Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan vizsgálnak egy 2 és...

Hogyan vizsgálnak egy 2 és fél éves gyereket a tanulási képességet vizsgáló bizottságnál?

Figyelt kérdés
Jövő héten visszük, mert játéktevékenységben és beszédben lemaradása van. Izgulok, hogy minden rendben legyen vele.
2011. febr. 17. 14:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Ha végeztünk, mindenképpen írok!
2011. febr. 19. 08:07
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem baj,ha még nem tudja!Ezen ne aggódj!Majd megtanulja.
2011. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Az Én kisfiam 25 hónapos és ha ,,vizsgáztatom" akkor nem akarja felismerni a színeket, de ha neki tetszik, akkor pl.tudja hogy a busz piros:-)
2011. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szia!Mi volt a vizsgálaton veletek?
2011. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Kisfiamnál elég sok autisztikus tünetet találtak, előírták neki a korai fejlesztést. Eléggé el vagyok keseredve. Köszönöm mindenkinek a segítségét!

2011. febr. 26. 10:34
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Olyan feladatok voltak amiket leírtak neked a válaszadók?

Milyen tüneteket vettek észre a gyermekeden?

2011. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ne keseredj el! A korán felismert probléma szinte teljesen megoldódhat, ha aktívan részt veszel a fejlesztésében. Szerintem vidd el több helyre, így még többet megtudhatsz arról, mit tehetsz a gyermeked érdekében.

Bár az orvosok azt mondják, hogy az autizmust nem lehet kinőni, de iskolás korra sok gyerek tünetmentessé válik és teljes életet élhet felnőtt korára. Sokan egyetemre is felvételt nyertnek és el is végzik.


Gondolj arra is, hogy korábban sokkal kevesebb vizsgálat volt, ami feltárta az ilyen dolgokat. Még ma is sokan azt hiszik, hogy az autizmus csak a bárgyú amerikaiak által készített filmben látottakkal egyenlő (pl.:Esőember).

2011. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Néhány napra elvesztm, kissé elanyátlanodtam. Volt egy doktorbácsi, aki kikérdezte az anamnézist, és egy pszichológus, aki figyelte a spontán dolgait, aztán megpróbálta rávenni különböző feladatok megoldására, ami nem nagyon érdekelte, mert rengeteg játék volt a szobában. A formaberakót azonnal megcsinálta neki, pillanatok alatt.

Mit vettem rajta észre? Babahangon énekelget, nem beszél, egy-egy bizonyos dolog érdekli csak, sokat "repked" a kezével. Amit gondolnak sokan az autizmusról, hogy nem jön ki csak max egy emberel, az rá nem igaz, mindenkivel barátkozik, és belenéz a szemünkbe is. Most így utánaolvasva már sok tünet egyezik, de ezt eddig nem tudtam, hogy az. És nem is nagyon akarok utánaolvasni, mert ijesztő dolgokat lehet találni. Ha valakinek van tapasztalata a témában és tud abban segíteni, hogy itthon hogyan fejleszthetem, megköszönöm! Még csak egy papírt kaptam, hogy a bölcsibe mielőbb elkezdjék fejleszteni, de a részletes szakvélemény postán jön majd. (a bölcsiről annyit, hogy megvárják ezt a részletes papírt, hiába kaptuk meg direkt rövidet, hogy elkezdjék)Gondolkoztam úszáson, legalábbis valami "uszodai pancsin", terápiás lovagláson, de igazából nem tudom mi lenne a leghatékonyabb, és persze nem utolsósorban sajnos nincsenek millióim. :( Mert olvastam pl a bhrg-ről, de megfizethetetlen számomra. Várom az ötleteiteket. Előre is köszönöm! Judit

2011. márc. 3. 09:18
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Megkérdezhetem merre laktok? Budapesten rengeteg lehetőség van fejlesztésre.

Őket keresd fel elsősorban: [link]


Náluk is szuper fejlesztő dolgok/programok vannak, eszközkölcsönzés is van: [link]


Mint írod: szemetekbe néz. Ez korábban engem is megfogott, mert az nem igaz, hogy az autisták nem néznek az ember szemébe! Igenis tudnak kontaktust létrehozni, és nyitottak sok mindenre.


A gyerekedet pedig azzal tudod legjobban segíteni, ha a lehető legtöbb SZAKIRODALMAT(!!!) elolvasod (nem feltétlenül a tünetek diagnosztizálására gondoltam, de az is kell), hogy megtudd, miként tudod Te magad fejleszteni otthon, mert az kell. A bölcsiben/oviban heti egy nap, 1-2 óra fejlesztést fog kapni, ami édeskevés.

2011. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Tegnap 12:19 és az előző is én voltam.


Rengeteg könyv foglalkozik ezzel a témával, érdemes ezeket beszerezni (akár könyvtárban) és alaposan átolvasni és bizonyos dolgokat jegyzetelni. Mi már tudtuk mi lesz a diagnózis, mikor a budapesti Korai Fejlesztő Központba eljutottunk.

Néhány könyv, ami nekünk sokat segített:

Tony Attwood: Különös gyerekek,

Ellen Notbohm: Tíz dolog, amit minden autizmussal élő gyermek szeretné, ha tudnál,

Olga Bogdashina: Valódi Színek,

Martonné Tamás Márta: Fejlesztő pedagógia,

Dr. Kálmán Zsófia: Bánatkő.


Érdemes autizmussal foglalkozó oldalak fórumain is olvasgatni.

2011. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!