Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mindenkinek ilyen nehéz a...

Mindenkinek ilyen nehéz a dackorszak?

Figyelt kérdés
2éves a kislányom egyszerűen már nem bírom nagyon akaratos ha valami nem úgy van ahogy ö szeretné üvölt sikítozik csapkod vissza is szol néha kis maga nyelvén persze azt még nem értem. Mit csináljak szép szó nem segít nem kap ki max. Néha a fenekére csapok de nagyon ritka az is igazából nem szeretném sehogy bántani . Segítsetek ez a időszak ilyen mindenkinél de ennyire bölcsődébe is van néha panasz nem tanulja meg a szabályokat vagyis nehezen fogadja el elveszi a játékokat csapkodja a játékokat itthon pedig rá szolok csak földhöz vágja játékait
2011. febr. 1. 09:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Lehet drasztikus amit irok,de én sem verném meg soha,mert ellenzem,de amikor már nem birtam a rohamaival fogtam és leöntöttem egy jo pohár hideg vizzel,na még kétszer megcsinálta utánna már elég volt ha felemeltem a pohatrat.Aztán pár nap és vége lett.Hozzáteszem honapokig türtem,de teljesen kikészitett.Rossz anyának éreztem magam,miért nem tudtam parancsolni neki.
2011. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tegnap én is ki borultam fürdetem és végig üvöltőt a átkopogott a falon a szomszéd is gondolom unja hogy üvölt hisztizik és nem esik ez jól rossz anyának érzem magam én is de remélem sikerül ezt a időszakot nyugodtan átvészelni
2011. febr. 1. 10:06
 3/19 A kérdező kommentje:
Nekünk is volt hogy nyáron már nem bírtunk vele és párom fogta és le öntötte vizel rögtön abba hagyta .Ez lenne a megoldás és így idővel elfelejtené a hisztit?
2011. febr. 1. 10:08
 4/19 anonim ***** válasza:

Másfél évesem dettó.


A család szerint én vagyok az idegbeteg, szemét és érzéketlen és tönkreteszem a gyereket azzal, hogy tiltok és nem csinálhat azt amit szeretne...no comment.


A testvérem állítólag elment a gyámügyre, hogyan vehetnék el tőlem a gyerekem. :( Csak mert rácsaptam a fenekére, mert be akart mászni a forró sütőbe (előtte 2 perccel vettem ki a sültet belőle) és természetesen én hiába csukom be a korlátot, ha rajtam kívül mindenki más cseszik a biztonságra.

Másik eset. Gyerek rohan előlem, a mínusz 8 fokban nem akar sapkát felvenni. Elvágódik, a szája felreped. Ja biztos véresre vertem, mert utálom hogy ilyen hangos...


Eljönnek, kioktatnak, ráadásul olyannal az élükön, aki nem akar gyereket, nem tud pelenkázni semmit sem...nehéz így nagyon :'( a végén tényleg idegösszeomlást kapok...


Ha nem engedem be, akkor veri az ajtót és üvöltöznek, csak úgy zeng a lépcsőház, mert biztos azért nem engedem be, mert éppen ölöm a gyerekem...az igazság vagy pelenkázom, vagy etetem, vagy altatom, vagy otthon sem vagyunk.

2011. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy lehet a legkönnyebben átvészelni, ha partnerként, társként kezeled a gyereket. Engedd, hogy válasszon dolgok közül, engedd, hogy döntsön bizonyos dolgokban, de amik tilosak, azt következetesen tiltsd neki (így a sütőbe mászást is!), amellett pedig kézen fogva vezesd az új játékhoz, amit Te találtál ki számára, hogy mégse a sütőbe másszon be. Egyébként én már rájöttem, hogy azért mászik be a sütőbe, mert már nagyon unja, hogy több órája főzök, mosogatok mellette és szeretné már végre felhívni a figyelmemet, hogy foglalkozzak vele. Ilyenkor félreteszem a házimunkát és leülök vele játszani.
2011. febr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igaz hogy nehéz de majd évek múlva szépen emlékszünk vissza

hogy hurrá ezen is túl vagyunk kamaszkorszak nehezebb lesz :D

2011. febr. 1. 10:40
 7/19 anonim ***** válasza:

Én ovis voltam, mikor sokat hisztiztem, és anyukám egyszer megunta, s leöntött egy nagy pohár vízzel. Tisztán emlékszek rá. :) Nagyon hatásos volt. Utána még 1x 2x meg kellett csinálnia, de elmondása szerint végül teljesen elmaradtak a hisztijeim. Szerintem szuper megoldás, igaz, akkor nagyon sérelmeztem :) Most már nekem is vannak gyermekeim, két kisfiú ( 1,5 évesek). Nem tudom, hogy ők mennyire, vagy hogy fognak hisztizni, de biztos, hogy anyukám módszerét használnám, ha arra szükség lenne.

Üdv. 24/N

2011. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

sztem a vízzel lelocsolás nem ér semmit. a hisztit nem így kell kezelni, mert ez csak tüneti elfojtás, a gyereked max, utálni fog érte. aztán ha nem látod, akkor csinálja tovűbb a rosszalkodást, esetleg mg agressízv is lesz. én mindig felhívom a következményekre a figyelmet. pl. ha dobálja ajátékot: jól van édesem, nem baj, dobáld csak, de majd ha összetörik, akkor ne gyere sírva. vagy: rendben, nem kell felöltözni, de akkor nem megyünk a boltba, és nem ülhetsz így bele a kisautóba sem, hogy döntesz? stb stb.- hacsak lehet, engedem választani, dönteni, önmaga csinálni a dolgokat, hiába fárasztó, és meglassítja a dolgoakt. plusz hisztinek nem engedek, de nem kiabálok, nem öntözök vízzel, csak szép nyugodtan szembesítem a következményekkel. ez 2 hónap alatt megoldotta a helyzetet. egyáltalán nem hisztis, pedig nagyon is akaratos és megvan a magához való esze, de már látja, hogy értelmes lényként kezelem, partnerként, és elismerem, hogy joga van dühösnek lenni, ha akar, még meg is vigasztalom, de dobálózni, ütni nincs joga, mert az nem elfogadott dolog az európai kultúrában.

2 éves mútl decemberben

2011. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Állítólag a leghatásosabb kezelése a hisztinek az, ha az ember olyankor nem vesz tudomást a gyerekről. Hiszen éppen figyelmet akar szerezni vele, és ebből rájön, hogy az ellenkezőjét éri el.
2011. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat 14:03 as válaszolónak a válaszát megfogadom remélem sikerül :)
2011. febr. 1. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!