Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek a három dolog...

Szerintetek a három dolog összefügg?

Figyelt kérdés

2 éves és 3 hónapos kisfiamról van szó. A problémánk sokrétű, lassan több, mint fél éve rendkívül nyugtalanul alszik, először csak nyöszörög, hánykolódik, aztán a legtöbb esetben fel is sír, olyan mintha valamitől megijedne, ilyenkor csak az ivás (cumisüvegből) nyugtatja meg. Aztán a másik nagy problémánk, hogy úgy három hete kezdett el enyhén dadogni, ezt megelőzően folyékonyan beszélt, egész nap be nem állt a szája. Ez mára annyira rosszabbodott, hogy hosszú másodpercekig ismétli az első szótagot, mire végül szinte csak ordítva képes kimondani magát a szót. Sajnos nem csak bizonyos hangoknál dadog, hanem állandóan. Ha még valami miatt kicsit izgatottabb is, akkor annyira görcsössé válik a "beszéd" folyamán, hogy grimaszokat vág, és egész testével belefeszül.

A harmadik nagy gondunk a dadogással szinte egy időben jelentkezett. Napi rendszerességgel bújik el félreeső helyekre, letolja a nadrágját, lekapcsolja a pelenkáját és a kukijával játszik. Mikor először "rajtakaptam", közölte velem, hogy ő semmi rosszat nem csinál, menjek onnan és csukjam be az ajtót.

Nagyon szeretnénk segíteni rajta valahogy.

Kineziológus, logopédus, pszichológus?

Hová forduljunk?


2011. febr. 21. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember, de biztos, hogy történt valami az életében mostanában (szülői viták, feszültség, testvér, bölcsikezdés, új szereplő az életében) valaminek történnie kellett, mert ezek nem normális dolgok. pszichológushoz vinném. Logopédushoz nem mert lelki eredetű lesz a dolog.
2011. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy három hét múlva kistestvére születik, de nem hiszem, hogy ebből bármit felfogna, míg haza nem hozzuk.

Férjemmel nem szoktunk vitatkozni, főleg nem előtte, feszültséget az okozhat, ha valami miatt rászólok.

De az ilyen elkerülhetetlen, ha látom, hogy saját magát is veszélyezteti. Pl. székre mászik, konnektort piszkálna, stb.

2011. febr. 21. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 25 hónapos és ha nem is minden éjszaka, de sokszor nyugtalanul alszik, nyöszörög, dobálja magát. Kb. 2 éves korukban kezdenek ,,szörnyekkel" és rossz dolgokkal álmodni a gyerekek.Ilyenkor már fokozottan oda kell figyelni, hogy a tévében mit csípnek el a lurkók. Ezen kívül Nekik is fel kell dolgozni a napközben történteket. Orvosi vizsgálat, kisebb balesetek amik érik őket, stb...

(Gyerkőcöm 1 éven belül háromszor volt kórházban és most esett át egy orrmandula műtéten)

Az Én kisfiam is ,,foglalkozik magával" de sajnos Ő a bilibe pisilés helyett csinálja, mert rájött hogy így kudarcra van ítélve a dolog.

A dadogásról azt gondolom hogy mégis valamit magába folyt ez a pici fiú:-(

Szerintem egy pszichológus hamar választ ad a kérdéseidre

És abban is segíteni tud, hogy hogyan készítsd fel a tesó érkezésére.

Minden jót kívánok!:-)

2011. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen pszichológushoz vinném.

Az én fiam is 2 évesen kezdett rosszul aludni, azt mondta fél a sötéttől és ez a mai napig így van( 3,5 éves).

A kukijával is sokat játszott, mindig beszéltette, pl. a játszótéren elővette és megkérdezte tőle, hogy akar-e csúszdázni.A kuki mondta, hogy "jó" és már indult is a csúszdához.Otthon is mindig kérdezte a kukiját, hogy mit akar ebédelni, vacsorázni stb.:)Én ezt hagytam neki, soha nem szóltam rá emiatt és fél év után abbahagyta, már nem kérdezi meg soha a kukiját, hogy mit szeretne:-)

A dadogás miatt viszont szakemberre van szüksége ,de nem logopédusra, mert lelki eredetű lehet a probléma.A kistestvér érkezése is okozhatja részben a problémákat, még ha úgy is tűnik, hogy őt nem érdekli.

2011. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
SZia,az en lanyom 2 es fel eves,kb 2 honapja kezdett dadogni,elotte o is folyekonyan beszelt,nem mindig es nem minden helyzetben dadog,de ugyanugy ahogy irtad neha masodpercekig probalkozik kimondani es ha beleszolok sikerul egybol.Nalunk se volt semmi trauma se problema a csaladban,igaz h nem alszik olyan nyugottan mint az elott,felsir neha! A doki szerint okos gyerekeknelfordul elo,gyorsabban porog z agya mind ahogy tud beszelni,es ne foglalkozzak vele,ne szidjam!Amugy o is elbujva pelusba kakal.
2011. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok gyerek kezd el két éves kora után dadogni. Ezt az életkori dadogást nem mindig kell kezelni, az esetek jelentős részében elmúlik. Ez egy természetes jelenség.

[link]

Egyetlen szülőnek sem kellene kétségbeesnie 2-3 éves gyermeke dadogása hallatán, sokszor pont ez a hozzáállás ront el mindent.

A hirtelen felriadás is lehet életkori sajátosságokból fakadó. Valóban ekkor jönnek elő a rémálmok, amiket a leghétköznapibb dolgok is okozhatnak, pl. ha mondjuk megijedt egy kutya ugatásától.

A kukijáték szintén természetes, és teljesen világosan közli, hogy hogyan is állj hozzá: ő valóban nem csinál semmi rosszat. Örülj neki, hogy így érzi. Sokkal rosszabb lenne, ha szégyenkezve bújna el.

Szóval könnyen lehet, hogy semmi gond nincs a gyermekeddel. Az egyetlen összefüggés a három dolog között hogy két éves :) Azért természetes, hogy aggódsz, és elvinnéd szakemberhez. Talán én is ezt tenném. Vajon az elmúlt egy hétben mire jutottál?

2011. febr. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat és a megnyugtató szavakat.

Sokkal jobb a helyzet, csak akkor dadog.ha nagyon izgatott, és valamit nagyon el akar mesélni, de ez a dadogás is másabb már. Az éjszakák még mindig rettenetesek, van, hogy 7-8 alkalommal is felriad. A kukit is "tisztáztuk" vele, már csak 2-3 naponta nyúlkál a pelusba, de azt is csak akkor, ha egyedül van a szobában.

Csak az a baj, hogy én nemsokára hosszú időre (8-10 napra)kórházba megyek, nagyon félek, hogy újra megviseli és minden rosszabb lesz, mint volt.

2011. febr. 28. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!