Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megkésett mozgásfejlődéssel...

Megkésett mozgásfejlődéssel kapcsolatban írjon, akinek hasonló problémája volt. Ha letapadtak, beszűkültek az izmok, vajon mikor várható eredmény?

Figyelt kérdés
Kislányom 9,5 hónapos, most kezdtük el a Dévény gyógytornát, mert még nem állt négykézlábra, nem kúszik, nem mászik. A háziorvos és a neurológus szerinte semmi baja, a szomatopedagógus és a Dévény gyógytornásznak eltérő a véleménye, de biztatást egyiktől sem kapok. Nagyon várom, kinek milyen tapasztalatai vannak.
2011. ápr. 3. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

a neurológus nem ezt nézi, hanem, hogy az agyban történt e károsodás. Nekem a kicsi volt hipotón és rögtön megnézték agy ultrahanggal és mondták, minden rendben. És barátnőm, aki ott dolgozik a kórházban, mondta ezek után kár is elvinnem a neurológiára, mert úgysem fognak mást mondani.

A házi orvos, nem biztos, hogy ért hozzá

A Dévény tornáról sok jót hallani. Van akinek pár alkalom használt, van aki sokáig jár. Ez a súlyosságtól függ, egészen pontosat a tornász tudna mondani.

De Dévényről olvastam egyszer, hogy ugyanazokkal a tünetekkel vittek el egy babát (mondjuk a te tüneteiddel) és azt mondta a tornász az egyiknek semmi baja, de a másiknak kell a torna. Nem tudom a te tornászod van e ennyire kompetens, de elvileg, ebből kiindulva ők megtudják állapítani mi a baj és van e baj. én nekik hinnék.

2011. ápr. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm válaszod! Biztos, hogy van gond, csak azt nem tudom, mennyire súlyos, mert sem a szomatopedagógus (Pethő módszer), sem a Dévényes gyógytornász nem mond semmit, mondván, nem tudnak. Ez a bizonytalanság a legrosszabb, mert még egy rákos betegnek is megmondják, mennyi az esélye a túlélésre. Jelenleg azt sem tudom, fog-e járni a kislányom. A szomatoped. valószínűleg oxigénhiányra gondol (a kérdéseiből ítélve). Azért azt csak észrevették volna korábban? Azt sem tudom, hogy azt egyértelműen mi mutatja ki.
2011. ápr. 4. 06:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én babám is 9 hónapos és nem kúszik nem mászik,de azt mondták ,hogy semmi baja,csak lusta és kb.2 hónappal van lemaradva mozgásban...
2011. ápr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hiába fogom mondani, hogy ne aggódj, úgyis hogy. Itt ül az ölembe a 27 hónapos fiam. 9,5 hónaposan még ő sem mászott. 10 hónaposan ült fel, rá két nappal elkezdett mászni. 11 hónaposan állt fel, majd 14 hónaposan önállóan járni. 2 hónapos korától jártunk dévényre, mert kifliben feküdt.

Most teljesen egészséges, értelmes: folyékonyan beszél, mondókázik, szobatiszta, a mászókáról nem tudod lekönyörögni.

Én is halálra idegeskedtem magam, mert senki nem mondott semmit. Azt tudd, hogy a Pethősök és a Dévényesek nem kifejezetten ismerik el egymás munkáját. A két módszer nagyon különbözik egymástól. Egy-két kezeléstől pedig - szerintem - nem szabad csodát várni, illetve adj időt nekik, hogy lássák, mennyire reagál a lányod a kezelésekre. Sajnos én is olyan dévényest fogtam ki, aki nem kifejezetten biztatta a szülőket, csak a sok rosszat sorolta, illetve oktatta a kollégáit, közben ecsetelve, hogy melyik izomcsoporttal mi a baj. Egyszer egy ilyen alkalommal elszakadt nálam a cérna, s sírva kérdeztem meg, hogy tényleg ilyen nagy e a baj. Akkor nyugtatott meg először, hogy minden oké lesz. Szóval nyugi.

2011. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát csak bizakodni tudok, hogy nálunk is minden rendbe jön. Nálatok szerencsés volt, hogy már egész pici korában elvitted gyógytornászhoz. Sajnos én nem tettem, mindig azzal nyugtattak, azért mozog lassabban, mert duci baba. A Dévényes gyógytornát 5 hónapos korig kellett volna elkezdenünk (feszes babák esetében eddig ajánlott). Azért nagyon köszönöm a biztató szavakat. Én is észrevettem az ellentétet a gyógytornászok között. A Dévényest nekem nem is ajánlották, de annyi jót olvastam róla a neten, nem akartam kihagyni. Nálunk nem is támogatja a TB, keményen fizetős. Most két helyre fogunk járni, a Pethő-féle gyógytornára holnap viszem először. Örülök, hogy nálatok minden rendben!
2011. ápr. 5. 09:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A feszes izomzatot sokkal nehezebb kezelni mint a lazat es sokkal kellemetlenebb is a baba szamara ezert barmilyen kezelesbe kezdesz jo ha tudod hogy idobe telik amig utoleri a tarsait...most jon az en sztorim...10 honapos koraig az ulest leszamitva minden jol haladt bar nekem gyanus volt hogy miert nem tud es nem is akar ulni egy ennyi idos gyerek de a neurologus azt mondta hogy nem lesz itt semmi gond es jojjunk vissza 14 honapos korba hogy lassuk legalabb a jarassal hogy alakul a szitu...nagyvaradi vagyok ezert gondolom mondanom sem kell hogy az itteni orvosokba nem biztam ezert Berettoba kerestunk egy devenyis not aki hetente 2szer kezelte es el volt szornyedve attol hogy mennyire feszes es letapadt az izomzata es hogy ezt miert nem kezelik itthon...csak jartunk es jartunk es nem volt semmi eredmenye es a no mindog mondta hogy sokkal nehezebb a feszest mint a lazat kezelni...egy ido utan azt mondta hogy ennyi kezeles utan mer ulnie es jarni kene egyedul de csak nem lattunk semmit...14 honaposan mikor visszamentunk a neurologushoz meg nem jart es tovabra sem ult a fiam es nem hogy beszelni nem tudodtt de egy mukkanasa nem volt soha( anya apa baba meg nem modott semmit)...akkor a kedves Roman orvososk azt mondtak hogy a gyerek lehet hogy szobanoveny lesz de varjunk meg egy kicsit hatha mutat valami javulast az allapota...en nem birtam varni es anyosomnak hala aki Ausztriaban lakik felkerestem egy gyerekneurologust aki a hir hallatan egybol fogadott minket (ekkor mar 18 honapos volt es meg mindig nem ult es nem jart es nem szolt egy szot sem). A doki alaposan megvizsgalta es azt mondta hogy valoban baj van es ha nem kezelem akkor lehet hogy nem fog jarni vagy ha megis akkor nagyon csunya es suta lesz a jarasa. Amikor mondtam neki a devenyit azt felete hogy ez szep es jo de nem erhet fel a rendes hagyomanyos kinetoterapiaval aminek a lenyege az hogy a gyereket "belekenyszeritik" abba a mozgasformaba amit nem akar vagy nem tud csinalni. Kicsit durvabb de sokkal hatasosabb es sokkal jobb eredmenyeket lehet elerni vele mint ezekkel a nyomkodos modszerekkel. hazajottunk es elkezdodott a kineto. A gyerek uvoltott es megfeszult es vegul arra jutottunk hogy varni kell meg legalabb 1 evest amig o is hajlando lesz csinlani a mozdulatokat es kaptam egy par hazifeledatot amit naponta tobbszor is elvegeztunk. Kozben a neurologus leirta a fiamat es gyogyszeres kezelest akart neki adni amiert 22 honaposan meg nem beszelt. En total kikeszultem a szitutol es csak elkeseredve neztem hogy 22 honaposan nem ul nem jar es nem beszel...mikor mar el voltam total keseredve a gyereken lattam hogy probal tenni egy par lepest egyedul es akkor megtortent a csoda ...elindult!!!...most 25 honapos es ugy jar mint egy 14 honapos gyerek es ulni meg mindig csak akkor tud ha log a laba a szekrol de a foldon nyujtott labakkal egyenes hattal keptelen csak ha tamaszkodik...az esessel is bajok vannak mert mivel nem tud ulni ezert o nem fenekre esik hanem mint egy zsak krumpli a fejere.. sok figyelmet igenyel mert feltem ot az esesektol...mig a mozgasa le van maradva 1 evvel az agya messze meghaladja az atlagot...23 honaposan elkezdett beszelni (nem szavakat hanem mondotakot mondott az amugy meg gugyogni sem tudo fiam) mara mar verset mond ismeri a testreszeket a szineket a jobb es bal kezet es szobatiszta...most ismerkedik a roman nyelvel is es meglepo hogy milyen gyorsan tanulja azt is... majusba megint megyunk az osztark dokihoz hogy mondja meg milyen mozgasformaval tudom segiteni a jarasat...a lenyeg az hogy nem tudom hogy ezt eltruk-e volna ha nem jaratom tornara...sokan azt mondtak hogy 3 eves korra be szoktak hozni a lemaradast de en nem mertem a veletlenre bizni a dolgot es ezert vittem gyogytornakra. Azt tudom neked tanacsolni hogy ha te ugy erzed hogy a gyerekkel valami baj van akkor a legvegsokig harcolj es ha kell jarjatok orvostol orvosig amig nem latsz valami javulast. Arrol meg kell gyozodnod hogy mentalisan egeszseges-e (figyelmes erdeklodo???ebben a korban ezekre kell figyelni) es ha mentalisan rendben van akkor nem kell izguni mert valoban minden rendben lesz de ez nem azt jelenti hogy nem kell jarni tornara...a mozgas a legfontosabb neki es most tok mindeggy hogy devenyi vagy peto vagy kineto vagy csak siman elviszed a parkba es mindent kiprobaltatsz vele a lenyeg az hogy naponta mozogjon tobbett mint egy atlagos gyerek...sok kitartast es jo egeszseget kivanok nektek
2011. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan nem volt ilyen durva a helyzet, de mi is jóval később kezdtünk el minden mozgásformát.

Nem volt hajlandó fordulni, se ülni nagyon sokáig. Végül előbb felült, utána fordult. Majd' 1 éves volt mire elkezdett végre négykézláb mászni. Én meg rosszul voltam mikor más gyereken láttam, hogy ők már szinte járnak. Aztán valahogy berobbant a mozgásban és 14 hónaposan elindult és 1-2 hét múlva már alig értem utol a lakásban, annyira rohant. Van egyébként olyan szerintem, hogy minden különösebb ok nélkül (jóval) később kezd el bizonyos dolgokat csinálni egy gyerek.

Nagyon sokat jártunk egyébként játszótérre, otthon is sokat mozgattam játékosan, szerintem (talán ez is) segített neki.


Egy másik történet a húgomé. Ő most 23 éves ép és egészséges, és aktív sportoló.

Anyukám kb. fél éves kora környékén vette észre, hogy baj van. Az egyik oldalát nem mozgatta rendesen. Járt orvostól-orvosig, míg végül valaki érdemben foglalkozott vele. Mert mindegyik azt mondta, nincs itt kérem semmi gond.

Tornát javasolt (nem tudom anno volt-e valamilyen neve). Kaptunk egy mozgássort, azt kellett végigcsinálnunk. Minden nap nyúztuk a gyereket (én 10 évvel idősebb vagyok, így tudtam segíteni), hol élvezte, hol nem annyira. De néhány hónap után meglett az eredmény. Szépen elkezdte használni a bal oldalát is.

Később tudtuk meg, ha anno nem tornáztatjuk a gyereket, akkor ma tolókocsiban ül.

2011. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szia


nekünk ugyan az a szitu mint nektek csak mellette a törzse és a nyaka gyenge hipótón a fiamnak.

ő most 9 hós nem ül nem mászik, 6 hós korába kiderült mi a baj, akkor kezdtük el a fejlesztéseket stb...

nagyon sokat tudnék mesélni az elejétől kezdve talán egy pici biztatást még nekünk is hosszú az út...


ha gondolod írj privit és el mesélem nekünk mi hogy alakul, még annyit hogy a hét minden napjára van tornánk és mind különböző módszer nagyon jók ezzel kapcsolatba is szívesen adok tanácsot!

2011. ápr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon köszönöm, hogy leírtátok, nálatok mi volt. Hát az biztos, hogy ez nekem nagy tanulság az orvosokkal kapcsolatban, és ha bármit észreveszek, nem fogok belenyugodni egy orvos véleményébe. És csak bízni tudok benne, hogy még nem késő. Van egy hozzászóló, aki írta, az ő babája sem kúszik, mászik még. Hát én javaslom neki, hogy ő is induljon el. Lehet, hogy semmi baj, de ha van, minél előbb el kell kezdeni a fejlesztést. Üdv!
2011. ápr. 6. 07:13
 10/15 anonim ***** válasza:

Nyugi! Van remény, sőt. Biztos, hogy nem lesz semmi baj. A dévényesek tényleg csodára képesek, csak hagyják, hogy halálra idegeskedje magát a szülő, mert akkor tutira nem hagyja abba a gyerek kezeltetését. Én legalábbis ezt tapasztaltam. Nekik ez valamennyire sajnos üzlet is (ebből élnek).

Szóval nyugi, nem lesz semmi baj. Kitartás, s nemsokára ő is szaladni fog (meg sétálni is!)

A 27 hónapos kisfiú anyukája

2011. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!