Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a fiammal, néha...

Mit csináljak a fiammal, néha olyan engedetlen?

Figyelt kérdés
Szófogadó, rendes kisfiú volt, de vissza kellett jönnöm dolgozni. Bölcsibe nem vették föl, de februártól ovis lesz (akkor tölti a 3-at). Nem verekszik, csak nem figyel rám. sokszor az öltözködésnél is megmakacsolja magát. Fenekeltem már el, de csak kinevetett. A sarokban állításnál már nem vesz komolyan. Most a nagyiék vigyáznak rá. lehet,hogy túlságosan elkapatták? Pedig elmondtam a napirendet és hogy nem kell agyonbabusgatni. Ha valóban elkényeztetik is akkor mit csináljak, szegény gyereknek hogy magyarázzam el, hogy amit ott megengednek, itthon nem szabad?
2010. szept. 27. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a nagyiék rontották el nagyon. Egy 2.5 éves ilyen. (tudom, a lányom áprilisban lesz 3) Ez a dackorszak. Pl. ha nem akarja felvenni a ruháit, akkor fogom és úgy teszek mintha én venném fel. Garantáltan beválik, irigyek még ilyenkor. Próbálj vele kompromisszumot kötni, hogyha megteszi ezt, szót fogad akkor utána lesz neki is valami jó. (pl. játszótérre mentek, nézhet mesét, játszol vele) valami amivel őt lehet motiválni. Ja és mindig dicsérd meg ha valami jót tesz!
2010. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld a nagymamáékkal megbeszélni, hogy mit lehet, és mit nem a gyereknek. Valószínűleg ők is meg fogják érteni, hogy ha elkényeztetik, azzal csak a gyereknek fognak ártani. De valószínűleg nem erről van szó, hanem arról, hogy egyszerűen abban a korban van, hogy mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja. Nem szabad ráhagyni, most még tudod őt formálni, később már nem fog menni. Próbáld motiválni, de ne zsarold, fenyegesd.
2010. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legyél mindig következetes. Amit tiltasz azt MINDIG tiltsd, amit engedsz, azt MINDIG engedd. Ettől érzi magát biztonságban. És tudd hogy te vagy a főnök, és nem ő.
2010. szept. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi de semmi köze a nagymamához, ez csak kifogás.

Nem figyel rád, nem öltözködik- szerintem egyértelmű, hogy haragszik rád, amiért nem vagy vele. És hogy reagálsz, még meg is vered. Ő meg nem is sír, hanem nevet, hogy tovább hergeljen. Ezzel adja vissza azt a fájdalmat, amit okozol neki. És gondold át, nem haragszol te is azért mert nem vagy vele? Nincs bűntudatod? És azért próbálod a nagyiékra fogni?

Légy türelmes és megértő. Kérdezd meg mit szeretne ő, foglalkozz vele. A nagymamánál meg ne szabj házirendet, hiszen nem vagy ott, bízd rájuk a dolgot, felneveltek már gyereket, annyira nagyon nem tudják elrontani pláne az ovi kezdetéig.

2010. szept. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Neked kell nyitottabnak lenni: Kérdez meg milyen ruhát szeretne felvenni, és azt add rá! Mikor nem figyel rád, kérdezd meg mit akar, mi a véleménye! Ez nem dackorszak, hanem önállósodás, és ezzel a felfogással csak traumát lehet neki okozni. Örülni kell hogy fejlődik.

Még jó hogy ellenáll, van neki esze. Te mit csinálnál az ő helyébe?!

2010. okt. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!