Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi okozhatja egy gyereknél,...

Mi okozhatja egy gyereknél, hogy egyik pillanatról a másikra kétségbeesett sírásból átvált "ördögies" nevetésbe majd vissza?

Figyelt kérdés

Mitől lehet akaratlan nevetése valakinek,mert azt mondja magával küzdve,hogy anya nem akarok nevetni,ezt olyankor mondja mikor már láttja nagyon besokalltam a viselkedésétől és kérdezem,hogy most miért nevetsz.Meg vagyok rémülve,hogy mi okozhat ilyen dolgot,a viselkedésébe a végletekig elmegy velünk szülőkkel szemben,hajhúzás,tárgyakkal megdobálás,provokálás,csúnya beszéd,hiába a szép szó,hiába a határozott következetesség.

Ha rászólunk határozottan akkor megkérdezi sírva,hogy most miért vagy ilyen velem.

Pszichés,vagy mentális probléma?A testvére teljesen más,nyugodt,könnyen kezelhető,szegénykém nagyon háttérbe is szorul,mert a problémás gyerekre fordítunk rengeteg energiát.


2011. márc. 8. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Érdemben nem tudok hozzászólni, de ez elég félelmetesen hangzik. Gyermekgyógyászt, védőnőt vagy pszichológust inkább nem kérdeztél?

2011. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon félek,hogy nagya baj,mert egy évvel ezelőtt nem volt ilyen rossz a helyzet.

Szegénykém megígéri sírva,hogyanya nem beszélek többet csúnyán,rá két percre ahogy megenyhülök,ismét lehülyéz,ilyeneket mond,hogy ezt most direkt csináltam úgy kell neked.

TEljesen kivagyok,a férjem láttja napok óta,hogy egyre mélyebbre süllyedek a kétségbeesésben és a tehetetlenségben,az előbb mondta,hogy szombaton szabadnapot kapok.

Sajnos megfogalmazódik bennem,hogy minden rendbe lenne nálunk,nem lenne semmi konfliktus,ha nem állnafent a viselkedésprobléma.

2011. márc. 8. 20:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vidd pszichológushoz szerintem. Ártani szerintem nem árt.


Amúgy velem is ez szokott lenni, ha sírok (de úgy rendesen, kiadósan), akkor általában elkezdek nevetni valamin. Olyankor hülyének néz, aki ott van velem, hogy sírok és közben nevetek. Nem tudom miért van, ösztönös. :) :D

2011. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Mennyi idős egyáltalán?Én nem halogatnám a pszichológust,az biztos!Szerintem ez akár idegrendszeri probléma is lehet!
2011. márc. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hiszti tudja hogy így nem kap büntit mert megijetsz töle és direkt csinálja. Magad irod hogy akkor ilyen csak mikor már rezeg a léc.

Hagyd teljesen figyelmen kivűl, ne reagálj beszélj ugyanugy tovább mintha nem nevetne. Nincs semi baja csak okos és tudja hogy kell anyut manipulálni.

2011. márc. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
A gyerek a szülő tükörképe.
2011. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a gyerek csak akkora szülő tükörképe, ha nincs semmi egyéb zavar. sztem a kisfiadnak szakember segítségére lenne szüksége, vidd el minél hamarabb. az nem biztos hogy valami idegrendszeri dolog, viszont ha érzékenyebb típus, akkor megviselhetik dolgok, amik más gyereket nem ennyire. pl. testvárféltékenység? nem hallja túl sokszor, hogy a másik mennyire bezzeg gyerek, mennyire könnyebb vele? vagy lehet hogy nem is kell hallania, csak érezni. szóval én elvinném szakemberhez mindenképp.
2011. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

DE jól esik,hogy ennyien írtatok!


Aki azt írta,hogy a szülő tükörképe,annak annyiban igaza van,hogy érezhette rajtam szerencsétlen gyerek,hogy idegileg kicsit besokalltam,ha valóban egy érzékenyebb típus akkor jól érezte,hogy teljesen kétségbeestem,hogy mi lesz ővele így az életben,ha ennyire nem tudom kezelni,az egy dolog,hogy mi elfogadjuk,de közösségben bizony nem várható el,hogy mindent elnézzenek,abba fáradtam el,hogy semmilyen módszerrel nem érek el semmit,mindent próbáltam már,persze ezzel is összezavarom,hogy egyszer így,máskor úgy reagálom le a kis dolgait.

Hát este a férjem szegény megijedt mikor látta a kétségbeesésemet,mert miután ide írtam itthon is zokogtam miután a férjem elvitte aludni,máskor én szoktam,de a férjem azt mondta,hogy látja,hogy most nekem nem kell más csak egy kiadós pihenés.

Szombaton lesz egy szabadnapom,mert vigyáz a gyerekekre.

Szégyenlem amilyen állapotba eljutottam az este,magamat gerjesztettem a végsőkig...

2011. márc. 9. 14:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy te vagy az akinek el kéne meni egy dokihoz vagy csak másként szervezni a dolgokat. Vágj bele valami sportba, járjatok játszóházba, a rokonoktól kérj segitséget 1-2 órát legyen a nagyinál amig te beülsz egy moziba.
2011. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fontos lenne tudni, hogy mennyi idős, és hogy mással is ugyanezt műveli-e vagy csak Veled.
2011. márc. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!