Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ahol most elek,9honap alatt...

Ahol most elek,9honap alatt csak 2szer van ultragang es EGYSZER SEM VIZSGALNAK MEG ALULROL. Kerdesem, mi lenne a fontosabb 4D-re menni vagy egy nogyogyaszati vizsgalatra? Szerintetek hany hetesen menjek?

Figyelt kérdés
most 22hetes vagyok,munkanelkuli,igy haza utazas kizarva,de elmennek egy magan orvoshoz(35ezer),de a kettot egybe nem csinaljak(ill.az 70ezer lenne)ezert kerdezem,mi a fontosabb 4d vagy alulrol megnezzenek es mikor?
2011. jún. 25. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én 37 hetes terhes vagyok,eddig mindössze 2x vizsgált meg a nőgyógyászom alulról,személy szerint én jobban bizok a 4D-s ultrahangban mint a vizsgálatban,mert ott mindent lát az orvos,a vizsgálatnál viszont csak tapintani tud!Én úgy gondolom h.az u.hang fontosabb!
2011. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi problémád, jobb ha nem piszkálnak belülről. 2 havonta UH, és megnyugodhatsz. Viszont a labor vizsgálatokat valahol el kéne végeztetned, nagyon fontos!
2011. jún. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában élek, itt is két ultrahang van és nincs alulról vizsgálás. A második babámat várom itt kint, 27 hetes vagyok. 20. héten látták, hogy a lepény rossz helyen tapadt így lesz még egy ultrahang 34. héten és ennyi. Én is gondoltam rá, hogy megyek nőgyógyászhoz, hogy kiderítsem nem-e tágul a méhszájam, mert sokat görcsölök és ha nekem tágul, az nagyon gáz mert akkor reped a placenta... A védőnőmet megkérdeztem és annyit mondott, hogy NEM fog megvizsgálni egy doki sem alulról, ne is menjek próbálkozni, ha vérzek akkor is csak NST és ultrahang. Nem írtad, hogy mit szeretnél megnézetni, mert attól is sok minden függ, de ha látható 4d-n, inkább arra menj. Mondjuk arra figyelj, hogy a 4d-s diagnosztizál is, vagy csak babamozi, mert az utóbbiak nem vállalnak vizsgálatot, csak a baba arát mutogatják (Angliában). Az első fiammal még vajúdás alatt sem néztek meg alulról... És panaszkodnak a magyar egészségügyre. :)
2011. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az UH-n csak a belso mehszajat fogjak latni.

En is Angliaban elek, 25. hetben jarok es nekem sem lesz mehszajviszgalat. Ennek igazabol nem nagyon orulok.

2011. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En is ott szultem es amig nem volt gond nem neztek a mehszajamat. Megmondom oszinten, hogy en nem is annyira bantam, mert biztam bennuk.

Amikor volt gondom, akkor viszont egybol tovabbkuldott a midwife korhazi nogyogyaszhoz es megvizsgalt. Ennyi.


Hozzateszem, hogy volt terhessegem Magyarorszagon is, fogadott es jo orvosom volt es o sem annyira szeretett piszkalni. Csak akkor vizsgalt mar meg, amikor mondtam, hogy gyakrabban van kemenyedesem.

Jah, es azon se lepodj meg, hogy nem neznek kenetet streptococcus miatt. Magyarorszagon altalaban a 36. heten csinaljak (bar nem minden korhazban), ott akkor nem.

Viszont ahogy beertunk a korhazba a szules megindulasakor az volt az elso, hogy neztek a mehszajat es vettek kenetet, vert, kb 15 percet vartunk es megvoltak az eredmenyek. Ha lett volna strepto, akkor kaptam volna antibiotikumot egybol, ha nem maradt volna bent meg harom oran at a baba (annyi kell, hogy hasson), akkor o is kapott volna.

De nalam negativ lett.


Laborvizsgalatod biztosan van egyebkent (csak az egyik valaszolo emlitette, ezert emlitem).


Egyebkent ha mar valasztani kellene, hogy mehszajvizsgalat, vagy 4d, akkor a mehszajvizsgalat fontosabb lehet talan, ha van valamilyen panaszod (erosebb kemenyedes foleg). Viszont mielott befizetsz dokire mindenkeppen kerdezz ra a rendeloben, hogy egyaltalan megcsinalja-e a privat doki rutinbol, mert lehet, hogy hiaba mesz oda, akkor sem fogja megneni a mehszajadat. Ott tenyleg nem szivesen piszkalnak.

2011. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!