszke vagyok rá,hogy nem kallódott el!

Nézd meg ezt az oldalt:fimota.hu

2011. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásod és ,hogy írtál a jelenleg pozitív végkicsengésről a Ti esetetekben.

Még csak ovis a kisfiam,az óvónénik figyelmeztettek rá,hogy valószínű hiperaktív ,jelenleg még kivizsgálása van folyamatban,de én is érzem,hogy nagyon eleven,mozgékony,nem mindig figyel arra amit kérek tőle ,amit én sok-sok türelemmel ,de ugyanakkor amiben muszály határozott neveléssel próbálok kordában tartani.Nagyon segítőkész ,folyton kivenné a kezemből a házimunkát és igényli is ,hogy feladatokkal bízzam meg,példáúl a szennyestartóba elviszi a ruhákat,udvart seper,porszívózik,rántott husit panéroz stb.

Félek az iskolás évektől,félek az elkallódástól,a rossz társaság befolyásától,szeretném ha egy közepes tanulmányi eredménye legalább lenne,ezért képes vagyok a rendelkezésre álló fejlesztő programokra elvinni,ami tőlünk telik a férjemmel igyekszünk majd elkövetni.

Van bennünk egy jóadag félelem,hogy meg tudjunk felelni eme speciális nevelési feladatnak..

2011. jan. 19. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon felkészült vagy!És ha beigazolódik a gyanú,ne keseredj!Én változatlanul ajánlom,hogy a fimota.hu-t olvasd el.Mi idejártunk.Ez nagyon nem olcsó,sőt...A legbiztosabb diagnózist a Zsuzsa állította fel,ezzel nem vitatkoznak!A lányomnál hiperaktívítás,figyelemzavar és súlyos diszlexia állt fenn.Mi ezt már iskola előtt tudtuk,így kerestünk tanítót.Fontos,hogy a közösség elfogadja,a gyerekek kedveljék.

Ha gondolod írj privit!Én már végigjártam az iskola gondjait,a felmentéseket,a gyereket megillető dolgokat.

Szivesen segítek!

2011. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Írtam privit,remélem megkapod :-) .
2011. jan. 19. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Ritalint sose!!!

Ha érdekel írj privit, a fiam hiperaktív.

2011. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megkaptam,Írtam!
2011. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!