Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék? (többet megtudsz...

Mit tehetnék? (többet megtudsz lent)

Figyelt kérdés

Az osztályomban van egy gyerek,aki folyamatosan valakit megüt de azt se normálisan teszi hanem (szó szerint értsd)kikaparja szinte a szemit vagy hasonló!!!Ma pont a legjobb barátomat karmolta meg,ugy hogy szinte a szeme "kijött".Az osztálfönök tud róla de sajnos a gyerek annyira (nincs otthon),hogy hiába magyarázza az oszi neki,hogy ha kiüti a szemét valakinek gyermekintézetbe,vagy a szülei kerülnek börtönbe,ha azok pert indittanak,de ő nem fogja fel,nem azért mert nem tudja hanem mert nem akarja!

Szerintetek mit tehetnék,mert ha mégegyszer valakivel kikezd az osztályból megverem,de akkor sérülései is lesznek böven!!!


2011. ápr. 4. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne verekedj!

Ha úgy látjátok, hogy az osztályfőnökötök nem tud mit kezdeni vele, akkor össze kell fognotok és továbblépni (például szólni az igazgatónak).

Ő majd tudni fogja, hogy mit kell tennie.

Ha meg a gyerek szülei bemennek az iskolába, akkor megmondhatja nekik az igazgató, hogy neveljék meg a gyereküket. Mi az, hogy majdnem kikaparja az osztálytársai szemét?

Szóljatok a dirinek, az a biztos, de semmiképpen ne állj le vele verekedni, mert azzal saját magadat is minősíted!

2011. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Komoly baj ha nincs iskola pichologus az ilyen esetek oda valók az ofő dumája nem ér semmit. Ilyenkor a tanároknak kéne lépni egyértelmű hogy a gyerek agyával vanak gondok.

Hiába vernéd meg nem változtatna semmin.

2011. ápr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi,igazán rendesek vagytok,hogy aval töltitek idötöket,hogy másokon segitsetek!
2011. ápr. 5. 13:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Be kell menni az igazgatóhoz, hogy hogyan tovább. Majd ő megteszi a megfelelő lépéseket, nem nektek kell. Továbbá nyugottan lehet kérni, hogy a neved ne derüljön ki.
2011. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A tipikus eset. Amíg a kölök ténylegesen ki nem nyomja valakinek a szemét, az iskola tehetetlen.
2011. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,igen most már az igazgatótol is hallottam,hogy az iskola ameddig nagyobb bajt nem okozz tehetetlenek,és magaviseletet nem huzhatnak le mert kicsit baj van az agyával.Sokak szerint azért lett ilyen mert 2 éve az édesapját sajnos elütötte egy autó.Ez ténleg engem is szörnyen megviselni,meg minden de azért nem másokon bosszulkodnék értelmetlenül.De A szomszédjai szerint kicsi kora óta,még a baleset elött is ilyen volt.

Ami a nagy baj itt,hogy a barátom megtudná védeni magát,elég eröss ahoz,de mivel nagyon vallásos haggya magát,hogy megverje,az idézet szerint "Ha megütik az egyik orcád,tartsd oda a másikat is".Hát igen ez jó lenne ha jóra vezetne de az sem lehet,hogy felette uralkodjon a problémás gyerek :(

2011. ápr. 14. 06:12
 7/8 anonim ***** válasza:
próbáljatok meg összefogni, s amikor már látjátok, hogy kipécézett magának egy gyereket menjetek mögé és amint nyúl a másik felé többen fogjátok hátra a kezét és tudatosítsátok benne nyugodtan, hogy ez nem helyes. Ha minden egyes ilyen esetet megtoroltok, talán rájön, hogy ez már nem kivitelezhető, illetve így ti sem sérültök meg, mert amíg komoly baj nem történik nem fogják szabályozni ezt a gyereket, nektek kell. De nem bántani, csak lefogni, hogy ne tudjon másnak ártani.
2011. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jó ötlet,ténleg de ez sem lehet :S mert a többiek rajtam kivül nagyon félnek töle,s csak nem segitenek egymásnak,még néha én szoktam öket segiteni,de már én sem mert ök nem viszonyozzák.
2011. ápr. 15. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!