Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szófagadatlan, engedetlen...

Szófagadatlan, engedetlen gyereket milyen módszerrel nevelnétek jómodorra?

Figyelt kérdés
A szülői példamutatáson kívűl.(Hogyan kell szépen enni és megülni evés közben,hogyan köszönünk másoknak , hogyan kövessük a felnőttek utasításait ? )
2011. jan. 22. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk gyermekpszichiáteri javaslatra pontozós rendszer van. Vannak feladatok, amiket meg kell csinálni-szépen evés, elpakolás, akármi-és ha megcsinálja, kap egy pirospontot. 3 pirospont ér egy Kindert-vagy akármit, amit szeret- heti 15 pedig egy nagyobb valamit. Nálunk ez bejött. Büntetés a szuperdada büntiszékes módszere-ahány éves, annyi percig ül egy helyen játék nélkül.
2011. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Elfenekeléssel. Térdre fektet, nadrág le és tenyérrel elpaskol. Utána sarok, ameddig a feneke piros.
2011. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Azzal, hogy megvered, mit tanul meg azon kívül, hogy félni kell tőőled, mert bántod?
2011. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Nevelésel azért ilyen mert a szülök rosszul csinálják a dolgukat.

Akkor kell a gyerekkel foglalkozni mikor jól viselkedik mikor rossz a szülö dolga megtanitani hogy nem viselkedik jól.

2011. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

nincs TLC csatornád? Azon van a Take Home Nanny, az Ő módszere nagyon tetszik és hatásos is.

Ha nincs ilyen csatornád leírom a módszerét.

2011. jan. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

A tegnap 20:27-es válaszoló nagyon kiakasztott! Nagyon ritkán jelentek egy-egy választ, de ez nálam felnyomta a biztosítékot! Jelentettem! Megverni egy gyereket?!? Ez az, amit soha nem értettem meg! Komolyan mondom, szörnyű, hogy emberek mikre képesek!


Édesanyám becsületben nevelt fel 3 gyermeket, soha nem verte el egyikőnket sem! Soha! És mégis: becsületesek, tisztelettudóak, értelmesek, udvariasak lettünk! Verés nélkül; szép szóval, beszélgetéssel!

2011. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és még annyit hozzáfűznék, hogy látszik a százalékból (11%), hogy hány embernek nem tetszett a válasz. (És akkor még finom és nőies voltam...)
2011. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A "rossz" dolgoktól anya szomorú lesz, nem játszik és nem figyel a kisfickóra, míg a "jó" dolgokat sok-sok figyelemmel, dícsérettel, mosollyal díjazom. Nálunk ez nagyon bevált eddig, bár a kisfiam alaptermészete is igfen kellemes.


Ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet, nekem rengeteget segített:

[link]

2011. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
65%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:31


Egyszer nem mentem haza időre, 9-ig elmaradtam. Csak a szomszéd utcában voltam. Anyám sírva talált meg, és 8 ütést kaptam fakanállal a fenekemre. Furcsa, de segített, úgyhogy nem kell kiakadni azon, ha egyszer kap a gyerek (nekem ez volt az első és utolsó ilyen). Csak gondoltam, hogy leírom a "tapasztalatomat" az ilyen érzékeny embernek, mint te :/

2011. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
94%

Persze azzal nekem is gondom van, ha ezt rendszeresen teszik, és nem azért, mert rossz volta gyerek, hanem mert részeges az apa, etc.

Előző voltam

2011. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!