Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vizsgálnak egy 2 és...

Hogyan vizsgálnak egy 2 és fél éves gyereket a tanulási képességet vizsgáló bizottságnál?

Figyelt kérdés
Jövő héten visszük, mert játéktevékenységben és beszédben lemaradása van. Izgulok, hogy minden rendben legyen vele.
2011. febr. 17. 14:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

2,5 évesen mit jelent, hogy le van maradva a beszédben?

Ki küldte a TKVSZRB-hez?

2011. febr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem.

Kb 2,5 koromba kezdtem el beszélni,mégse küldtek sehova.

2011. febr. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, a kommunikációban. Értem ezalatt, hogy nem is nagyon mutogat, nem jelzi a szükségleteit. Sokszor úgy viselkedik, mintha nem lenne ott, vagy nem értené amit kérünk tőle. Beszélni nem beszél, illetve mondja, hogy kacsa és csüccs (a kacsát nagyon szereti), egy-két állathangot utánoz, és a saját nyelvén halandzsázik. A fő baj, hogy nem jelzi hogya pl szomjas, inkább sirdogál, nyafog, de nem mutatna rá pl a pohárra. A bölcsis gondozónők jelezték (persze én is észrevettem, de mindenki azt mondja, hogy 3 éves koráig ráér) de nem kifejezetten a beszéddel van a baj. Így a bölcsi intézte, hogy eljusson ide. Ha baj van időben szeretném kezdeni a fejlesztést, hogy a későbbiekben ne legyen ebből hátránya.
2011. febr. 18. 08:41
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gyógypedagógus vagyok.

valószínűleg lesz egy olyan rész, ahol Téged kérdeznek (felveszik az anamnézist) a várandóssággal, szüléssel és az azóta eltelt idővel kapcsolatban. (érdemes elvinni minden orvosi papírt, szülési zárójelentést, stb.) Aztán egy pszichológus és egy gyógypedagógus fog vele játszani. Hagynak időt neki feloldódni, megfigyelik a spontán tevékenységét is és irányított dolgokra is próbálják majd rávenni. Általában ott van a szülő is, de lehet, hogy megkérnek majd, hogy menj ki egy kicsit, mert kíváncsiak, hogy nélküled hogyan viselkedik.

Mivel fiatal még a gyermeked, ezért nem biztos, hogy egy ülésben mindent elvégeznek. Vagy visszahívnak egy másik vizsgálati időpontra vagy ha úgy látják, akkor rögtön megbeszélitek a fejlesztések menetét és majd ezen alkalmakkor megcsinálják azokat a vizsgálatokat, amik most kimaradtak.

Lehet, hogy hosszú lesz (közben persze pihenhet, játszhat a gyerek), vigyetek enni, inni, stb.

Általában a végén elmondják, hogy mit tapasztaltak, mit javasolnak, de az írásbeli szakvéleményt csak később, postán kapjátok majd meg. A szakvéleményt vagy elfogadod vagy fellebbezhetsz a jegyzőnél (ennek inkább akkor van jelentősége, ha intézményváltásról van szó vagy kétséges a diagnózis)

2011. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó leírta a lényeget.

Én is gyógypedagógus vagyok, s a Szakértői Biz.nál dolgozom.

2011. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is voltunk ilyen vizsgálaton,nem konkrétan ennél a bizotságnál,de azt hiszem nagyjából ilyesmi vizsgálatokra számíthatsz.Mi egészen más okokból voltunk.A kisfiam ox.hiányosan született,és behívtak,hogy megvizsgálják,hogy hogy áll a fejlődésben.Most 22 hónapos.

Egy pszichológus "játszott vele",kb 2 órán át.

A fiam folyékonyan beszél,így vele könnyű dolga volt.Mindenféle vizsgálat volt,játék szinten.Vizsgálták,hogy mi a helyzet a szocializálódással.Egy babával kellett mindenféle dolgot csinálni( pl.orrot fújni,fésülni).Mutogatni,hasonlítgatni,színeket "kellett" felismerni.Építeni kockákból.Kézügyességet néztek(pl. gyöngyöket kellett berakni kis dobozba),rajzolnia is kellett.Mozgását is vizsgálták (lépcsőzés,tolatás stb.)

Ami a lényeg,hogy nem "kell" semmit,csak amíg együttműködő a gyerek.Az én kisfiam nagyon szerette az egészet,úgy játszott mint itthon.És szimpatikus volt neki a nő is.

A végén elmondták,hogy mit gondolnak most,és mi várható valószínűleg a továbbiakban.Nálunk minden rendben volt,sőt extrán meg voltak vele elégedve!Ne aggódj,minden okés lesz veletek is.Érdekes volt nekem is,és sokmindent megtudtam én is a fiamról.Majd írd meg,hogy mi volt,mert érdekelne.

Sok sikert!

2011. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

utolsónak:

Az én 23 hós lányom-alapból semmi baja- de nem ismeri fel színeket.

Akkor ez most gond?

Mert te írtad, hogy 22 hónapos a fiad és "színeket kellet felismerni"

2011. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem "kellett" semmit!Csak volt egy olyan teszt,hogy egy lapon 5 féle színből voltak karikák,és volt 5 műanyag karika külön.Rá kellett raknia az ugyanolyan színű karikát a papíron lévőre.Semmit nem kell!Ez csak egy teszt,nem minden gyerek egyforma (még szerencse:-).Ne aggódj ha nem tudja a gyereked,ez nem jelent semmit.Ezért képességfelmérés....hogy miket tud már,és mi az amit még nem.
2011. febr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Még annyit,hogy egyébként ezt én sem tudtam,hogy már tudja...hisz sosem próbáltam.

Ezért is megérte elmenni,legalább mostmár én is tudom.:-))

2011. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

18:52-es

Mindent tud, egész nap beszél....

de színek..próbálom, hogy különválogatnok kockákat színek szerint, maj a kezébe adok, hogy rakja a kupacokhoz...semmi

2011. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!