Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A három éves kislányom még...

A három éves kislányom még mindig szopik, és már nagyon fárasztó, mit csináljak hogy ne szopjon? Ha nem akarok adni neki akkor lekékül annyira sir.

Figyelt kérdés
2008. nov. 5. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Kend be a melledet gyógyszertárban kapható keserű löttyel, teljesen átlátszó, nem fogja észrevenni. Ez a lötyi arra is jó, hogy ne rágják a körmüket a gyerekek, de elválasztáshoz is hatásos. Barátnőm bekente, a kislány mondta: fúj, nem jó cici, nem kell. Aztán még 2-3 alkalommal próbálkozott és leállt róla.
2008. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Én annyi mindent eljátszottam, bekentem, lekötöttem, leragasztottam a bimbóm, bekentem de semmi nem hatott. Én is eddig szoptattam. Aztán tök fura módon de sikerült, és akkor elővettem a cumisüveget vigasztalásképp. Hozzáteszem sose cumizott, meg cumisüveg csak babakorában volt. Amikor pedig már nem jutott eszébe a cici, kimentünk az udvarra és mondtam neki kap egy kalapácsot verje szét az üveget:) Sztem csak az vonzotta hogy kalapácsot használhatja, de elkezdte ütögetni és szanaszét repült. Aztán beletettük a kukába, és mázlim volt mert pont aznap jött a kukás és egész délután az ablakba ültünk és vártuk a kukás bácsikat akik összegyűjtik "az okos kisfiúk" cumisjait:) Volt egy kis sírás de büszke volt magára mert mindenki halálra dicsérte:) Hozzáteszem nem volt egyszerű, úgyhogy kitartás, valami praktika neked is bejön majd biztos:)
2008. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat
2008. nov. 6. 10:48
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Juj, nagyon faraszto lehet neked, en is sokaig szoptattam.

Kend be valamivel es mondd meg neki hogy nagyon faj, hozza ne erjen, mert akkor neked sirni kell!

Egy kicsit jatszhatod is hogy sirsz, majd biztos akkor megsajnal es nem fogja kekre uvolteni magat! Jajgassal csak neki, es kozben a dokinal apasztasd el, hogy tenyleg ne legyen tejed! Akarmennyire is akarja, ne add neki oda magyarazd szerintem nagy mar o ehhez, meg kell ertenie!

2008. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Azért ordít, elkékülve, mert tudja, hogy úgy is oda adod neki, egyszerűen, ne add neki már....
2008. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Igyál zsálya teát attól elapad.
2008. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket,remélem sikerül.
2008. nov. 9. 14:30
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Gonosz, de gyors megoldás lehet: ha van valakire hagynod a gyereket, akkor egy hétvégére menj el valahova nélküle. Több ismerősömnél bevállt a módszer.

De eEgy 3 éves már elég értelmes ahhoz, hogy megértse, neked már nem jó a szopi. Ha hisztizika, akkor nyugtatgasd, de legyél kitartó. Pontosan tudja, hogy a hisztivel elérheti, amit akar.

2008. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Hát szerintem válaszd el.

Nem hiszem, hogy a tejen él.

Elfogyott, slussz, passz.

Minek szoptattad eddig?

Még jó, hogy a menyegzője előtt eszedbe jutott abbahagyni. Borogasd le a melledet hideg vízzel, szerintem egy ekkora gyereket nem lehet már fokozatosan elválasztani.Vigyázz, hogy be ne gyulladjon! a gyerekkel nincs teendőd, neki erre már rég nincs szüksége. Nem fog megfulladni egyszer ha sír. Csak ne kezd vele újra és újra, mert az szemétség lenne már tényleg. És az se volt szép a gyerekeddel szemben, hogy hároméves nagylányként csecsszopónak kezelted eddig. Add oda neki a tősarkú cipődet, meg a gyöngysorodat, és mondd neki, hogy a 3 éves nagylányok nem szopnak! De kaphatnak körömlakkot!

Amilyet szeretnének! Oldozd már föl a csecsemőség alól! Mért nem szülsz mégeggyet, ha annyira szeretsz babázni?

2009. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
67%
Szia! Az én kisfiam 4 éves koráig szopott. A többi gyermekem kb. 1 éves korukig, de ő nagyon akarta! Megértelek, hiszen nekem is nagyon fárasztó volt és főleg kellemetlen, amikor esetleg mások előtt is benyulkált a blúzom alá. Természetesen nem azért szopik, hogy az éhségét csillapítsa, hanem mert megnyugtató érzés neki. Én amikor már elfogyott a türelmem, egyszerűen azt mondtam neki, hogy most már nincs, nagy fiú vagy, befejeztük.Addig is sokszor próbálkoztam a leszoktatásával, de mindig megsajnáltam és ő tudta ezt.Amikor látta, hogy komolyan gondolom, belenyugodott. Néha még utána is megkérdezte, de mindig elvettem a figyelmét valami mással és elfelejtette. Ha eldöntöd magadban, neked is sikerülni fog mindenféle beavatkozás nélkül és nem az a lényeg más mit mond. Semmi káros nincs ebben, csak az érzelmi kötelék erősödött köztetek. Sok sikert és jó egészséget kívánok nektek!
2009. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!