Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy tudnám rávenni a 3 éves...

Hogy tudnám rávenni a 3 éves kisfiamat arra hogy wc -be pisiljen, kakiljon?

Figyelt kérdés
Félig meddig szobatiszta már.Éjjel nincs bepisilés nappal a bilibe végzi a dolgát, majd elviszi a wc- be és kiönti ,lehúzza,viszont a wc- re nem akar rá ülni semmiképpen sem,ezért sem vették fel az oviba.Szeptemberig kaptunk időt az ovitól.
2009. febr. 19. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ugyan még nincs tapasztalatom ilyen téren, de lakberendezési és barkácsáruházakban sokszor láttam olyan wc deszkát, ami áttetsző műanyagból van és halacskák, tengeri csillagok, stb. minta van rajta. Elég giccses, de a cél szentesíti az eszközt ;) Szóval ezzel próbálkoznék és vmi jó kis mesét kerekítenék hozzá, pl. hogy segítsünk a halacskáknak eljutni a tengerbe, stb, ami az ő kis fantáziáját megmozgatja.

Esetleg jutalmazós módszer: ha ott végzi a dolgát, jutalmat kap - persze nem kell hogy nagy nagy dolog legyen, matrica, stb. Ha összegyűlik x db, akkor jöhet egy igazi meglepi.

2009. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még eszembe jutott, hogy egy kolléganőm kartonpapírból kitüntetést csinált, amit apukával "ünnepélyesen" adtak át a kisfiuknak és feltűzték a ruhájára, amikor először sikerült a wc-t használni. A kisfiú olyan büszke volt, többet rá sem hederített a bilire.
2009. febr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mi már kimatricáztuk az egész wc-t összes csempén a kedvenc kis motor -auto matricái vannak,de igy sem hajlandó ráülni.

Azért köszi a tanácsot igy is megprobáljuk .mert ez igy nem maradhat.

2009. febr. 22. 00:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van a wc-re tehető gyerekdeszka? Magamról tudom, hogy anno hatalmasnak tűnt a wc és féltem, hogy beleesem. Anélkül rá sem ültem. Ha a deszkás megoldással se ül rá, akkor passzolom a kérdést.
2009. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az én fiam úgy ült rá először wc- re hogy látta a szomszéd kisfiútól. Ő is kipróbálta. Először tettünk rá neki direkt gyerekeknek készült wc szűkítőt és megigértük hogy nem engedjük el. A hóna alatt tartottuk. Utána nem kellett a szűkítő sem. És lassan azt se igényelte hogy fogjuk.Próbáld ki. Esetleg hülye dolog de mutasd meg hogy ti is ráültök.Más ötletem hirtelen nincs.
2009. febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a wc-re tehető szűkitő jött be (fontos, hogy ne csúszkáljon rajta, mert attól is félhet). Aztán jöhet a marketing... A nagyok is igy, mostmár tudod úgy mint apa (aki, ugye a fő példakép) stb.
2009. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is 3 éves. Ő oda áll a wc-hez, felhajta a deszkát és pisil. Neki nagyon tetszik neki, hogy "lövöldözhet". Utána wc kefével "söprögeti" a lefolyóba és lehúzza. Esetleg próbáld azt, hogy pisilj te és mondd neki, hogy pisilje le a tiédet. Nálunk azt is szereti. Egyébként én is először ülve pisiltettem a kaki miatt, de az oviba az első szülőin szóltak, hogy ott bizony állnak. Így itthon is áll. A kakival kapcsolatban meg megkérdeztem a védőnőt, ő annyit mondott, hogy sok türelem kell hozzá. Így türelmesek vagyunk. Ha látom, hogy elvonul, akkor szólok neki és viszem. Oda ülök mellé és együtt nyomjuk. Azt szoktam neki mondani, hogy anya segít, átölel és úgy kakil. Sajna más ötletem nincs.
2009. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok


A wc szükitő nálunk is bejött. Lehet kapni nem drága.

Erőltetni viszont nem szabad . Én is probálkoztam sokáig. De semmi eredménye nem volt. Egyszer csak magától ment el pisilni hogy kell neki. A gyerek tudja mikor akarja. Már egy hónapja teljesen szoba tiszta. Az elején fél óránként pisilt de idővel beállt . Egyedül elmegy és elvégzi a dolgát. Áprilisban lesz 3 éves. Ne aggódj majd ha akarja ugyis megy..

2009. márc. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!

Bíztasd, hogy a "nagyfiúk" mind WCbe pisilnek és kakilnak

:)

2010. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!