Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek is inkorrekt...

Szerintetek is inkorrekt dolog volt ez a szülő részéről?

Figyelt kérdés
Tehát van két jó barát család. Az egyikbe van két testvér x és y. Y egy beteg nagy testvér. A másik családban az x-el egykorú gyerek szintén beteg. (legyen z) Mivel z kiközösített és x és y szülője ezt teljességgel megérti, mert ő is felnevelt egy ilyen gyereket, rákényszeríti x-et hogy legyen z barátja. Ugyan x nem ellenkezik, de csak kényszerből barátkozik z-vel valójában nem szereti. Szerintetek is egy nagy kicseszés ez a gyerekkel? Mi lenne a helyes?
2011. aug. 26. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem kicseszés. Így talán szociálisan érzékenyebb leszel felnőttként, ami ritka kincs manapság. Gondolj arra, milyen szép dolog vidám perceket okozni a másik gyereknek. Mondhatni nemes cselekedet. Egyébként nyilván nem kell minden nap minden órájában együtt lennetek. Mellette marad időd a barátaidra is.
2011. aug. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a barátkozást nem lehet erőltetni. Ha x nem akar barátkozni z-vel, akkor csak megjátssza, hogy kedveli, ez pedig egyiküknek sem jó. X-nek azért, mert folyamatosan alakoskodnia kell a szülők előtt, miközben a pokolba kívánja az együtt töltött időt, z-nek meg azért, mert ez úgysem olyan barátság, ami kiállja az idő próbáját, és nem számíthat x-re, ha komoly gondja lenne. Ráadásul ne hagyjuk figyelmen kívül azt a tényt sem, hogy x-nek van egy beteg testvére, akihez szintén alkalmazkodnia kell. Így talán kicsit túl sok az elvárás vele szemben. Hogy mi lenne a helyes megoldás, azt nem tudom, de az igazi barátság nem kikényszeríthető dolog.
2011. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves 13:41!

ki mondta hogy rólam van szó? XD

2011. aug. 26. 15:43
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Hát ebből az XD-ből ítélve már én is biztos vagyok benne, hogy rólad van szó. Valahogy érzi ezt az ember.


De kérdés melyik gyerekkel kicseszés? X-el vagy Z-vel? Egyébként pedig a szülő nem azt kényszeríti, hogy legyen a barátja, hanem barátkozzon vele, áldozzon x az idejéből z-re. És ezt megteheti, hiszen van testvére, megértheti milyen nehéz ezeknek a gyerekeknek a helyzete.

2011. aug. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Barátságot erőltetni semmi értelme. Mondjuk annyi előnye van, hogy X megtanul közvetlenséget, kedvességet színlelni, ami felnőttként előnyös lesz. Z-nek időlegesen enyhül a kiközösítettség érzése, de hacsak nem mentálisan beteg, idővel le fog neki esni, hogy ez a barátság nem barátság, ami hatalmas csalódás lesz. Szóval úgy igazán egyiküknek sem jó.
2011. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor már ne is haragudj de sz*arok a megérzéseid...
2011. aug. 26. 18:29
 7/12 A kérdező kommentje:

Megjegyzem még egyszer nyomatékosan hogy NEM rólam an szó nem velem történt meg, de nekem igazából 8 hogy mit hiszel..


A lényeg az hogy de igen is kényszerítették, ha ellenkezett akkor jött a szöveg hogy beteg meg bla bla, amúgy ha annyira akarod tudni X -et elég rég óta ismertem és jó barátom volt, és igazából nem is hanyagolt z miatt, szóval nem az irígység beszél belőlem, csak úgy kíváncsi voltam mások mit szólnak a sztorihoz?

2011. aug. 26. 18:33
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Hát ez marha nagy story....
2011. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát ez marha értelmes válasz
2011. aug. 27. 09:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Rossz döntés. Egyrészt X csak megjátssza magát, tehát a Z -vel eltöltött idő lehet, hogy stresszként hat rá, ami neki nem tesz jót hosszú távon. (előbb utóbb mentálisan kiborul)

Másrészt, ha Z rájön, hogy ez a barátság csak kényszerből és szánalomból jött létre lehet oly annyira rosszul esik neki, hogy depressziós lesz. (merészebb esetben akár öngyilkossági hajlam is kísérheti ezt)


Tehát ez nem inkorrekt, hanem hülyeség, úgy ahogy van.

X a szüleivel együtt pedig szemét.

2011. aug. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!