Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerekem bántj a többieket...

A gyerekem bántj a többieket három és fél éves, gyámhatóságon fel akanak jelenteni, mit tehetek? Vagy mire számithatok, akiket bánt azok 5 évessek vagy idősebbek?

Figyelt kérdés
A gyermekem egy évvel ezelőtt a játszótéren többször több gyereket ha begurult. Valamit nem kapott meg megharapott, szerencsére ezt már kinőttünk, most a löködés van napirenden rosszabb esetben pedig egy kézzel fojtogatás. Bár önvédelem volt mert rajta feküdtek. Mit tehetek?a szülők mondták hogy mivel nem első eset..stb.feljelentenek a gyámhivatalnál vagy a rendőrségen.vagy valahol.ha még lesz ilyen.mit várhatok ha feljelenteke.tudni kell hogy a lányom három és fél éves a másik vagy a többiek 5 évesek vagy annál idősebbek.köszönöm
2011. júl. 26. 21:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Mivel bizonyítékuk nincs rá, nem tehetnek semmit sem. Hol történik mindez? Ha nem oviban, akkor kérdés, hogy te ilyenkor hol vagy, hogy ezt megakadályozd? Ha az óvodában, akkor mindenképp beszélj az óvónővel, ő az egyetlen aki tehet vagy tanácsolhat neked valamit. A lányodnak is magyarázd el, hogy amit tesz az nem megoldás. Szerintem nem ártana nevelési tanácsadóhoz vinni..
2011. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Elküldenek benneteket nevelési tanácsadóba vagy gyermekpszichiáterhez -egyébként ezt magadtól is megtehetnéd, hogy kéred a vizsgálatát
2011. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Bocsi, de meg kéne nevelni a gyermekedet... Ha egyedül nem megy, akkor vidd nevelési tanácsadóba!
2011. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

szia,lent a játszótéren volt és a kisfiamat a kisebbet bicón toltam,kb 5 méterre voltam tőle,pont nem is teljesen láttam oda,mert közben volt egy mászóka)

hát igen de most azzal mit érnek el ha feljelentenek)

mondtam neki hogy ilyet nem csinálunk bocsánatot is kért meg ilyenek..de ő feküdt egy darabig a földön két gyerek rajta..látták a szüleik.de akkor nem szóltakbezzeg akkor igen amikor alányom felülkerekedett..valamilyen szinten konkrétan ebben az esetben védekezett)

a harapásról teljesen leszokott)

ő három és fél éves, a fiam meg kettő lesz)

van bizonyitékuk mert lefényképezték a játszón)egyékbént a lányomnak is lett horzsolás szerü ütödés alábán hátul..ahogy ráléptek,és én is lefényképeztem..biztos ami biztos..de hogy mik vannak?)

2011. júl. 26. 21:52
 5/21 A kérdező kommentje:

voltam nevelési tanácsadóban mondták hogy elöször egyedül menjek még fél éve kb.mert nem annyira fogad szót meg ilyenek.a nevelési tanácsadó mondta hogy szerinte nincs gond,féltékeny a tesóra,és azért is csinál ilyeneket,és mondta ha lesz gond..akkor hivjam fel,vagy menjek megint,és akkor metg majd vigyem a lányomat)

de más előtt meg nem is ugy viselekdik..jóh persze ők értik ezt.hogy kiszürjék amit ki kell)

és mi van ha elküldenek gyerekpszichologushoz?kicsit vadóc a lányomha lehet igy mondani)

2011. júl. 26. 21:54
 6/21 A kérdező kommentje:
nevelem...) a harapást már nem csinálja mint irtam)az én lányom nem a tipikus lány,inkább fiusabb tipus..ha bántják nem sir..ha eslesik nem igen..szóval ő nem olyan)feküdt a földön két gyerek rajta..már bocsi..de ha nem tud kijönni onnan akkor megfullad?vagy akármi?a kedves szülők nem szóltak hogy talán nem kéne rajta feküdni ketten és birkózni rajta)ha jól gondolom...várták hogy majd mi lesz)igy tudott kikecmeregni alulról hogy megszoritotta a nyakát)sajnlom)tudom jobban oda kéne figyelnem)de szerintem a kistesóra is sokszor féltékeny..és gondolom nem tudok velük eeleget foglalkozni)általában én vagyok velük itthon egyedül)van párom,de ő meg sokat dolgozik..)
2011. júl. 26. 21:57
 7/21 A kérdező kommentje:

Van bizonyitékuk.!!!LEfényképezték..az érdekesség hogy utána a kislány mutogatta mindenkinek..nem is haragudott alányomra,még külön neki is köszönt amikor mentek haza)

de tudni szeretném hogy jogilag mit tehetnek ellenem mert nagyon kapálóznak én mondtam hogy nyugodtan jelentsenek fel..akármi,vagy menjenek a gyámügyesekhez

2011. júl. 26. 21:58
 8/21 anonim válasza:

Nehéz helyzet...

Egyik mondatod nagyon megfogott. Most nem tudom pontosan idézni, de arról írtál, hogy a nevelési tanácsadó azt mondta, hogy féltékeny a kistesóra.


Habár csak 16 éves vagyok, de segítettem anyumnak az egyik munkájában, ami pont a testvérféltékenységről szólt. Elkezdett érdekelni a téma. Most egy könyvet olvasok, de sajnos nem jut eszembe a szerző és a cím, de erről szó pont. Egyik fontos dolog, amiről ír, hogy próbáljuk meg rávenni a gyereket arra, hogy kreatívan fejezze ki a dühét - ha van. Pl. rajzolja le, mutassa meg egy párnán, hogy mit tenne bizonyos emberekkel legszívesebben, írja körül, játssza el kis figurákkal, stb.


Sajnálom, hogy csak egy ilyen kis mellékes dologra tudtam választ írni, de remélem segít majd. :/ :(

Szurkolok, hogy megoldódjon a helyzet!

2011. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

22:48 - 16 éves

Igen érdekes tanácsokat adtál. Figyelmességed elgondolkoztató. A könyv tanácsa szerint párnán megmutatni (?) az agressziót, - milyen eredményt ír a szerző?

- - A KÉRDEZŐNEK - -

Én néhányszor másik helyre vinném játszani a gyereket, ha a lakóhely lehetővé teszi. (melyik városban laksz?) Úgy vettem ki az írásodból, hogy a nagyobb gyerekek szülei a saját gyerekük agresszióit pártolják. Ebben az esetben azért a tied az életre-valóságát (is) bizonyította. Nem elveszett gyerek. Több figyelmet és törődést igényel TŐLED.

Ellenben a nagyobb gyerekek szülei rád szálltak, és ez már régen nem csak a gyerekekről szól. Mivel össze fogtak ellened, benned is kialakulhat egy védekező stressz, ami már nem a játszótérről, mint a gyermeked mozgási lehetőségéről szól. (te is "ellenfényképeket készítesz" - "fényképező gép párbaj" a gyerekek ürügyén.)

Tehát még egyszer - nem menekülésként ajánlom, de próbáld meg más játszótérre vinni gyermekeidet, legalábbis, egy darabig. Vagy, más időben lemenni, amikor amazok nincsenek ott..

A testvérre való féltékenységet pedig próbáld meg kompenzálni azzal, hogy tudatosan neki is megpróbálsz többet adni a szeretetedből. (Tudom, eddig is adtál). Ám óhatatlan, hogy a kisebb ne kapjon több becézést. Én a gyermekeimnél, (nyolc - van) amikor kisebbek születtek, nagyon igyekeztem a nagyobbaknak is dicséretet, kedvességet adni. S ha dicsértem, a következőképpen tettem: "TE VAGY A -itt a nevét mondtam többesszámban- KÖZÖTT A LEGÜGYESEBB!" (Pld. ha a neve Virág, te vagy a Virágok között a legügyesebb / legaranyosabb stb.) Így nem az hangsúlyozódik ki, hogy a gyerekeim közül egyik vagy másik többet jelentene a számomra. Hanem azt, hogy a világ hasonló nevű gyerekei között számomra ő a legnagyszerűbb! Tehát ő is, és a testvére is! Ez sokban segítette a nagyobbak esetében azt, hogy érezze: ő is fontos nekem, őrá is odafigyelek.

Legyen sok áldás Rajtad, a "kis vagány" nagyobbikon, és a kisebbiken is, egész családoddal együtt!

Barátsággal:

62/F

2011. júl. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Jogilag semmit. Csak vagdalkoznak, mert valahogy ki kell fejezniük a felháborodásukat és így nem érzik tehetetlennek magukat a sértett gyermekek szülei.


Én nem a jogi következményektől tartanék, hanem attól, hogy egy feldühödött apuka, anyuka maga fog bosszút állni rajtad vagy a gyereken...úgyhogy inkább próbálj meg beszélni velük vagy tartsd magatokat távol tőlük...

2011. júl. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!