Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Meddig tarthat ez? Rosszabb...

Meddig tarthat ez? Rosszabb lesz vagy javul a helyzet, ha közösségbe kerül?

Figyelt kérdés

23 hónapos kislányom nagyon fél a kisgyerekektől.

Ha csak a közelébe megy egy kicsi, egyből sír.

Ősszel megy bölcsibe, de nagyon félek, hogy ott mi lesz.


2011. ápr. 13. 12:50
 1/2 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Bármi lehet. Nekem egyszerre kezdte a nagy az ovit, a kicsi a bölcsit. A nagyobb mindig is kemény csaj volt, emlékszem egyszer még egy éves korában a barátnőm azt mondta az ő kislányának, hogy adjon puszit a kis barátnőjének. A következő pillanatban puszi cuppant, majd visszakézből pofon csattant. De végül semmi baj nem volt vele a kiscsoportban - illetve utána sem soha. Se verekedés, semmi agresszió, soha semmi panasz, nagyon szépen elvolt a többi gyerekkel.


A kicsi a bölcsi előtt a játszótéren állandóan ölelgette volna a gyerekeket, dobálta nekik a labdát. Sosem volt agresszív senkivel. A bölcsiben pedig az első hónapok arról szóltak, hogy ha ő babázni akart, akkor az ott lévő gyereket kipofozta a babaházból. Nem kicsit döbbentem le, amikor az első bölcsis szülőin egy anyuka megkérdezte, hogy verekedés szokott-e lenni, és kiderült, hogy az egyik főkolompos az én drága aranyos mimóza kislányom a félszeg mosolyával. Végül szerencsére leszokott erről.

Ja, én az alvása miatt paráztam, azt meg simán megoldották.


Úgyhogy bármi lehet, az is hogy félni fog a kislányod az elején, az is hogy első nap megbarátkozik a helyzettel és az is, hogy ő lesz a bulikirálynő, a csoport központi figurája.

Én már nem is merek semmit jósolni, amitől a legjobban paráztam az sose jött be, csak az okozott gondot, ami meg sem fordult a fejemben...

2011. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a fiam, már nagyon aggódtunk, mi lesz vele a későbbiekben. Aztán most, 26 hónapos korában egyik hétről a másikra megváltozott. Már nem sír, ha megjelenik a játszótéren egy másik gyerek, hanem odamegy hozzá. Ő nem jár bölcsibe, semmilyen rendkívüli élmény nem érte, teljesen magától változott meg, úgyhogy nálatok is bármi lehet, nem lehet megjósolni.
2011. ápr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!