Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ovis gyereknél jelentkező...

Ovis gyereknél jelentkező dühkitörést hogyan lehet jól kezelni?

Figyelt kérdés

Próbáltam türelemmel,szeretettel,elfogadással,néha még ezek is hatástalanok voltak,viszont ha elvesztem a türelmemet és megemelem a hangom akkor sírni kezd keservesen,akkor viszont teljesen kivagyok lelkileg,hogy hogyan lehettem ilyen vele.

Tegnap odáig fajult a dolog,hogy sírni látott,mert annyira fájt amiket mondott,nagyon csúnya szavakkal illetett a dühkitörése alatta,amit saját tehetetlensége miatt érzett,mert nem sikerült neki valami.A férjem kimenekítette a helyzetből,elvitte egy fél órára,nagyon zavartan jött haza azt figyelve,hogy sírok e még.ÉN megbuktam gyereknevelésből :-( .


2011. febr. 21. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem tudom... azért néha egy kis pofonka segíthet ám... és nem fog belehalni. Ha hagyod, hogy így viselkedjen veled, később olyan hangot fog megengedni magának,hogy pisloghatsz. Akkor aztán lesz sírás. Kamasz fiam van. Tudom miről beszélek. El kell még csírájában folytani a dühkitöréseit, és tudni fogja, hogy a főnök otthon. Barátnőm volt így, mint te. 13 éves fia úgy beszélt vele, mint a kutyával. Én szóltam rá. Az anyja meg csak bőgött. Neki is mondtam, hogy ha 5 éves koráig nem tudta megnevelni, akkor már mindegy. Ne hagyd, hogy zsaroljon a sírásával. Nem azt mondom, hogy állandóan üssed, de néha egy kis seggreverés, vagy pofon jól jöhet, hidd el.
2011. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem buktál meg gyereknevelésből. Bekerült az oviba, ami egy teljesen más tapasztalat számára, mint amit eddig ismert. Különböző gyerekekkel van összezárva, a különböző gyerekek különféle dolgokat hoznak otthonról. Ilyenkor a gyerekek többségével egy kicsit elszalad a ló. Próbálj tudomást se venni a dühkitöréseiről. Vagy ha olyanok amikről nem lehet nem tudomást venni, akkor marad a határozottabb kissé hangosabb hangnem. ahogy észrevettem az oviban is inkább ezeket alkalmazzák.
2011. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem buktál meg, csak kicsit túlreagálod! Az óvodás korra jellemzők a dühkitörések, amit a gyerek frusztrációjából adódó feszültség okoz. Ki így viseli, ki meg úgy... Az egyik gyerek feladja, befordul, a másikat ez cselekvésre ösztönöz, a harmadik meg "őrjöng"... Ez függ a habitusuktól. Attól, hogy a szülők megtanították-e a Néhány jó cikk a témában: [link]

[link]

[link]

2011. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne irj butaságokat!NEM BUKTÁL MEG GYEREK NEVELÉSBÖL!!!!

Az én fiamnál 3 évessen kezdödtek a dühkitörései most 8 éves lesz és a pszichologus után akihez 3 éve járunk,most már Pszichiáterhez is kell mennünk.Az iskolát tavaly kezdte és egyre rosszabb volt a helyzet egyszerűen nem tudott uralkodni magán! második héten már az igazgatói irodában ültem!!Mi most enyhe nyugtatott szedünk,és igy majdnem hogy teljesen más a viselkedése!Ne magadat okold,hidd el ezeket a köröket már én is lefutottam,nem sok eredménnyel!

Feltétlenül ajánlom,hogy menjetek el egy gyermek pszochologiai rendelésre mert ott még csirájában sikerülhet elfolytani a dolgot!Ott nem kap semmiféle gyógyszert,Csak beszélgetnek vele,és játékosan próbálják kideríteni,hogy mitől van ez!

Remélem megoldódik a problémátok,addig is kívánok nagyon sok türelmet és kitartást nektek!

Üdv:Évi

2011. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásként mondom, de az, hogy idáig fajul egy ekkora gyerek viselkedése, az bizony legtöbbször a szülők hibája. Túl sokat engednek meg a gyerekeknek, azok meg átveszik az irányítás szerepét. Amennyiben nem az van, amit ő akar, jönnek a hisztik meg a kitörések. Keményebben kéne fogni a srácokat!
2011. febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Járunk pszichológushoz,figyelemzavart gyanít és hiperaktivitást,ő kérte,hogy legyek türelmes nagyon,de én is azt érzem,hogy a türelemnek is van határa.Nehezen kontrollálja magát .
2011. febr. 21. 11:43
 7/12 anonim ***** válasza:

10:57-nek!


Nem gondolom,hogy ez nevelés kérdése!Speciel az én fiam egyáltalán nincs elkényeztetve,sőt sokkal szigorúbb vagyok vele mint lennem kellene!Egyke gyerek,de nincsen elkapatva!

2011. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted az óvónéniket mi ilyenkor a teendő, illetve nézd meg azt a dadás műsort a tvben, jó dolgok vannak benne, és TÜRELEM!
2011. febr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az óvónénik még annyira sem tudják kezelni ,mint mi itthon,folyamatosan panszkodnak rá és azt mondják fogalmuk sincs mit tegyenek vele.
2011. febr. 25. 08:42
 10/12 anonim ***** válasza:

A gyerekeknek ez a hobbijuk, feszítik a húrt. De szerintem nincs abban semmi baj, ha a gyerek látja, hogy anya is kiborul néha. Látod, legalább meghökkentetted, mert mikor hazajött, zavartan figyelte, hogy sírsz-e még. Szerintem ha már végképp nem bírod tovább, és elsírod magad előtte, az csak azt jelenti, hogy nem játszol szerepet, hanem természetes vagy, úgy viselkedsz, ahogy valóban érzed magad. Miért lenne ez rossz? Az esetek nagy százalékában úgyis türelmes vagy vele. Ez meg legalább hat rá.

A hozzáértő szakemberek munkája pedig biztosan segíteni fog, addig is sok türelmet!

2011. febr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!