Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van három gyerekem,19hónapos,6...

Van három gyerekem,19hónapos,6éves és 10 éves. Nem tudom hogyan neveljen ki belőlük a hisztit és az álhatatos akaratot?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell rájuk figyelni ha meg erőszakosak lesznek berakod öket a szobájukba az előszobába hogy ott lehigadjanak.
2011. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért gondold meg, mielőtt az "állhatatos akaratot" kineveled belőlük. Tényleg olyan gyereket szeretnél, aki bárki által befolyásolható, nincs benne kitartás, nem ragaszkodik a céljaihoz, csak a csordaszellem irányítja?

A sikeres, boldog élethez alapvető tulajdonság az állhatatosság, mert csak az ilyen gyerek/ember fog kitartani pl. a tanulásban az esetleges nehézségek ellenére, nem rúgja föl a kapcsolatait az első nézteltéréskor, képes erőfeszítést tenni, hogy megfeleljen a munkahelyén az elvárásoknak, és nem is sorolom tovább.

2011. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó ötletnek tartom hogy össze zárjam őket,de a nagyok nem igazán jönnek ki egymással.A kicsit mind ketten szeretik .
2011. aug. 16. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol,és szerintem nagyon igaz,hogy a gyereknevelés titka az,hogy a szülőnek eggyel többször kell ragaszkodni a saját akaratához,mint a gyereknek az övéhez.Tehát a megoldás:tanuld meg tőlük az állhatatos akaratot,és alkalmazd velük szemben.
2011. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden szülő álma hogy a gyermekéből ,kiegyensujozott,boldog,tiszteséges ember váljon,én is ezt szeretném elérni velük.De nem akarok át esni a ló másik oldalára.Igaz lehet a mondás,szülőnek lenni nagy felelőség főkép háromnak.
2011. aug. 16. 18:48
 6/8 A kérdező kommentje:
Az ő érdekükben alkalmazni fogom,bár nehéz lesz mert ők hárman vannak.
2011. aug. 16. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy nehéz lesz,nekem ugyan csak egy 19 hónaposom van,de az első hisztik bizony sokáig tartottak.Nehéz volt hallgatni,de 4-5 alkalom után megértette,hogy semmire nem megy a hisztivel,sőt,addig nem is foglalkozom vele,míg ordít.Nem beszélek hozzá,nem nézek rá,levegőnek veszem.Most már ott tartunk,hogy 20-30 másodperc,max. 1 percig ordít,aztán abbahagyja.
2011. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Latom nem mostanaban tetted fel a kerdesedet.Mi a helyzet azota?

Nekem is 3gyermekem van.10 eves lany es 16 honapos ikrek.A nagylanyom 3eves koraig mindig beverte a hisztit ha faradt volt.Egy alkalommal egy üzletben fetrengett a felakasztott ruhak alatt es egyszerüen nem tehettem semmit,csak rosszabb lett volna.Sajnos furan neztek az emberek de hat ha ilyenkor meg is ölelgetem akkor az olaj a tüzre..:-) Vegül is kinötte...most az ikrek közül a fiu kezdi es raadasul feltekeny is..ki akar maganak sajatitani.Nala az mondjuk legalabb ilyenkor hatasos hogy megsimogatom csikizve a hasat es akkor a hiszti atmegy nevetesbe :-) Remelem azert 3eves koraig majd ö is kinövi..

2011. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!