Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a kisfiammal...

Mit csináljak a kisfiammal mert nebbírok vele? Várom a vállaszokat

Figyelt kérdés
20 éves vagyok van egy 2és fél éves kisfiam meg egy 6hetes mióta megvan a kicsi azóta nembírok a nagyobbal mindíg csak a rosszat csinálja ha mondok neki valamit az ellentétjét csinálja kérlek segítsetek
2011. márc. 18. 22:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A kistesó érkezése miatt van. Pár hónap, és el fog múlni. Legyél vele türelmes, még ha nagyon nehéz is. Próbáld bevonni a kicsi körüli teendőkbe, és többször mondogasd neki, hogy te számítasz rá, nagyon szereted, a kistesó is nagyon szereti... Új helyzet van számára. Tudom, hogy nagyon nehéz neked, de türelem!
2011. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
kszönöm a válaszod de nekem a kicsit nagyon szereti csak nekem nemfogad szót nem akar beszélni ha kikap fiszaüt fakanállal fenyegetem de nemfél
2011. márc. 18. 22:59
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hi-hi!!!

POnt mint nálunk,a kisfiam látszólag imádja a kishugit,de talán saját magának sem tudja megfogalmazni,hogy igenis trónfosztás történt,ezért elkövet minden tőle telhetőt,hogy felhívja a figyelmet magára,rosszalkodik,ellenszegül,nem tűnik egyértelműnek,de mégis testvérféltékenység,szeretheti attól méga a tesót,de próbálgatja,hogy vajon őt még szereted e,meddig mehet el,minden áron a középppontban akar lenni.

2011. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Hidd el testvérféltékenység. Persze, hogy szereti a tesóját, de az új helyzet miatti szorongása, feszültsége így csapódik le. Nálunk kb. 3-4 hónap után kezdett javulni a helyzet, és kb 9-10 hónap alatt teljesen megszünt. Kitartás és türelem.

2011. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
kösszi a választ nagyon nehéz de majdcsak túlélem valahogy mégegyszer köszi
2011. márc. 19. 12:20
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szükségszerűen kevesebb figyelmet kap a kicsi érkezése miatt, és ezért szorong a szeretet elvesztésétől. Az is segíthet, ha csináltok olyan tevékenységeket, amikor csak kettesben vagytok, pl. mesélj neki mikor a kicsi alszik, vagy 1-2 órára menjetek el közösen valahová. A lényeg, hogy ketten legyetek, és érezze, hogy figyelmet és szeretetet kap.

A leszídást, büntetést a rosszaságokért mindenképp kerülni kell, még akkor is, ha nehéz.

2011. márc. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
ha fa kanallal fenyegeted o is azt fogja majd tenni a kistesojaval! semmi keppen ne verd meg vagy fenyegesd mert eltanulja toled es majd a kicsin fogja alkalmazni!es a hibas te leszel ,nem o!
2011. márc. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Nem volt kicsit korai a gyerekvállalás?

:(

2011. márc. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
14:09 nek szerintem semmi közöd hozzá hogy hány gyereket vállalok oksza!!!
2011. márc. 21. 03:04
 10/21 A kérdező kommentje:
16:09
2011. márc. 21. 03:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!