Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tavaly az óvodai évzárón...

Tavaly az óvodai évzárón kétségbeesett ordításba kezdett a kisfiam mikor a többiekkel kellett volna szerepelnie, az ölemben nézte végül a műsort, idén már napok óta nyugtalan és mondja, hogy ő nem szerepel. Holnap évzáró, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gyönyörű csokornyakkendős,inges egyenruhát kapott,bíztatom,hogy nem lesz gond akkor sem ,ha nem tudja a szöveget,mert úgyis mindenki egyszerre csinálja majd,de nagyon látom,hogy kudarcra van ítélve a dolog.
2011. máj. 19. 10:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem szeret szerepelni.ne eröltesd,én is utáltam ezeket mindig.beszéld meg az ovónőkkel h ha nem akarja akkor ne eröltessék.
2011. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek. Én is kérném, hogy a gyerek (ha úgy akarja) az ölemből nézhesse inkább.
2011. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a csoportfoglalkozásokon sem szeret együtténekelni,körtáncolni ,azt óvónénik joggal azt mondták,hogy márpedig nem vonhatja magát ki a fiatalúr,mert igenis muszály neki is alkalmazkodni,együttműködni.
2011. máj. 19. 10:28
 4/28 anonim ***** válasza:
Oszintten szolva en nem eroltetnem. El kell fogdni, hogy o nem szereti az ilyen dolgokat, nem szeret szerepelni. Az o velemenye is szamit ilyen teren es az, hogy mit szeretne, foleg ha kellmetlenul erzi magat. Azzal, hogy eroltetitek neki azzal azt sugaljatok fele, hogy nem szamit, hogy nem erzi jol magat, kellemetlen neki akkor is csinalni kell. Es lassuk be annyi ilyen dolog van es lesz az eletbe de szerinetm a szereples nem tartozik ide. Szerepelni az szerepeljen aki szereti csinalni. Ez is olyan mint a foci, balaett... Azt sem szereti mindenki. Ezt egy ovono tuti, hogy megerti. Ha az en kisfiam lenne ilyen helyzetben akkor en azt mondanam neki, hogy jol van kisfiam ha nem akarsz szerepelni akkor nem kell szerepelned.
2011. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
10:31-es vagyok. Bocsi, csak most lattam a masodik kommentet amit irtal. Haaat, eleg fura ez az ovono. Kisfiam igaz meg bolcsis de ott senki sem szerepel aki nem akar. Decemberben volt valami Jezuskas karacsonyi musor es ott is voltak gyerekek akik az anyukajuk olebol neztek vegig es utanna a gyerek buliba, sutizesbe ok is bekapcsolodtak meg mi is szulok de senki nem volt eroltetve. Szerintem ez eleg szomoru. :( Meg egy pici gyerknek is joga van ilyen teren eldonteni, hogy o akarja vagy nem. Ez nem kene egy kotelezo dolog legyen. Kitartast nektek es remelem minden rendben lesz a picurral.
2011. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Állítólag a sarokba is beállították a napokban,mert nem volt hajlandó gyakorolni a tornateremben a műsort,de azt hiszem igazuk van az óvónőknek,mert az nem lehet,hogy neki nincs kedve és így nem vesz részt dolgokban,mi lesz így később az iskolában,5 éves gyerekről van szó.


Tavaly is mikor ez az évzárói felkészítés folyt még éjszakánként is ordított,hogy"hagyjál békén óvónéni" .

MIkor a sok szülő néz ,elindul a műsor az én gyerekem pedig elkezd olyan szinten kétségbeesetten sírni,hogy minden leáll,elképedt tekinetetű szülők,tanácstalan óvónők...ah annyira zokogott,hogy "Anyuuuuuuuuuukám" ,hogy én is sírtam,ráadásul meg is lettünk örökítve többek által videókamerával,amiket máig emlegeteneka szülők.

2011. máj. 19. 10:40
 7/28 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos az óvónénikkel kell egyetértenem, mert bizony ezeket a dolgokat a gyereknek az óvodában kell elsajátítani, azt, hogy közösségben, csoportban működjön együtt és ő is egy csoport tagja és vannak dolgok, amit igenis kötelessége megcsinálni, mint például csoport foglalkozások, és a közös munka, mert ha ezt most nem szokja meg, akkor nem fog tudni együtt működni az iskolában a társaival és a tanáraival sem. Persze ezt nem drákói szigorral fogják elérni a gyereknél, hanem a szülőkkel karöltve, mégpedig úgy, hogy anyuka nem szól óvónéninek, hogy agyerek nem vehet részt semmiben, mert nem szereti. Az évzárón való szereplés egy másik dolog, abban úgy tudsz neki segíteni, hogy ha lehetőséged van, akkor elmész egyszer kétszer a próbára, amikor csak játékból csinálják, nincsenek szülők, nincs nyomás és megnézed, biztatod, hogy már láttad nem is egy nagy dolog, meg ezt mindenki meg tudja csinálni. Ha nem járható ez az út, akkor ajánlatos megbeszélni az óvónénikkel, hogy a te kisfiad álljon legszélén, és te pedig ott ülhess mellette, hogy lásson és ha szükséges fogd a kezét. Kell egy kis idő, amíg ez elmúlik, de el fog múlni, bár valószínűleg nem fog szeretni szerepelni soha, de csoportban működni igen és a faladatai alól sem fogja magát kihúzni, mert nem szabad. (egy gyakorló anyuka, és tanítónő)
2011. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Szerintem van oka ha még álmában is megriad,és még gyakorolni se akar.büntetik ezért???na igy lesznek a szorongó felnöttek...
2011. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"Szerintem van oka ha még álmában is megriad,és még gyakorolni se akar.büntetik ezért???na igy lesznek a szorongó felnöttek..."


Igen konkrét oka van,megállapították,hogy figyelemzavaros,azaz nem képes sokáig egy dologra koncentrálni,gondolom úgy érzi képtelen ezt végigvinni,mikor 1000 dolog vonja el közben a figyelmét.

2011. máj. 19. 10:45
 10/28 A kérdező kommentje:
Hiába a bíztatás,a jutalommal kecsegtetés,rosszul van már a gondolattól is,hiába ígérem be nekia rég áhított hatalmas dömpert :-(.
2011. máj. 19. 10:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!