Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2éves kisfiammal nem lehet...

2éves kisfiammal nem lehet vásárólni menni, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Ma bementem vele egy üzletbe és mindent ledobált ,nem is tudtam venni semit igy kijöttünk.Mindig elmagyarázom neki,hogy nem szabad nem kiabálok vele és nem csapok rá a kezére sem,mert akkor visszaüt.Probálom higgattan kezelni de apa nélkül egyszerüen nem tudok vele elmenni a boltba.kb 2 hónapja kezdte el ezt a viselkedést nem tudom meddig tart mág.Ti hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?
2011. jún. 3. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Határozottnak, kitartónak kell lenned, ölbe veszed, vagy erősen fogod a kezét, akkor is ha ordít, toporzékol, nem baj, ha mindenki néz, esetleg megbeszéled vele, hogy kaphat egy valamit, ha okosan viselkedik.

Ha semmi nem használ, akkor olyan boltba menj, ahol beleültetheted a bevásárlókocsiba, esetleg told babakocsival.

2011. jún. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
babakocsi vagy beülős kosár
2011. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Ált. 15 kg-ig bele lehet ültetni a kosárba, én ezt javaslom. Egyébként meg türelem és határozottság. Próbálj minél gyorsabban bevásárolni, szóval tartani, engedd, hogy tolja a gyerekszekeret, ha van, pakoljon a szalagra, és adjál valamit a kezébe, amivel elvan.
2011. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ha olyan helyen vagyunk mindig a kosárban ül de ott is sokszor orditva.Mind a két kezében van játék, mondom neki segitsen megkeresni dolgokat de ez csak egy ideig tert kb 5 perc.És van olya bolt ahol ugye nincs kosár, babakocsival meg nem mindig tudunk menni vagy autóval vagy kerékpárral.Remélem elnövi !Én mindent megprobálok de már szinte nem merek bemenni a boltokba.És az a leg rosszabb,hogy nem volt ilyen.
2011. jún. 3. 16:35
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha van néha segítséged, a legegyszerűbb megmondani neki, hogy nem mehet veled, mert nem tudsz bevásárolni a hisztijétől. Ezt így nyilván nem fogja érteni, de azt érteni fogja, ha nélküle mész el.

A vásárláshoz válassz olyan időpontot, amikor nem fáradt,így valamennyire kezelhető.

A vásárlás elején, nyomj a kezébe valami kedvenc kaját. Kifli, túrórudi, gyümölcs, akármi, ami lefoglalja.

Lehetőség szerint olyan helyen vásárolj, ahol minimum egy gyerekülőkés kocsi besegít:-))Egy szabadon garázdálkodó 2 éves, nem csak lelki, hanem komoly anyagi károkat is tud okozni.

Ha álmos,nagyimentes, szabadlábon lévő 2 évessel kell vásárolnod, akkor marad a NEM.

A NEM jelentősége 2 éves korra, hellyel közzel már érthető, szoktatás kérdése. Vagy ha nem érti meg, a pénztárosnál félredobálhatod, ami nem kell.

2011. jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 kutyák és macskák ***** válasza:
0%
Nekem az vált be a három fiúnál, hogy bemegyünk a boltba, megvesszük ami kell, addig mellettem vannak, és ha ügyesek voltak akkor választhat valamit, amit lehetőleg rögtön meg is ehet.(alma, banán, rudi). Nem mindíg sikerült eleinte, mert kétévesen még kicsik, de ha következetes vagy és betartod a szabályt akkor nagyon hamar megtanulja, hogy akkor kap csak "jutalmat" ha megfelelt az elvárásnak. Nem mindenkinek van segítsége.
2011. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
alaposan verd meg ott a uzlete a vissza ut jo nagy pofon
2011. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Mi az hogy azért nem csapsz rá mert visszaüt? Később akkor mi lesz ha most nem tanulja meg?
2011. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

Már miért ne ütne vissza? Ha anyuka megütheti őt, ő miért nem ütheti meg az anyját? Ja persze,mert az erősebb kutya .., tehát anyuka őt verheti, neki viszont már nincs joga, mert ő kicsi. Nyilván anyuka nyerne egy ökölharcban, de eljön az időm, amikor már nem. nem kevesen ölik meg szüleiket, mikor megerősődnek, mert ezt tanulták anyukától-apukától.

Ez ostobaság, hogy verd meg, nem tanul belőle semmit és haszna sincs.


Szoktasd a bolthoz, menjetek be egy rövidebb vásárlásra, vegyetek egy kiflit, szigorúan egy kiflit meg pár apróságot, ami 5 perc alatt megvan. Ha jól sikerül, dícsérd meg és menjetek egyre hosszabb vásárlásokra. Készítsd fel, mit akartok venni, és csak azt vegyetek. Menjetek be csak nézelődni, mond el, semmihez nem szabd nyúlni, csak amit megvesztek, leverni semmit nem szabad.

Ne idegesítsd fel magad, légy türelmes és szánj rá időt.

2011. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokt!Nem most voltam vele elösször boltban minden második nap megyünk szinte ,de nem régota kezdte el ezt a viselkedést.Egyszer kétszer rácsaptam a kezére de ugy érzem ezzel nem jútok elöbre igy nem fogom többet megütni.Probálok következetes lenni majd csak sikerül leszoktatni róla.
2011. jún. 6. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!